Szymanek odejdzie po sezonie, zastąpi go Smalec?

Można już właściwie być pewnym, że po sezonie funkcję pierwszego trenera przestanie pełnić Wojciech Szymanek. Taką informację w trakcie dyskusji z kibicami przekazał prezes Gregoire Nitot. Nowym szkoleniowcem Polonii z ogromnym prawdopodobieństwem zostanie Rafał Smalec.

Wojciech Szymanek, Greg Nitot

Tak porażkę Polonii skomentował prezes:

Gratulujemy Zniczowi Biała Piska zwycięstwa. Znicz to zaprzyjaźniony klub, który mimo ograniczonych środków finansowych osiąga doskonałe wyniki (ich przewagą, jak wszyscy nasi rywale, jest to, że bezpłatnie korzystają z boiska i infrastruktury).
Jeśli chodzi o nowego trenera, to już pracuje z Piotrem Kosiorowskim nad wzmocnieniem naszego zespołu, aby zmaksymalizować nasze szanse na zdobycie mistrzostwa w przyszłym roku.
Ale pomimo tego, że Wojtek Szymanek w lipcu nie będzie już naszym trenerem, nadal go wspierajmy, a nawet go kochajmy, bo na zawsze pozostanie legendą Polonii Warszawa. Polonia może być dumna, że ​​ma takich zawodników jak Wojtek Szymanek.
Informację o Smalcu potwierdza Daniel Sut, który jest dobrze zorientowany w realiach naszej ligi:

Razem z trenerem do Polonii miałby przyjść Paweł Czarnecki, filar obrony Unii Skierniewice, co jest związane z preferowanym przez trenera systemem gry z trójką środkowych obrońców.

Smalec od kliku lat pracuje w Unii Skierniewice. W pierwszym sezonie pracy wywalczył z tym klubem awans do III ligi i od pierwszego sezonu na wyższym poziomie rozgrywek Unia znajdują się w czołówce ligi. Trener z Unią dwukrotnie wygrał też Okręgowy Puchar Polski. Przed pracą w Unii Smalec wywalczył awans do III ligi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

O Smalcu bardzo pochlebnie wypowiadają się zainteresowani regionalną piłką:

Author: muchomor

25 thoughts on “Szymanek odejdzie po sezonie, zastąpi go Smalec?

 1. I to jest strzał w dziesiątkę. Żadna ikona polonijna -już były dwie – Igor Gołaszewski i Wojtek Szymanek – tylko człowiek z charyzmą i warsztatem.
  Nie słyszałem o nim złego zdania . Wprost przeciwnie.
  A to, że dokończy swój kontrakt ze Skierniewicami i dopiero wtedy przejmie Polonię to tylko świadczy o jego profesjonalnym podejściu do zawodu i szacunku dla współpracowników.

  Plus za wybór i mądrą decyzje dla Prezesa i Dyrektora Sportowego.

 2. Zgadzam się w pełni z Olkiem Gromem. Trener Rafał Smalec jest ambitny i podnosi swoje kwalifikacje na kursie UEFA PRO. Będzie mógł bez przeszkód prowadzić drużynę na szczeblu centralnym. Awansował dwa razy (z Pogonią Grodzisk Maz. i Unią Skierniewice – do trzeciej ligi). Po za Pawłem Czarneckim środkowym obrońcą (6 bramek w 24 meczach) powinien też wziąć ze sobą lewego napastnika Dawida Dzięgielewskiego (9 bramek w 20 meczach). Brawo dla Prezesa i Dyrektora Sportowego za ten wybór!

 3. Jestem pragmatykiem aż do bólu. Dlatego zawsze będę kibicował trenerowi, który ma nas wyprowadzić z tego dołu. Nawet jeśli za sobą ściągnie piłkarzy Unii Skierniewice. Powodzenia Panie trenerze – za rok i miesiąc zmieniamy tablicę na „II Liga.”

 4. Czyli porażka była potrzebna. Pan Nitot wreszcie zrozumiał, że już nic nie uratuje Szymanka. Tylko jak trener Unii jest już niby dogadany z nami a jeszcze trenuje Unię ? To jest niezbyt uczciwe co do Unii albo nas. Rany, jeszcze 9 kolejek z graniem o nic dla nas. Współczuję Szymankowi , niby jest trenerem a już nie jest. To chora sytuacja i nas właściciel nie powinien tak postępować.

