Prestiż Polonii w III lidze spada?

Polonia w minionej kolejce uległa rezerwom Legii. Uwadze fanów nie minęły jednak obrazki z innego spotkania III ligi, które kilka godzin wcześniej, w Białej Piskiej, odbyło się między miejscowym Zniczem, a Unią Skierniewice.

Niedawny i przyszły rywal „Czarnych Koszul” podzielił się punktami. Dość ciekawie wyglądała jednak wypowiedź Ryszarda Borkowskiego, trenera Znicza, który stwierdził, że przygotowując się do meczu z Unią, że będą musieli zagrać o klasę lepiej niż z Polonią, żeby powalczyć o punkty.

Śledząc wypowiedzi szkoleniowców warto również posłuchać Rafała Smalca, który w dość konkretny i analityczny sposób opowiedział o spotkaniu…

Poniżej prezentujemy także tabelę uwzględniająca wiosenne dokonania Polonii. Niestety w roku 2021 nie wygląda to dobrze:

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

20 thoughts on “Prestiż Polonii w III lidze spada?

 1. Obaj trenerzy sprawiali wrażenie, że żyją tym zawodem, że mają błysk w oku. Nasz trener to taki swój chłopak z Pragi, fajny,towarzyski ale pewnych poziomów nie przeskoczy.
  Smalec – może być, oby miał w głowie dość wiedzy i pomysłów. Nawet trochę przypomina Papszuna ze stylu w wyglądzie.
  Za 3 dni okaze się jaki to ten Smalec jest. Jeżeli Unia nas ogra i to porządnie – to u mnie zapunktuje. Jeżeli nie – coś jest nie tak.

 2. Szymanek pogrążył sam siebie pomeczowym wyiadem po Legii. Czy on ma nas,kibiców za idiotów wygadując takie rzeczy ? Puchary mu w głowie ? Mając wszystko podane na tacy nie potrafi przygować drużyny do rundy wiosennej/.WSTYD

  1. Ja już nie pierwszy raz czuję się obrażony wypowiedziami i podejściem trenera.

 3. Tzn to jest obiektywnie dobry dowcip i jak by ktoś napisał taki komentarz w internecie to był by on zabawny.
  Natomiast jak trener tak śmieszkuje i to po przegranej z odwiecznym rywalem… a w zasadzie z jego młodzieżówką.. to mnie to jako ś nie bawi :/
  nie ten czas, nie to miejsce, nie ten kontekst.

 4. O pozycji Polonii w trzeciej lidze najlepiej świadczy powyższa tabela. Tylko 8 punktów zdobytych w rundzie wiosennej i w efekcie 19 pozycja w rankingu. Nic dodać nic ująć. Mnie tylko denerwuje ta niefrasobliwość trenera Szymanka. Nie da się słuchać jego bzdurnych wywiadów. Facet się porywa z motyką na słońce i śni o pucharach.

  1. ja myślę, że on żartował z tymi pucharami.
   Co nie zmienia faktu, że takie żarty są nie na miejscu.
   Z tych jego wpadek można by zrobić niezłą kompilację.
   Jeszcze z czasów 2 ligi.
   No cóż, w tej bajce Wojtek nie zostanie strażakiem.
   Ja bym jednak nie robił gównoburzy. Grillowanie Wojtka w tym momencie nam nic nie da. Po sezonie się żegnamy, niech on dogra tę rundę, niech oni jak najlepiej się przygotują do tych kilku meczy, które zostały. I potem kto ma odejść ten odejdzie, kto ma zostać niech zostanie, robimy nowe rozdanie i rozpierdzielamy tę ligę.
   taki jest plan 🙂

  2. Obiema łapami podpisuję się pod tym co napisał Utnapisztim. Dodam od siebie, że to nie Wojciech jest problemem, ja też przed sezonem byłem wielkim optymistą, ale rzeczywistość sprowadziła mnie na ziemię. Klubu nie zbuduje się w sezon, co najlepiej mogą powiedzieć koledzy z SKK. Może inaczej – efekt, czyli awans zdobędzie się w sezon, ale na to potrzebne są pieniądze. Vide Radunia Stężyca, albo Wisła Puławy w sąsiednich grupach. Wtedy można golić przeciwników.
   Dla przykładu – latem Polonia kusiła Michała Milera, któremu przyklejono łatkę super snajpera, bo lat temu bodaj sześć strzelił 25 goli dla Mazura Ełk. I co ? Ano to, że Stężyca mu zaoferowała wtedy 12,5 tysiąca na miesiąc ( takie kwoty w klubie słyszałem ) i nas na to stać nie było.
   Pieniądze grają jak najbardziej. Gdy masz ich tyle co rywale, to grasz jak oni.
   Jeśli chcesz się wybić na ich tle musisz mieć świetnego fachowca na ławce, świetnego dyrektora sportowego, który starannie dobierze piłkarzy do wykonania zadania. U nas ta układanka nie zagrała.

  3. Wisła i Radunia rozumiem, ale Ruch który przed rozpoczęciem sezonu był w rozsypce jakoś potrafił stworzyć drużynę na awans

 5. Najśmieszniejsze w tym wątku komentarzy nie jest wcale to, że ktoś nie załapał szydery nt pucharów, najśmieszniejsze jest to, że ludzie którzy Szymanka krytykują, sa jednocześnie przekonani, że jego następca będzie lepszy. A niby dlaczego tak ma być, skoro decyduje na sama osoba?

  Nitot kiedyś zwierzył się publiczne, że nic go tak nie uczy jak porażki i błędy. Więc czekam na listę błędów jakie popełnił przez ten rok/sezon oraz to czego się z nich nauczył.

