Nitot dokapitalizował Spółkę, prosi Miasto i fanów o wsparcie

Na stronie oficjalnej pojawił się komunikat podsumowujący ostatnie walne zgromadzenie akcjonariuszy oraz najważniejsze jego punkty (finanse, plany i odezwa do wsparcia Polonii). 

Grégoire Nitot

Tym sposobem łączna kwota dokapitalizowania spółki z prywatnych środków Prezesa wynosi już 6.220.500 zł. Warto dodać, że obecny stan posiadania Grégoire’a Nitota wynosi 87,56% akcji Polonii Warszawa S.A. W komunikacie podkreślono także wkład firmy Sii, która wspiera Polonię kwotą jednego miliona złotych rocznie.

Aktualny skład członków Rady Nadzorczej Polonii Warszawa S.A.:

 • Członkowie rodziny Nitota – Irena Nitot, Kamila Kolka;
 • Pracownicy Sii wspierający proces odrodzenia Polonii Warszawa w działach: prawnym, finansowym, operacyjnym, IT: Sebastian Myszczyński, Michał Kopczyński, Tomasz Książek, Kamil Lewszuk, Rafał Szczęsny;
 • Prezes SKK – Łukasz Tusiński.

W komunikacie podkreślono także problemy związane z obecnym funkcjonowaniem klubu. (…) dlatego przeprowadzenie zmian w zakresie podwyższenia kapitału zakładowego było niezbędne w celu zapewnienia bieżącego funkcjonowania Klubu i pokrywania strat. Główne przychody Klubu powinny opierać się na zysku z dni meczowych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, od połowy października 2020 roku wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, przez co Klub nie jest zdolny do samodzielnego utrzymania się i pokrywania bieżących kosztów jego funkcjonowania – czytamy w komunikacie.

Dużo miejsca poświęcono możliwościom wsparcia Polonii przez kibiców i Miasto. Niezależnie od działań władz Polonii Warszawa, osiągnięcie stabilności i samodzielności finansowej przez Klub nie będzie możliwe bez wsparcia Kibiców. Fani odgrywają kluczową rolę w procesie odrodzenia Polonii, ponieważ Klub musi zacząć finansować się ze swoich zysków. Kibice mogą wesprzeć Polonię poprzez: 

 • zakup biletów i karnetów  
 • wykupienie transmisji meczowych  
 • korzystanie z usług baru Czarna Koszula  
 • kupowanie gadżetów klubowych w oficjalnym sklepie internetowym Polonii Warszawa 

Ważną rolę w procesie odbudowy samodzielności finansowej Klubu stanowi uzyskanie wsparcia od miasta stołecznego Warszawa. 

Bardzo istotnym elementem w kontekście wzrostu sprzedaży biletów i karnetów jest nowa infrastruktura, która wpłynęłaby na komfort kibiców, liczbę sprzedanych wejściówek, wzrost zainteresowania Polonią Warszawa ze strony nowych sympatyków piłki nożnej, stworzenie profesjonalnej strefy VIP i loży biznesowych oraz pozyskanie nowych Sponsorów. Są to czynniki konieczne dla osiągnięcia samodzielności finansowej Klubu.  

Drugą kluczową kwestią jest stworzenie dodatkowej bazy treningowej dla zawodników Polonii Warszawa oraz około 500 dzieci i młodzieży z naszej Akademii Piłkarskiej. Brakuje jednak miejsca na swobodne trenowanie wszystkich roczników Akademii, zespołów juniorskich oraz seniorskich Polonii Warszawa. W planach Klubu jest również stworzenie kobiecej sekcji piłkarskiej. Będzie to możliwe w momencie powiększenia bazy treningowej Polonii i modernizacji jej infrastruktury. Obecnie przygotowujemy kompleksową propozycję dotyczącą infrastruktury obiektu i rozwiązania problemu braku bazy treningowej, którą przedstawimy Radzie Miasta. 

Cały komunikat znajdziecie tutaj.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

26 thoughts on “Nitot dokapitalizował Spółkę, prosi Miasto i fanów o wsparcie

 1. Myślę że warto rozważyć stworzenie programu „klubu 100 „osób chętnych do systematycznego wpłacania określonych kwot. Wiem że temat był poruszany za poprzedników ale czasy się zmieniły więc może warto.

  1. Może chodzi o to Janiu żeby serce oddawać Polonii a nie dobra materialne. Wszystko w granicach możliwość. To musi być układ wyważony. Ci od pieniędzy będą naciskać w jedną stronę, a ci od uczuć w drugą. Trzeba znaleźć złoty środek. To nie jest łatwe i wymaga dużego poświęcenia. Był człowiek z kasą i był człowiek z sercem. Wszyscy polegli. Poczekamy i zobaczymy.

  2. Chętnie bym wpłacał, ale wszystkie wydatki co miesiąc by musiały być rozliczane i bilans co miesiąc do wglądu.

 2. Oddałem wszystko co kupiłem… za darmo… nie mam żalu tylko smutek… tyle krwi zostawiliśmy i co z tego… w 4 lidze sponsorowane autobusy na mecz były od nas… fajny klimat był… teraz buduje się to profi… jestem szczęśliwy… tylko szkoda, że tych początków nikt już nie docenia, nie pamięta… współpraca zostaje… Polonia nigdy nie zginie!