 5. Wg mnie uczciwie postawiona sprawa – Szymanek i Smalec mają kontrakt do końca sezonu i dobrze, że już wiedzą, jaka jest ich przyszłość. W Bayernie Monachium już oficjalnie ogłoszono, że po sezonie obecny trener odejdzie, a przyjdzie za niego szkoleniowiec RB Lipsk.

  1. Bayern Monachium ma mistrza w kieszeni, więc sezon raczej do przodu. My kolejny sezon stracony. To jest jakas różnica. Poza tym nowy trener będzie miał mniej czasu na zapoznanie się z zespołem. Jak będzie za chwilę wyglądał mecz Polonia-Unia?

  2. . Oczywiście lepsza byłaby sytuacja, gdyby Smalec zaczął już pracę teraz, ale on ma ważny kontrakt z Unią, a Szymanek z Polonią.

   Zresztą wydaje mi się, że to jest normalne w każdej pracy, że decyzje o dalszej przyszłości pracownika komunikowane są z pewnym wyprzedzeniem. Zakładam, że Szymanek i Smalec to profesjonaliści i będą wykonywać pracę w swoich klubach na 100%. Smalec zresztą przy okazji i tak pewnie ogląda wszystkie nasze mecze, będzie miał też wsparcie w Kosiorowskim, zna też doskonale ligę, więc wg mnie powinno mu szybko udać się zaklimatyzować.

 6. Moze to bedzie kolejna historia w stylu Marka Papszuna. On tez przecież w Rakowie pracuje od 3 ligi, a dzisiaj zdobywa puchar Polski i podium w eklasie. Nie mialbym nic przeciwko.
  Poza tym slyszalem o nim w czasie pracy w Pogoni, duży fachowiec, widać chociazby po wyniakch.
  Poza tym wazne ze jednak spoza naszych ukladzików. Potrzebujemy świezego spojrzenia.

 7. Dla mnie nie ma nic dziwnego, że trener Szymanek będzie zwolniony po sezonie. Ma dużo czasu, aby znaleźć nową posadę. Newbojkot mu współczuje i tego nie rozumiem. Ta zmiana jest konieczna i załatwiona elegancko. W Polonii potrzebna jest świeżość i nowe rozwiązania.

  1. Nie bronię Szymanka, tylko wolałbym żeby nowy trener już zaczął pracę z Polonią. Tracimy 2 miesiące i będą kwasy jak trener Smalec będzie chciał np zabrać Z Unii że 3 zawodników.

 8. Jeżeli zawodnicy będą chcieli przyjść do nas i nas wzmocnią, to będzie nasza wygrana. Trener Smalec zna graczy i najlepiej wie, kto nam się przyda. To nie będzie nasz kłopot, tylko Unii. Ruchy kadrowe są niezbędne aby awansować.

  1. „Ruchy kadrowe są niezbędne aby awansować.” – ot co, w powszechnej polonijnej opinii wystarczy jeno wymienić trenera. Widać nie wszyscy podzielają powszechne opinie, i dobrze.

  2. dokładnie. Wy (w sensie Olo i opcja rewolucyjna) pisaliście, żeby zostawić góra 3 zawodników a reszta won.

 9. Czyli do II ligi ma wprowadzić Polonię zbawca i fachowiec, którego największym sukcesem jest wprowadzenie zespołu od III ligi? Pomysł godny pacjenta Tworek lub Drewnicy.
  Czyli i zawodnicy z I czy II ligi są zbyteczni – idąc tym tokiem „rozumowania” III ligę wygrają ci, którzy w owej III lidze byli przeciętni i nie wybili/nie awansowali wyżej?
  Z radością popatrzę na tę utopię i pośmieję się z ludzkiej głupoty.

  IMHO jeśli Nitot faktycznie jest aż tak głupi, żeby pójśc na ten numer, to jestem przekonany, że jest zwykłym słupem, a jego interes to zwykła „pralnia”.

  1. Gdy Raków zatrudniał Papszuna, ten miał bardzo słabe CV. Piotr Tworek przed przyjściem do Warty nie miał żadnych sukcesów jako pierwszy trener. Z Sokołem Ostróda awans wywalczył Kołc, dla którego to był pierwszy sezon pracy jako pierwszy trener.
   Naprawdę nie ma co się bać dawać szansy takim ludziom zamiast zgranym nazwiskom z karuzeli trenerskiej.

