Smalec oficjalnie od 1 lipca 2021 r. trenerem Polonii

Poznaliśmy oficjalnie następcę trenera Wojciecha Szymanka. Klub potwierdził nasze doniesienia i w dzisiejszym komunikacie podał, że od 1 lipca 2021 roku nowym szkoleniowcem Polonii Warszawa będzie Rafał Smalec.

Jeśli awansujemy do półfinału Okręgowego Pucharu Polski, Wojciech Szymanek będzie trenerem naszej drużyny do 2 czerwca 2021 r. W sytuacji braku awansu, zakończy pracę z zespołem dnia 29.05.2021 meczem z drużyną Legionovii Legionowo – czytamy w komunikacie. Szczegóły decyzji prezesa Grégoire’a Nitota:

Sztab szkoleniowy Polonii Warszawa w sezonie 2021/2022 tworzyć będą:

 • Rafał Smalec – I trener
 • Maksymilian Hołownia – Asystent trenera
 • Maciej Wesołowski – Asystent trenera, trener II drużyny
 • Piotr Kruszewski – Trener bramkarzy
 • Robert Mackiewicz – Fizjoterapeuta

W czerwcowych meczach „Czarne Koszule” poprowadzi nowy asystent trenera Rafała Smalca – Maciej Wesołowski.

Źródło – kspolonia.pl

 

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

19 thoughts on “Smalec oficjalnie od 1 lipca 2021 r. trenerem Polonii

 1. Umarł król, witamy nowego króla !
  Powodzenia na tym gorącym stołku. Przede wszystkim mniej hejtu i więcej wsparcia i zaufania ze strony naszego, rozemocjonowanego środowiska.
  Mimo, że mój faworyt, czyli Piotr Dziewicki nie został naszym trenerem – tak samo będę miał zaufanie do Pana Smalca, bo cel jest wspólny – AWANS ZA ROK, o tej porze.

  Przy okazji – trzymanie rąk w kieszeni nie należy do dobrego tonu.

 2. Najważniejsze wątki wypowiedzi prezesa, to: 1. Potwierdzenie przyjścia od lipca nowego trenera Rafała Smalca, 2. Zmiana trenera bramkarzy na Piotra Kruszewskiego, 3. Zapowiedź odejścia 8-9 zawodników i rekrutacja nowych, 4. Celem na przyszły sezon ma być awans do drugiej ligi.

 3. I o to zstąpił z ziemi skierniewickiej Mesjasz Rafał Smalec.
  Wytwór taniej socjotechniki.
  Znany z tego … że jest znany.
  Jest dobrym trenerem bo … jest dobrym trenerem.

  Trener Pogoni Grodzisk, LKS Chlebnia i Unii Skierniewice 🙂

  Miłośnik Gladiatora, systemu 1-4-4-2 przywiązujący ogromną wagę do gry obronnej, w której ma uczestniczyć cały zespół.

  Legia ma kolejnego mistrza, my stracony sezon i stracony przyszły gratulacje wszystkim.

  1. Następny jasnowidz Jackowski, który wie, że będzie katastrofa. Anty JW widać, że nie wiele wiesz o nowym trenerze. Dla jasności to on preferuje grę z trzema środkowymi obrońcami (o czym mówi min. prezes). Jeszcze nie przyszedł Rafał Smalec na Konwiktorską, a ty już hejtujesz.

  2. Smalec to dobry trener. Nawet do III ligi awansował! 🙂
   Jak juz pisałem, wzorem Legii następny zapewne będzie od piłki kobiecej.

   Rodzi się pytanie: Czy ten Szymanek taki dobry, że nie spadł mimo że prezes 9 zawodników wyrzuca, czy tez ten Smalec taki chujowy, że trzeba mu 9 dokupić? Pytanie: Co z tymi 9 nowymi-lepszymi ugrałby Szymanek?

   W to że będzie lepiej – nie wierzę.
   Tego że będzie śmieszniej – jestem PEWNY.

  3. „W pieniaczej ziemi jest miasto PYSKÓW, tam jęzorami robi się wszystkio, męstwo w jęzorze, siła w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze”. Pójdźcie po rozum do głowy zakichani krytykanci, nic lepszego od obecnego Właściciela nie mogło nam się przytrafić. Należy zachować zdrowy rozsądek, zamiast potępiać w czambół decyzje Pana Nitota. Ma do tego pełne prawo. Naszym zadaniem jest Go wspomagać ze wszystkich sił chociażby poprzez, jak największą frekwencję na trybunach

  1. Piknik nie chce mi si wierzyć że jako kibic Polonii masz jeszcze nerwy na takie wynalazki jak Smalec,
   kupiony został już dawno poza tym poparty tanią socjotechniką
   do tego tak bezczelny że przyjechał na ostatni mecz.

   Mnie szczerze znudziło się bronienie ( cały sezon broniłem Szymanka) teraz zagram w ataku mogę?
   Mogę, podobnie jak mieć własne zdanie.

