Honorowe zasady blokowania transferów do Polonii

Na fan page’u ośrodka Kibice Razem Polonia Warszawa pojawiła się dość ciekawa historia, którą obrazowo okrasiliśmy w tytule niusa, a mianowicie honorowe zasady blokowania transferów do Polonii.

Bohaterem jest 8-letni piłkarz, który miał występować w jednej z drużyn akademii MKS-u Polonia Warszawa Jan Dąbrowski. Janek dołączył do Polonii w marcu tego roku, jednak prezes Naprzodu Stare Babice, pan Marek Kamiński, zablokował transfer zawodnika z rocznika 2012, ponieważ miał być to transfer do Polonii Warszawa… Prezes nie ukrywał w rozmowach międzyklubowych jak wielką sympatią darzy klub z Łazienkowskiej i jak często odwiedza tamtejsze trybuny. Twarde honorowe zasady, jakie wyznaje prezes Marek, nie pozwoliły mu podpisać umowy transferowej do Polonii. Przypomnijmy raz jeszcze – chodzi o przejście ośmiolatka – czytamy we wpisie ośrodka Kibice Razem.

W geście solidarności w sobotę przed meczem w Starych Babicach drugi zespół Polonii wyszedł na rozgrzewkę w koszulkach wspierających 8-latka, który przez pół roku nie może brać udziału w oficjalnych rozgrywkach. Warto dodać, że rezerwiści wygrali w Starych Babicach 3:2.

A co na ten temat sądzą w MKS-ie? – Prezes Kamiński był nieugięty w sprawie transferu 8-letniego Janka. Zasłaniał się procedurami FIFA i urażoną dumą, że Polonia nie wystąpiła z oficjalnym pismem w kwestii testów ucznia drugiej klasy szkoły podstawowej. Janek w lutym pożegnał się oficjalnie z cała drużyną i z trenerem, jednak dla Naprzodu Stare Babice było to za mało. Rozmowy miedzyklubowe krążyły raczej wokół wspaniałości klubu z Łazienkowskiej niż miały na względzie dobro ośmioletniego chłopca. Kwestia prywatnych upodobań prezesa Naprzodu nie powinna mieć żadnego wpływu na transfer Janka. Niestety okazało się inaczej – powiedział nam Kamil Majewski, dyrektor akademii MKS-u.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

9 thoughts on “Honorowe zasady blokowania transferów do Polonii

 1. Darek, Bracie, bez Ciebie takie rzeczy będą się działy. Wyjdziesz, będzie znowu porządek. A taki prezesina co szkodzi Polonii to… 😉 Ten numer z gówniarzem i siekierą – tego nie zapomnę nigdy.

 2. Bardzo chcialbym zobaczyc materiał na ten temat w ogólnopolskich mediach, taka historia w przededniu euro 2020. Bo boiska łatwo wybudować ale zmienić plemienny mental takich pseudo działaczy to prawdziwe wyzwanie.
  Kto moze tym zainteresować jakieś redakcje ?

  Btw. Świetna akcja z koszulkami, nie slyszalem o tym. Brawo.

 3. Wow…
  W 2021 roku takie zeczy w kraju z Uni Europejskiej…to powinno trafic do tv i gazet.A taki prezesina dozywotnio zdyskwalifikowany w pelnieniu jakichkolwiek funkcji sportowych.
  Wstyd.

 4. Zachowanie prezesa Naprzodu Stare Babice przypomina czasy pańszczyzny i przywiązania chłopów do ziemi. Panie Kamiński niech się otrząśnie. Żyje pan w XXI wieku. Klub piłkarski to nie jest pana prywatny folwark. Ja na miejscu rodziców ośmiolatka pozwałabym pana do sądu.

 5. charłactwo umysłowe highest level! Na marginesie – to imbecylizm, że o tym gdzie ma grać 8-LETNIE DZIECKO, decyduje jakiś pokręcony facet z marginalnego siołeckiego klubiku, a nie rodzice dzieciaka! Żeby ten Jasio miał chociaż ze 12 i jakieś osiągi wypracowane mozolną pracą i staraniami tego bałwana (co chyba samo w sobie jest nieosiągalną sprzecznością logiczną)….

 6. Właściwie trudno o jakikolwiek komentarz …….. 8 letnie dziecko.
  A jaka była kwota transferu – 8 milionów Euro ?
  Stare Babice ……..
  Nie ziejmy nienawiścią ale mądrością.

Dodaj komentarz