Unia Skierniewice potwierdza rozstanie z trenerem Smalcem

Internetowe wydanie gazety „eGłos” obejmujące Skierniewice, Żyrardów i Rawę Mazowiecką zamieściło relację z wczorajszej wygranej Polonii z Unią pod znamiennym tytułem „Porażka Unii z Polonią. Po sezonie Rafał Smalec żegna się ze skierniewickim klubem”.

My możemy jedynie potwierdzić, że Rafał Smalec nie będzie trenerem Unii w nowym sezonie – stwierdził cytowany przez gazetę Sebastian Pazurek z Zarządu Unii Skierniewice. Koniec przygody z Unią potwierdził także sam trener.

Źródło: gazeta „eGłos

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina oraz budapesztańskiej secesji. Uwielbia Kresy, szczególnie Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

19 thoughts on “Unia Skierniewice potwierdza rozstanie z trenerem Smalcem

 1. Powiedzmy,że trafi do nas. Dostanie kontrakt na rok czy na dwa lata ? A może co mecz będzie negocjowany ? Jakie jest idealne rozwiązanie ?
  W końcu gdzieś czytałem, że trener po zatrudnieniu odlicza dni do zwolnienia.

 2. W wyższych ligach jest duża rotacja i to też nie wszędzie. Prezes Nitot mówił, że szuka trenera na lata. Jako, że trener Smalec studiuje na kursie UEFA PRO będzie mógł prowadzić drużynę na szczeblu centralnym, oczywiście po awansie. Trener Szymanek pracuje od początku przejęcia klubu przez pana Nitot i przez długi czas był nietykalny. Widać więc, że właściciel chce stabilizacji na tym stanowisku. Widać po Rakowie, że długofalowo może to przynieść wymierne korzyści. Ja się cieszę z tej zmiany. I będę trzymać kciuki za nowego szkoleniowca.

 3. W sumie mogliby na jutrzejszym meczu potwierdzić zmianę trenera od lipca. Ja wiem,że to głupio wobec Szymanka ale stało się i już.
  tak z ciekawości :
  Kurs UEFA Pro wymagania:

  minimum średnie wykształcenie
  dyplom trenera UEFA A
  udokumentowana praca trenera podczas co najmniej jednej rundy rozgrywkowej Ekstraklasy lub I Ligi z licencją A
  3 letni staż pracy z zespołami II ligi lub młodzieżowej reprezentacji Polski/zespołami Młodej Ekstraklasy, lub;
  min 5 letni staż prowadzenia zespołów III ligi, lub;
  min 5 letni staż pracy na stanowisku trenera Reprezentacji Juniorów U-19/juniorów starszych zakończony sukcesem na poziomie finałowej 4 w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych i 1 rok stażu zawodowego przy prowadzeniu I ligi lub dwa lata przy prowadzeniu II ligi lub
  pół roku pracy jako trener II ligi w sezonie wiosennym skutkujący awansem do I ligi
  zaliczenie egzaminów wstępnych z teorii i praktyki.

  A i jeszcze to :

  https://junior.weszlo.com/2018/10/03/najmlodszy-polski-trener-z-uefa-pro-hiszpanska-droga-aleksandra-kowalczyka/
  Niby jest w 4 lidze hiszpańskiej jako asystent ale ma wiedzę z innego świata piłkarskiego.

  1. Przykład Aleksandra Kowalczyka jest moim zdaniem trochę nie na miejscu. W Polsce ukończył dwie uczelnie wyższe dzienne, a więc na koszt społeczeństwa polskiego. A swoją wiedzę sprzedaje w Hiszpanii, bo tam pracuje i pragnie zostać na stałe. Czy to ma być wzór do naśladowania? Moim zdaniem nie, bo to jest nie fair wobec ojczystego kraju. Czysta konsumpcja i skrajny egoizm. Ten facet wykształcił się za min. moje pieniądze, a podatki płaci w innym kraju. I to mi się nie podoba.

  2. Bez przesady, Maria Skłodowska-Curie też do 24 roku życia, a więc dłużej niż ten Kowalczyk, kształciła się w Polsce, a potem wyjechała do Paryża. I co jej powiesz? Że trzeba było walczyć organicznie o odzyskanie niepodległości, a nie sprzedawać się na Sorbonę, zwłaszcza z tak błahych powodów jak niezawarte wymarzone małżeństwo (to jest dopiero „nie fair wobec ojczystego kraju”!).
   Poza tym gościu uczył się o piłce nożnej na AWF-ie w Warszawie. Naprawdę sądzisz, że akademiach piłkarskich w Hiszpanii czekają na tę wiedzę?

  3. @Newbojkot A czy absolwent technikum mechanicznego nadawałby się na trenera?

