Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

W miniony weekend na boisko wróciły niektóre zespoły MKS-u Polonia Warszawa. Jako pierwsza zagrała drużyna u-19, która w świetnym stylu rozpoczęła walkę o awans Polonii do CLJ u-18, pokonując 5:1 Widzew Łódź – głównego rywala. Niestety potem było już gorzej – zespoły w CLJ u-17 i u-15 zaliczyły falstart.

Olaf Bartkiewicz

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Widzew Łódź 5:1 (4:1)

Zespół Mateusza Dudka w sobotę postanowił bardzo szybko pokazać swoją siłę. Poloniści na mecz z Widzewem wyszli jak na wojnę i w efekcie po 9 minutach prowadził 3:0. W dalszej części pierwszej połowy goście trochę się otrząsnęli i strzelili gola. Do przerwy było jednak już 4:1, a ostatecznie „Czarne Koszule” wygrały 5:1. Trzy bramki dla naszej drużyny padły po stałych fragmentach gry.

W najbliższą sobotę Polonia jedzie do Olsztyna. Nasz zespół zagra z miejscową drużyną – Naki. Rywal w pierwszej kolejce uległ 2:5 Olimpii Zambrów.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Stomil Olsztyn – Polonia Warszawa 6:5 (3:1)

Niestety sporą sensacją zakończyło się spotkanie CLJ u-17. Polonia, zwycięzca grupy jesienią, przegrał na wyjeździe z beniaminkiem. Do przerwy sytuacja była zła – „Czarne Koszule” przegrywały 1:3. W drugiej połowie naszym zawodnikom szło lepiej i jeszcze w 83 minucie Polonia prowadziła 5:4. Końcówka okazała się jednak dla „Czarnych Koszul” zabójcza.

W sobotę kolejny mecz z beniaminkiem. Polonia u siebie zagra z Ząbkovią Ząbki, która w pierwszej kolejce przegrała 1:3 z Jagiellonią Białystok.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Legia Warszawa 0:6 (0:2)

Pogromem zakończyły się derby, rozgrywane na Saharze. Legia nie dała żadnych szans Polonii.

W sobotę „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Rywal w pierwszej ko lejce przegrał u siebie 2:5 z Kosą Konstancin.