Przegląd przedsezonowy: ŁKS II Łódź

Na trzy dni przed startem nowego sezonu przeanalizowaliśmy kolejnego z beniaminków – rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. Pomógł nam w tym jeden z kibiców ŁKS-u, Filip Kijewski.

Krystian Pieczara

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego to zdecydowanie najciekawsza z drużyn, które awansowały do naszej grupy III ligi. W minionym sezonie dość łatwo rozprawiły się z łódzką grupą IV ligi, którą wygrały zdobywając aż 99 punktów. Warto wspomnieć, że piłkarze z Łodzi strzelili w 38 meczach aż 129 goli, tracąc przy tym zaledwie 33.

Transfery

Latem doszło do paru wzmocnień drugiego zespołu dwukrotnego mistrza Polski. Skład Łodzian uzupełnili Łukasz Dynel, Mateusz Jastrzembski, Mateusz Kowalczyk, Szymon Matuszko i Damian Nowacki. Ponadto umowy z klubem przedłużyli Mieszko Lorenc i Jakub Romanowicz, a do kadry wraca bramkarz Michał Kołba, który był zawieszony za stosowanie dopingu. Trzech zawodników pierwszego zespołu ma co jakiś czas występować w rezerwach – chodzi o Oskara Koprowskiego, Dariusza Gmosińskiego i Kelechuwku.

Sparingi

Okres przygotowawczy podopieczni trenera Marcina Matysiaka mieli zdecydowanie lżejszy, niż np. Wissa Szczuczyn. W sparingach podejmowali Zawiszę Bydgoszcz (1:1), Pogoń Nowe Skalmierzyce (1:4), Wartę Sieradz (2:0) i Polonię Piotrków Trybunalski (2:1). Rozegrali także sparing wewnętrzny z pierwszym  zespołem ŁKS-u, który przegrali aż 1:8.

W rezerwach ŁKS-u występuje brat naszego napastnika Juniora RadzińskiegoJowin. Z tego co udało nam się ustalić wynika, że ŁKS szuka możliwości wypożyczenia Radzińskiego do klubu z II ligi.

Author: Rusherfly

Jeden z założycieli Fanclubu Damiana Mosiejko/i

Dodaj komentarz