  4. „Bez przesady, Maria Skłodowska-Curie też do 24 roku życia, a więc dłużej niż ten Kowalczyk, kształciła się w Polsce”
   w Polsce?
   przed 1890-tym??
   ;P

 4. @ as polonia ma wiele racji, mi chodziło raczej o pokazanie ,że można w młodym wieku mieć licencję trenerską , która u nas robią 40 latkowie, a niektórzy nie robią i zostają w II lidze.
  Nasz nowy trener robi te UEFA pro zatem chce się rozwijać a to się chwali. Nie wiem czego tam uczą i jak wyglądają egzaminy ale koszt ponad 15 000 zł (mam nadzieje że z kieszeni trenera) coś oznacza.

 5. Kmicic , nie wiem o co Ci chodzi, wielu piłkarzy z przeszłości miało wykształcenie jakie miało i niektórzy zostawali dobrymi trenerami. Zacytowałem tylko jakie są wymagania.
  Wiele czynników decyduje kto zostaje lub nie lepszym trenerem tak jak w życiu nie każdy jest prezesem firmy.
  Pan Marek Papszun był „tylko nauczycielem wf i historii” a jednak się stał dobrym trenerem.
  Boniek był bardzo dobrym piłkarzem a trenerem …….
  Nie ma złotej recepty. Mnie tylko martwi ,że Pan Smalec powinien awansować do 2 ligi od razu, w 2 lidze możemy pograć dłużej.

  1. Chodzi mi o to, że te wszystkie kwity i skróty zwykle mają maskować nieudacznictwo, ignorancję i głupotę.

   Technikiem mechanikiem był Kazimierz Górski. Kiedyś Zarzeczny opowiadał scenkę, której chyba był nawet świadkiem. Górski był trenerem Legii, na treningu wyciąga kartkę i czyta nazwiska piłkarzy, którzy mają wyjść w pierwszym składzie w najbliższym meczu. Skończył, na co odzywa się jeden z piłkarzy i mówi – trenerze, ale „Iksiński” to pół roku temu zmienił klub, już z nami nie gra. Na co Górski się rozejrzał i mówi, – aha, to za niego zagra.. Igrekowski.

   UEFA pro, UEFA sro, UEFA mafia.

 6. Na kurs UEFA PRO jest bardzo trudno się dostać. Egzaminy są bardzo trudne (teoria i praktyka) i większość kandydatów odpada. Kurs kosztuje 17.500 zł. I na pewno nie maskują nieudacznictwa, ignorancji i głupoty. Tam jest bardzo ostra selekcja. Tak więc dostanie się tam już jest sukcesem, bo odsiew jest niesamowity. Prawdopodobnie z tych powodów trener Szymanek nawet nie myślał aby spróbować swoich sił. A zdobyta wiedza jest w życiu bezcenna, ona jest w głowie i tego nam nikt nie odbierze. Wszystko inne można stracić (pieniądze, zdrowie, małżonka itp). No i należy umieć odróżniać inteligencję od wykształcenia. Są osoby bardzo inteligentne, ale bez wykształcenia i odwrotnie.

  1. Trudno się dostać, bo chcą na sprzedaży tych kwitów zarabiać, więc ilość miejsc musi być ograniczona. Chyba że zna się kogo trzeba wtedy jest wjazd poza kolejnością, i o to również w tym systemie chodzi.

   Swoją drogą, ta biurokratyczna, faszystowska mentalność, która przenika już wszystkie aspekty zycia jets na prawdę przerażająca.

 7. Trudno się dostać, bo chcą na sprzedaży tych kwitów zarabiać, więc ilość miejsc musi być ograniczona. Chyba że zna się kogo trzeba wtedy jest wjazd poza kolejnością i o to również w tym systemie chodzi (tak, tak mowa o konkretnym przypadku). Regulacja rynku i nic więcej.

  Ciekawe, że żadnych kursów „na polityka” nie trzeba robić, a to są przecież ludzie, którzy decydują o losach narodów.

  Swoją drogą, ta biurokratyczna, faszystowska mentalność, która przenika już wszystkie aspekty życia jest na prawdę przerażająca.

 8. To co pisze Kmicic zaprzecza logice. Zawsze większy zysk jest przy masowej sprzedaży. Matematycznie sprzedajesz 20 jednostek po 20.000 zł to zarabiasz 400.000 zł, a sprzedając 200 jednostek po 10.000 zł – zarabiasz 2.000.000 zł. Więc raczej nie o to chodzi, co myślisz.

  1. Masowy konsument to konsument najbiedniejszy, więc to co piszesz to dziecinada. Tu masz rozmowę Mazurka z Łepkowską (10 maja) – żeby zostać poetą nie wystarczy już po prostu pisać poezję, trzeba będzie mieć kwit: https://youtu.be/Q0lITmpkmsc

   To jest oczywiście faszyzm w czystej postaci.

  2. I co do trenera Kowalczyka o którym piszesz wyżej – też jest i był podatnikiem, więc za swoje studia sam płacił, płaci i będzie płacić. I nie ucz mnie logiki.

Dodaj komentarz