Grembocki, czyli Wenezuela, Juventus i papież

TVP Sport opublikowało wywiad z byłym trenerem „Czarnych Koszul”, Jackiem Grembockim. Poznajemy jego karierę piłkarską (łącznie z wyjazdem do Wenezueli). Oczywiście nie zabrakło wątków polonijnych.

Igor Kozioł, Jacek Grembocki, Mariusz Zasada

Grembocki wspomina, że „jako jeden z nielicznych odszedłem od niego z własnej woli”. – Nie pracuję w tym biznesie tylko dla pieniędzy, szukam przyjemności i satysfakcji z pracy. Szczerze powiedziawszy, czasem zastanawiam się, dlaczego tak się o mnie wyrażał? Do dzisiaj nie wiem. Przecież pracowałem w Polonii najdłużej ze wszystkich szkoleniowców, na Konwiktorskiej pełniłem też inne funkcje. I co ważne, podczas mojej kadencji zespół awansował do europejskich pucharów! Po decydującym meczu w Zabrzu Józef Wojciechowski ze wzruszeniem gratulował nam w szatni tego sukcesu. – dodał.

Były trener Polonii jednak przez cały czas darzy prezesa (Wojciechowskiego) sporym szacunkiem.

Całość rozmowy na stronie tutaj. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż to długa rozmowa 🙂

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

Dodaj komentarz