 10. No to juz są brednie, czyli awansować do 2 ligi moze tylko ktos kto juz ma taki awans za sobą? …
  Trzeba oceniać potencjał, a Trener Smalec ma bardzo duzy i spokojnie moze awansowac do 2 ligi. To rowniez ogromna szansa dla niego na zaistnienie w powaznej piłce.
  Odnosnie pilkarzy to szatnie trzeba przewietrzyc a nie budowac druzynę od nowa. Wymiana max. 3-4 pilkarzy, przede wszytkim ściągnięcie napastnika ktory strzeli z 15+ goli

 11. Prowokatorom i nieudolnym manipulatorom mówię stanowcze NIE!
  Piłkarze handlują meczami, dyrektor sportowy psychopata a prezes/właściciel jest słupem i pierze w klubie kasę.
  Nowy trener się nie nadaje a piłkarze przeciętni i nie do awansu.

  Jaki cel jest wypisywanie tych kompletnych bzdur?
  Tylko rozsiewanie fermentu i nastawianie przeciwko klubowi.
  J-23 znowu nadaje…

  1. Słup nie pierze. Słup jest słupem.
   Handlują? NIE. Wymyślasz sobie coś, czego nikt nie napisał. MOIM zdaniem grają u buka. Taka jest MOJA prywatna opinia.
   Dyrektor sportowy? To jest ktoś taki w tym bałaganie?
   Tak jest, nowy trener to gość z „sukcesami”, bo awansował do III ligi – automatycznie stał się drugim Papszunem. 72 dwie drużyny w III lidze, akurat Polonii trafiła się perełka 🙂
   Piłkarze? To są piłkarze? Nie będę tych parodystów wyśmiewał, nie ładnie śmiać się z amatorów. To kopacze z czwartego poziomu ligowego, ze środka tabeli. Nie dziwie się i nie winię za to, że są gdzie są. Nie każdy ma talent i umiejętności ale jak trafi się głupi co płaci, czemu nie.

   Kompletne bzdury? Tak, czytałem co piszesz i podoba mi się ta samokrytyka.

 12. Wszystkich się nie zadowoli. Ludzie są różni i przez to świat jest ciekawszy. Tak jak Olek Grom i Olo cieszę się z tych zmian. I jestem pełna nadziei, że te zmiany będą powodem naszych radości i zaprowadzą Polonię na szczebel centralny. W to wierzę i wspieram.

 13. @Emeryt69
  Sam wiesz, że Twoi kandydaci na stanowisko trenera tutaj nie przyjdą, za niski poziom, za niskie płace. Możemy liczyć , że rzeczywiście trafi się „drugi Papszun”. Każdy znany trener kiedyś zaczynał z dołu i nie zawsze mu się udawało. Sam też wiesz, że nie wywalimy 90 % składu – bo nie znajdziemy 90 % nowych piłkarzy, którzy będą gryźli murawę za Polonię.
  Pamiętam Twój pomysł dotyczący wypożyczenia 2 bardzo dobrych piłkarzy za gruby hajs . I co reszta drużyny by z nimi grała ? Nie . Musimy mieć 10 walczaków i 2 wirtuozów którzy coś zagrają z niczego . Nie ma być prawa słabych punktów i trener ma wiedzieć czego chce.
  Dyrektor sportowy ? Może i masz rację ale nie masz przebicia do Pana Nitot, albo po prostu Ci się nie chce .
  Ja i tak uważam, że mamy na szczęście bo Pan Nitot ma cierpliwość .

  1. Uważam podobnie jak Bojkot. Zwolnienie większości zawodników było by posunięciem głupim a ponadto kosztownym. Z obecnego składu 6 piłkarzy ma dwu lub trzy-letnie umowy (Mikołajewski, Piątek, Marcinho, Ziółko, Wyszkowski, Niewiarowski). Czy ma sens wypłacać im należne wynagrodzenia za ten okres. Umowy w czerwcu kończą się: Golińskiemu, Marcińcowi. Smudze, Paczukowi, Radzińskiemu i Parobczykowi. Z tej grupy bezwzględnie należy zatrzymać Marcińca i Paczuka, ale jako skrzydłowego. Niestety nie znam końca umów pozostałych graczy. Także najrozsądniej jest nie przedłużać kończących się kontraktów tym, którzy się nie sprawdzili. Łatwo jest wywalać wszystkich, jak się za to nie płaci ze swojej kieszeni.

 14. Kogo zostawić? Na pewno Wełnę, Wojdygę, Piątka, Wyszkowskiego, Mosiejkę, Parobczyka. Ewentualnie Marcinhio, Smugę, Mikołajewskiego. I chyba to wszystko. Koniecznie potrzebujemy podstawowego bramkarza, obrońcę dla Wełny, lewego i prawego skrzydłowego i oczywiście napastnika.

Dodaj komentarz