Zagłębie Lubin wspomina Piątka

Z okazji 75-lecia Zagłębie Lublin przypomina piłkarzy, którzy zapisali się w historii klubu. Dlatego przypomniało postać Łukasza Piątka. – Był jednym z liderów naszego zespołu, podczas gdy KGHM Zagłębie walczyło o powrót na ekstraklasowe boiska. Kolejnym bohaterem naszego cyklu wspomnieniowego jest oczywiście (ten) doświadczony pomocnik – czytamy w zapowiedzi artykułu.

Łukasz Piątek

W artykule możemy przeczytać m.in. taki fragment o naszym pomocniku: „W sezonie 2007/08 na zapleczu Ekstraklasy rozegrał aż 32 spotkania, które okrasił sześcioma golami. Tym samym miał istotny wkład w wywalczenie powrotu Polonii do piłkarskiej elity, a swoją wysoką dyspozycję potwierdzał także w kolejnych latach. Nieprzerwanie do 2013 roku Piątek był jednym z najważniejszych piłkarzy „Czarnych Koszul”, a w ostatnim sezonie przed odejściem z klubu, pełnił nawet rolę kapitana zespołu. „Dumę Stolicy” prowadził wtedy trener Piotr Stokowiec (…)„.

Artykuł kończy się miłymi takimi słowami dla naszego piłkarza: „Ponowna gra w zespole, w którym stawiał pierwsze piłkarskie kroki i pomoc w jego odbudowaniu jest z pewnością doskonałym zwieńczeniem krętej, ale także bogatej kariery, w trakcie której Łukasz Piątek na stałe zapisał się na kartach historii zarówno „Czarnych Koszul”, jak i KGHM Zagłębia Lubin (podkreślenie redakcji)”.

Całość znajdziecie na stronie Zagłębia Lubin (link).

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

Dodaj komentarz