MKS Polonia z awansem do CLJ u-18

Po trzech sezonach przerwy MKS Polonia Warszawa dopiął swego i awansował do Centralnej Ligi Juniorów u-18. Poloniści pokonali dzisiaj na wyjeździe 13:0 Olimpię Zambrów, zapewniając sobie w ten sposób zwycięstwo w Lidze Makroregionalnej u-19 na 2 kolejki przed końcem rozgrywek. „Czarne Koszule” już rok temu uchodziły za głównego faworyta do awansu, ale na przeszkodzie stanął COVID-19.

Dawid Keller, Krzysztof Koton, Piotr Sonnenberg

Jesienią najstarszy juniorski zespół zdominował Ekstraligę Mazowiecką. Polonia w 14 meczach zdobyła 39 pkt. i zajęła pierwsze miejsce z 11 pkt. przewagi nad Ursusem. Oba zespoły wywalczyły awans do Ligi Makroregionalnej, gdzie znów poloniści byli bezsprzecznie najlepsi. Po 12 meczach podopieczni Mateusza Dudka mają na koncie 33 pkt. i na 2 kolejki przed końcem rozgrywek są już pewni pierwszego miejsca. Drugi Widzew Łódź, który rozegrał jedno spotkanie mniej, traci 11 pkt. W Lidze Makroregionalnej Polonia przegrała tylko raz, 0:1 u siebie z Ursusem, ale 4 dni później „Czarne Koszule” pokazały, że był to wypadek przy pracy, rewanżując się rywalowi wygraną 4:1 na wyjeździe.

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem MKS w ten sposób dołącza do elitarnego grona akademii, które mogą pochwalić się zespołami w każdej grupie wiekowej CLJ – u-15, u-17 i u-18. Co prawda najmłodszy zespół jeszcze nie zapewnił sobie utrzymania, ale jest już tego bardzo bliski.

Author: muchomor

1 thought on “MKS Polonia z awansem do CLJ u-18

Dodaj komentarz