   @ asspolonia niewiele pisze się łącznie gwiazdo 🙂

 4. Saga się skończyła, mam nadzieję, że dzisiaj Szymanek jednak powalczy aby być dłużej trenerem Polonii Warszawa.
  Gdzie 2 kibiców Polonii – tam 4 opinie a jak antyJW i Emeryt69 by się razem spotkali to byśmy chyba już mieli Kloppa jako trenera a Lewandowski by się u nas nie mieścił w składzie.
  Ja się cieszę, że jest zmiana trenera i sztabu, będzie wymiana zawodników. Może inaczej zostaną skonstruowane umowy aby premie były nie za zwycięstwo ale za miejsce w tabeli.
  Dajmy nowemu trenerowi jakikolwiek kredyt zaufania.
  Wstrzymajmy się z ocenami do 3 ciego meczu w nowym sezonie.

  1. @Newbojkot Dzięki za pamięc i uznanie, doceniam 😉

   Raczej bysmy się nie polubili z @Anty, bo ja uwielbiam p. Józefa. To wspaniały i przemiły człowiek. Mam nadzieję, że w końcu da się namówić na wydanie autobiografii. Wzór człowieka. Do wszystkiego doszedł sam. Przyzna szczerze, że moje skurwysyństwo nawet p. Józefa potrafi zadziwić i w podziw wbić. DUMA!

 5. Obecność trenera Smalca na meczu drużyny, którą ma przejąć jest świadectwem jego profesjonalizmu, a już na pewno nie bezczelności. Tak między nami masz tupet Anty JW w ocenie innych ludzi. Ciekawa jestem czy równie ostry jesteś co do siebie, bo chyba raczej bezkrytyczny. Trzeba poczekać na oceny i dać czas na pokazanie swoich umiejętności i wiedzy. Ciekawa jestem kogo ty byś widział na miejsce Szymanka?

 6. anty ,realnie patrząc nikt z nazwiskiem tu nie przyjdzie . Bo i do czego ma przyjść ? Trenować starych boiskowych wyjadaczy po przejściach w wyższych ligach takich jak Piątek czy Kujawa ? Użerać się
  z małolatami ? Poza tym brak podstaw czyli bazy treningowej skutecznie odstrasza większość.Tu zechce pracować młody będący na dorobku trener właśnie taki jak Smalec.
  Człowiek z nazwiskiem zarząda abstrakcyjnych pieniędzy a i tak gufno zrobi. A co do Szymanka to tylko powtórzę słowa wieszcza „miałeś chamie złoty róg ” Tak widzę jego pracę na K6

 7. Czytam i większość popieram… ale Anty JW… ty to naprawdę prymitywny ciul jesteś… jak kibicujesz Legii to po co tu siejesz zamieszanie… macie swoje strony to tam wypisuj i wychwalaj, a prawdziwy klub stolicy w spokoju zostaw… Wspieramy trenera i liczymy na szybką odnowę wizerunku i gry Polonii… pozdrawiam…

 8. Ja też tak jak większość prawdziwych kibiców Polonii będę całym sercem wspierać nowego trenera, bo to on daje nam nadzieję na upragniony awans. Dobrze napisali Newbojkot, Piknik i Janiu. To są mądre wypowiedzi, bo „kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada”.

 9. Smalec był też na wyjazdowym meczu z Legionovią, więc to nie jego pierwsze spotkanie na żywo. Unia ma 4 wynik w lidze pod względem strzelonych bramek, więc trudno zarzucać nadmierne skupienie na defensywie,

 10. Posłuchałem wypowiedzi Pana Nitot nt. zmiany trenera. Pomijając korporacyjny styl, który mi nie odpowiada, między wierszami należy usłyszeć, że nasz właściciel powoli się uczy piłki w Polsce ale ma jednak na nią swoje zdanie co tylko powinno nam pomóc. Mnie bardzo cieszy informacja o wymianie 8-9 zawodników, cieszy cywilizowane pożegnanie trenera, prośba do kibiców aby też to zrobili z klasą.
  Cóż, Pan Nitot nie rozumie dlaczego nie było dopingu, ano bo np. ja nie mam takiego gardła jak chłopak na drugiej połowie. Poza tym „kibic prowadzący doping” na pierwszej połowie był „pod wpływem” a to mnie jakoś nie zachęca do zdzierania resztek gardła.
  Może ktoś ma większy autorytet niż ja (ja pewnie w ogóle nic nie znaczę i gdybym cokolwiek zaśpiewał to i może bym w mordę dostał … takie niestety są obyczaje na sektorze C) i może sobie pozwolić na prowadzenie dopingu i trybuny go posłuchają ?
  Pan Nitot chyba troszeczkę liczył na awans i jest zdziwiony, że się nie udało, mimo zapewnienia (w mojej ocenie też) komfortowych warunków do pracy w okresie przygotowawczym.
  CV trenera (np. kogo prowadził i z kim awansował) nie przesądza o jego wartości (bądź braku) .
  Czas pokaże na ile trener Smalec mając więcej kasy i możliwości – stworzy team mogący awansować do 2 ligi.
  Cierpliwości, troszeczkę cierpliwości – o tyle prosiłbym piszących tutaj.

Dodaj komentarz