Polonia ostatnią polską drużyną eliminującą rozstawionego przeciwnika w eliminacjach Ligi Mistrzów

Po wczorajszym odpadnięciu Legii z Dinamem Zabrzeb (0:1) w sieci pojawiła się ciekawa informacja dotycząca naszego klubu. Otóż Polonia Warszawa pozostaje ostatnią polską drużyną, która wyrzuciła za burtę rozstawionego rywala w eliminacjach Ligi Mistrzów. Od tego czasu minęło już 20 lat…

Jak zauważył Jan Sikorski, prowadzący stronę rankinguefa.pl, ostatni przypadek gdy polski klub eliminował rozstawionego rywala w eliminacjach Champion League miał miejsce w sezonie 2000/01. Wtedy podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka w drugiej rundzie mierzyli się z mistrzem Rumunii – Dinamem Bukareszt. Rumuni przed tym spotkaniem byli faworytem. Na boisku lepsi okazali się jednak poloniści. W Bukareszcie, po niesamowitym spotkaniu Polonia wygrała 4:3 (gole zdobyli: Tomasz Wieszczycki – dwa, Emmanuel Olisadebe i Igor Gołaszewski po jednym), by w Płocku (stadion Polonii nie spełniał wtedy wymogów UEFA – przyp. DS) dopełnić formalności i wygrać 3:1 (po dwóch trafieniach „Emsiego” i jednym „Konika”).

W kolejnej rundzie Polonia zmierzyła się z greckim Panathinaikosem Ateny. Niestety, po remisie 2:2 w Płocku i porażce 1:2 w Atenach, przygoda „Dumy Stolicy” w Lidze Mistrzów zakończyła się na trzeciej rundzie.

W 2014 roku Legia pokonała w dwumeczu rozstawiony Celtic Glasgow. Jednak ze względu na błędy proceduralne (wpuszczenie nieuprawnionego zawodnika na boisko), UEFA przyznała szkockiej drużynie walkower. Mimo wyniku 6:1 w dwumeczu, przez walkower wynik zmienił się na 4:4 i to Celtic awansował dalej.

O pucharowych potyczkach Polonii możecie poczytać u nas. Zestawienie gier publikujemy tutaj.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

Dodaj komentarz