Stadiony częściowo otwarte od połowy maja

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszono stopniowe znoszenie ograniczeń dotyczących zamknięcia stadionów dla publiczności. Mecze piłkarskie na świeżym powietrzu będą mogły odbywać się w obecności kibiców nie większej niż 25 procent pojemności stadionów.

Pierwsze spotkanie z fanami poloniści rozegrają przy K6 z liderującą Pogonią Grodzisk Mazowiecki, 15 maja 2021 r. o godzinie 19:11.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Stadiony częściowo otwarte od połowy maja

  1. Trybuna Główna to 4889 miejsc (oficjalnie bo na oko kilkunastu krzesełek brakuje). 25% to 1222 miejsca, ale… najniższe 7 rzędów jest zazwyczaj wyłączone z użytku (słaba widoczność, zasłaniają ławki rezerwowych, niższy koszt ochrony itd.) Te 7 rzędów to aż 1337 miejsc. Realnie więc Główna bez 7 dolnych rzędów to 3552 miejsca, a 25% to 888 krzesełek.

    Na frekwencję wpływają różne elementy, ale najważniejszy z nich to wynik sportowy i walka o awans. Biorąc pod uwagę, że awans nam nie grozi to te ok. 900 miejsc to akurat na nasze potrzeby. Na miejscu Nitota nie zgłaszałbym imprezy masowej.

    Ze względu na brak awansu przyszłoby pewnie ok. 400-500 osób, ale ostatnio nasi zdobywają punkty, a ludzie spragnieni piłki na żywo, więc będzie ok. 900 chętnych – tyle ile pozwalają ograniczenia. No może kilkadziesiąt osób odbije się od bramek. Oczywiście Nitot bogaty i może zgłosić też sektor „7 dolnych rzędów” by max weszło 1222 osób – jest bogaty więc czemu nie 😉 Na moje jednak ograniczy się do ok. 900 miejsc.

Dodaj komentarz