  1. Ależ masz rację, w polonijnym środowisku dominuje narracja, jakoby Szymanek sam wszystko zawalił.
   Odczłowieczono go niemal, zrobiono z niego obiekt drwin, a hasło Szymanek w…aj często się przewijało na naszych forach.
   On oczywiście zawalił, ale nie jedyny. W klubie jeszcze jest zarząd, dyrektor sportowy i piłkarze.
   Oni wespół nawalili.

  2. poleconym na papierze podaniowym ma wysłać, czy mailem wystarczy?

  3. @olo Ogłaszając, że obecny trener po sezonie odchodzi rozwalił wszystko od środka. Ustawił Szymanka z góry w roli winnego i to mimo zrealizowania celu jakim był awans do górnej połówki. Szymanek w zasadzie mógł tylko podać się do dymisji, co by jeszcze pogarszało cala sytuację.

   Krótko mówiąc Nitot rozwalił wszystko od środka i nie ma sobie nic do zarzucenia.

 6. a teraz odnosząc się do postu Olo:
  „Ależ masz rację, w polonijnym środowisku dominuje narracja, jakoby Szymanek sam wszystko zawalił.”
  W Polonijnym środowisku dominuje narracja „wszystkich won!”.
  Szymanka won, piłkarzy won, Kosiorowskiego won, Nitota won do takiego stopnia do jakiego można by jednocześnie korzystać z jego pieniędzy.
  I potem w zasadzie nie wiadomo co, robimy casting i nową rekrutację i tym razem w 2 tygodnie zrobimy właściwą selekcję i będzie dobrze.
  Ale w zasadzie nie ma wizji, jest emocjonalne jesteśmy źli, chcemy krwi.

  „Odczłowieczono go niemal, zrobiono z niego obiekt drwin, a hasło Szymanek w…aj często się przewijało na naszych forach.”
  Nigdy nie byłem zwolennikiem trenera Szymanka, ale wiele razy broniłem go jak ktoś przekraczał granice dobrego smaku w krytyce jego osoby.
  Natomiast Wojtek nie ułatwia sprawy. Nigdy nie był dyplomatą i mistrzem wypowiedzi, ale on ma dodatkowo coś takiego, że czasem wystarczy się po prostu nie odezwać by było dobrze. I on musi właśnie wtedy coś pierdolnąć.

  1. Nitota przerasta zorganizowanie otwartych transmisji w okresie zamknięcia stadionów. Przerasta go wszystko. On się do piłki nie nadaje.

 7. Kmicic, nie można się z Tobą zgodzić .
  Gdyby nie Pan Nitot, Polonia nie grałaby w ogóle,bądź w najlepszym przypadku w IV lidze bez szans na awans. Pan Nitot popełnia błędy ale ma cierpliwość i „trochę” więcej kasy niż Ty i ja.
  Co do transmisji otwartych – mam karnet i nie płacę za transmisje domowe i to jest uczciwe. Wyjazdy – koszty transmisji są, nie zawsze gospodarz musi wyrazić zgodę. Unia organizuje transmisję za 14 zł i to jest sensowna kwota, choć ja nie będę oglądał.
  Błagam, nie siej niepotrzebnego fermentu.
  Ten rok poszedł w pi..u, Pan Nitot trochę się poduczył.
  Przyszły sezon jest decydujący.

  1. Jest takie bardzo mądre powiedzenie, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Ja nie piszę, że mam Nitota w d*pie, czyli nie posługuje się jego sposobem formułowania myśli. Ja krytykuje i podaję argumenty.

   Pieniądze Nitota to póki co mit, jak ten o Yeti, czyli wszyscy twierdzą że istnieje chociaż nikt go nie widział. Pieniądze to miał JW za którego czasów w Polonii pracowali najlepsi piłkarze i trenerzy ligi z JM Bakero na czele na co Nito ma ponoć odpowiedzieć Smalcem.

   Karnet jest na mecze, to że obejmuje również transmisje to była czyjaś decyzja. I ok, tylko nigdy nie zrozumiem, że można nie chcieć otworzyć transmisji dla wszystkich zainteresowanych, żeby mecz oglądało kilka tysięcy osób, przy tej okazji promując klub czy chociażby koncepcję rozbudowy stadionu.

 8. Kmicic, spłacił długi Polonii (NIE JEGO), płaci co roku 2 mln zł (może przepłaca ale to w końcu Jego kasa). Nie są to pieniądze JW no ale poznajemy mężczyznę po tym jak kończy a nie zaczyna. A JW zostawił nas na pastwę „Króla” czego obraz mamy do dzisiaj. Pieniądze Nitot to nie mi, oczywiście te 300 mln baniek na stadion i hale to trochę mi śmierdzi ale Pan Nitot nie rzucałby tych haseł bez jakiegokolwiek pokrycia. 99% z nas nie prowadzi i nie będzie mieć takiej kasy co on.
  Dlatego Go bronię , chociaż zdaję sobie sprawę że Jego poglądy na wiele spraw w Polonii i co do piłki nożnej są lekko mówiąc dziwne.
  Byle się nie wycofał za rok jak nie wypali awans – TEGO SIĘ BOJĘ.
  Dzisiaj zobaczymy Smalca w stosunku do naszego treneiro.

  1. On ma poglądy na wszystko z wyjątkiem piłki, a do tego trzaska dziobem na lewo i prawo w przekonaniu, że to wszystko żywe złoto.

   Spłacił długi, uporządkował kwestie właścicielskie i podtrzymuje klub przy jako takim życiu. Brawo, ma miejsce w historii.

Dodaj komentarz