Start sezonu w łódzkim znowu nie dla nas. Porażka z Unią!

Opóźniony start sezonu w Skierniewicach miał być początkiem walki o awans. Niestety, Polonia na inaugurację sezonu 2021/22 uległa Unii 1:2.

Patryk Paczuk

W 7 minucie gorąco zrobiło się w polu karnym gospodarzy. Patryk Paczuk przedarł się lewą stroną i wbiegł w szesnastkę, ale skutecznie interweniował jeden z obrońców Unii. W 22 minucie Piotr Marciniec popisał się świetnym rajdem, wypuszczając Paczuka na sytuację sam na sam. Dobrze jednak interweniował golkiper gospodarzy. Cztery minuty później Krystian Pieczara uderzał z bliska głową, ale nieznacznie chybił. W 41 minucie ponownie blisko zdobycia bramki byli poloniści, jednak po strzale Paczuka piłka uderzyła w poprzeczkę. Chwile później Adam Pazio dośrodkował z rzutu rożnego. Bramkarz Unii wybronił strzał Pieczary, ale przy dobitce Paczuka był już bez szans.

W 48 minucie „Pieczi” miał okazję zwiększyć prowadzenie, ale jego strzał świetnie wybronił bramkarz Unii. W 61 minucie blisko wyrównania byli gospodarze, jednak strzał jednego z nich przeleciał nieznacznie nad bramką Michała Brudnickiego. W 63 minucie Uniści wykorzystali błąd obrony Polonii i gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 70 minucie świetną indywidualną akcję kończył strzałem zawodnik Unii, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Brudnicki. W 76 minucie Unia ponownie spróbowała podania prostopadłego za linię obrony Polonii i znowu się udało.

10.08.2021 r.
Unia Skierniewice – Polonia 2:1 (0:1)
bramka: Patryk Paczuk 43

Polonia: Michał Brudnicki – Rafał Kiczuk, Tomasz Wełna Ż, Eryk Mikołajewski – Adam Pazio, Marcin Kluska, Łukasz Piątek, Piotr Marciniec (82. Krzysztof Koton), Wojciech Chojczuk (65. Wiktor Niewiarowski) – Patryk Paczuk Ż (82. Marcinho), Krystian Pieczara.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

9 thoughts on “Start sezonu w łódzkim znowu nie dla nas. Porażka z Unią!

1. Nie znajduję usprawiedliwienia dla tego wyniku i gry. Mecz trwa 90 minut i gra się do końca. Nie nauczyli się grać w nowym systemie? Skład słabszy, ale Unia też straciła graczy. Jestem bardzo sfrustrowany i oczekuję wyjaśnień

2. Przez 60 minut dewastowaliśmy Skierniewice. Potem…. szkoda gadać. Bardzo dobrze zagrali Marciniec, Kluska i Piątek. Pieczara chyba jeszcze nie wszedł w gre i drużyne. Czasem zimny prysznic lepiej dostać na starcie. Jest potencjał i zespół. Szkoda, że wynik do bani. Pierwsze koty za płoty i nie ma co po jednym meczu wpadać w panikę i depresję. Wygramy te ligie i tak.

3. Wow…czy my mamy pecha czy po prostu unia byla o ta jedna bramke bardziej precyzyjna….czas pokaze …
    Szkoda straconych punktow jusz na starcie …wyniki sparingow a liga to jak widac dwa rozne swiaty…martwi mnie jedno unia byla bardziej w przebudowie jak my i nas ogrywa to smuci…….kszdy mecz przegrany to mniejsza frenkwencja i zainteresowanie klubem …mam nadzieje ze zawodnicy to rozumieja….

1. Wow… czy my mamy pecha, czy Unia była o tę jedną bramkę bardziej skuteczna? Czas pokaże…
      Szkoda straconych punktów już na starcie. Wyniki sparingów a liga to, jak widać dwa różne światy. Martwi mnie jedno — unia została mocniej przebudowana niż my, a i tak nas ogrywa. Każdy przegrany mecz, to mniejsza frekwencja i zainteresowanie klubem. Mam nadzieję, że zawodnicy to rozumieją.

4. Dramatem nie jest sama przegrana. Za to tragedią jest przegrana, rozparcelowaną przez Polonię Unię do tego kierowana przez ich byłego trenera.
    Okazuje się, że wyjęto nie te kąski z pieca. Wstyd i rozczarowanie którego nic nie jest w stanie zmazać.
    Nie przypuszczałem że tak szybko napiszę „a nie mówiłem” i „gdzie ten wasz drugi Papszun”

Spokojnie, za rok pójdzie lepiej. Chyba.