GKS Wikielec pozostaje w gronie trzecioligowców?

Niedawno przedstawiliśmy Wam kompletne zestawienie drużyn, z którymi podopiecznym trenera Rafała Smalca przyjdzie rywalizować o ligowe punkty w sezonie 2021/2022.

Krystian Pieczara

W niedzielne popołudnie pojawiła się publikacja, z której wynika,  że we wspominanym zestawieniu dojdzie najprawdopodobniej do jednej korekty. Jak bowiem informuje portal lodzkifutbol.pl, Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o powiększeniu grupy I trzeciej ligi do 19 zespołów.

Decyzja ta jest pokłosiem dość skomplikowanego proceduralnego sporu, do jakiego doszło między GKS-em Wikielec a Bronią Radom, a konkretnie ligowego spotkania tych drużyn z początku kwietnia, które na boisku zakończyło się remisem 2:2, ale wobec nieprzepisowego przeprowadzenia przez zespół z Radomia w drugiej połowie spotkania aż 4 zmian, mecz został zweryfikowany przez (prowadzący wówczas rozgrywki) Łódzki Związek Piłki Nożnej jako walkower 3:0, na korzyść GKS-su Wikielec.

Działacze Broni nie zamierzali jednak dać za wygraną i złożyli odwołanie od przedmiotowego werdyktu, czego efektem było… utrzymanie wyniku z boiska, co z kolei w perspektywie całego sezonu oznaczało dla zespołu GKS-u Wikielec zajęcie miejsca spadkowego. Wówczas do gry wkroczyli działacze z Wikielca i finalnie utrzymano walkower dla zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego, co z kolei… oznaczałoby spadek z ligi zespołu Pelikana Łowicz… Jak podaje portal lodzkifutbol.pl: „PZPN uznał jednak, że niezwykle krzywdzące byłoby dla Pelikana zdegradowanie go do IV ligi i wyjątkowo dopuści w przyszłym sezonie 19 drużyn do rywalizacji.”

Pozostaje nam zatem czekać na opublikowanie przez piłkarską centralę terminarza rozgrywek…

Źródło: własne/lodzkifutbol.pl

Author: Tomas86

Nie lubię lania wody. Moja maksyma to: "krótko, zwięźle i na temat" :-)

Dodaj komentarz