  1. Może chodzi o to Janiu żeby serce oddawać Polonii a nie dobra materialne. Wszystko w granicach możliwość. To musi być układ wyważony. Ci od pieniędzy będą naciskać w jedną stronę, a ci od uczuć w drugą. Trzeba znaleźć złoty środek. To nie jest łatwe i wymaga dużego poświęcenia. Był człowiek z kasą i był człowiek z sercem. Wszyscy polegli. Poczekamy i zobaczymy.

  1. Tylko na co on liczy, że będziemy co tydzień kupować kalendarz?

  1. Mnie załamują takie komentarze, a na facebooku jest chyba jeszcze gorzej.
   Tak jakby ci ludzie chcieli zniechęcić tego biednego Nitota.
   Kompletnie tego nie rozumiem.

  2. A co tu niby „uszczypliwego”? Pytam. Ile kalendarzy można sprzedać? Jak w ogóle można zakładać, że to będzie jakaś znacząca pozycja w budżecie klubu?

   Facet robi wrażenie oderwanego od rzeczywistości.

 3. To cud, że znalazł się ktoś taki jak Pan Nitot i uratował Polonię przed zgubą. I co z tego, że gra uczciwie, spłacił nie swoje długi (zaległości powstałe w większości za wynajęcie stadionu w dniu meczowym) ale ma po drugiej stronie bandę szulerów, z którymi nie ma szans na wygraną. Zawsze znajdą powód aby wiwinąć się z konkretnej pomocy. Jak czytam o współpracy z miastem to ogarnia mnie pusty śmiech. Niestety.

 4. Prezes jest madrym bisnemeanem
  Moim zdaniem powinien stworzyc madra grupe ludzi ktora by miala za zadanie nakierowywac kibicow i media uzyc dzieci i rodzicow z Poloni i Mks… gdzie wysylac maile zeby nekac miasto a jednoczesnie Prezes nie mial z nimi nic wspolnego …a on sam wiedzac ze jest nacisk i presja negocjowac z miastem jak najlepsze warunki…uczciwoscia z ukladowcami z miasta nic nie osignie.
  Stadion jest bardzo wazny ale baza treningowa moim zdaniem wazniejsza ….wtedy mozna by bylo stworzyc wiecej druzyn i grup wiekowych i wkoncu stworzyc grupy kobiece …wtedy sila przebicia bedzie rosla…a tak to mamy sytuacje patowa…czyli miasto ma dalej nas w dupie..

 5. Zegar tyka: właściciel miał 10 mln na Polonię, a jednocześnie chce mieć pakiet własnościowy bo spełnia swoje marzenie posiadania klubu więc się z innymi ewentualnymi sponsorami władzą nie podzieli. Te 10 mln kiedyś się skończy.

  Awans w tym sezonie albo najpóźniej w następnym albo śmierć Polonii.

  W II lidze trochę większe możliwości by Francuz sprzedał Polonię gdy mu zabraknie pieniędzy.

  Brak awansu w tym sezonie to niepotrzebnie stracone pieniądze na miejsce w czołówce, które nic nie daje. Liczy się wydawanie kasy w tej lidze tylko na pierwsze miejsce. Mając ograniczone zasoby (te 10 mln) powinien wzmocnić zespół tak by odrobić punkty do Pogoni skoro zainwestował już kasę na miejsce nr 2-3.

 6. Co do kasy, którą stracił przez pandemię. Ile stracił?

  W tym sezonie było 9 meczów u siebie. Niech będzie 1000 kibiców razy 9 meczów razy 30 pln = 270 tys. pln. Czyli tyle niby mielibyśmy jako kibice zebrać do tej pory nic nie chcąc w zamian (nie licząc uratowania Polonii od przyszłego bankructwa).

 7. Czy ktos wie czy miasto wklada jakies srodki w Polonie ..czy zeszli w czasie pandemi ze horych stawek za boisko na mecze i treningi ….ile placi Ursus czy Hutnik dla poruwnania..moze maly wywiadzik w Ratuszu…

 8. Wasze wypowiedzi poza Kmicicem (możesz kupować piwo w CK co tydzień) są bardzo na miejscu. Ta grupa 100 czy inaczej to bardzo trudna i odpowiedzialna decyzja. To musiałaby być wpłata co miesiąc min 100 zł a grupa musiałaby liczyć co najmniej 200 osób aby budżet klubu to odczuł a Prezes zauważył. Musimy teraz awansować bo pieniądze mogą w przyszłym roku się skończyć, a na Ratusz nie ma co liczyć. Pan Nitot po awansie musi szukać dużego udziałowca, mu kibice nie dołożymy tyle ile by Nitot sobie życzył. No chyba że bilety na drugą ligę będą po 80 zł a karnet 800zl. No i że przyjdzie około 2000 ludzi co mecz.
  Ja osobiście musiałbym zrezygnować w kilku przyjemności i po prostu nie mówić w domu że oprócz karnetu wpłacam 100 zł co miesiąc.
  A Wy jesteście w stanie tak zrobić? Odpowiedzcie przed sobą i swoim ja.
  Tylko awans da nam ratunek , dokapitalizowanie spółki to tylko kupienie czasu.

  1. Rozumiem, że od łubu-dubu może poprawić się nastrój, na chwilę, ale to ciągle ma się nijak do rzeczywistości.

   Nitot traktuje Polonie czysto biznesowo o czym sam powiedział, to teraz proponuję porównać ceny biletów/karnetów na Widzew i na Polonię, a potem zapytać dlaczego na Widzew sprzedano tysiąc karnetów (rozmowa z prezesem Widzewa na Weszło) mimo, że stadiony są wciąż pozamykane. Może nie trzeba było wysyłać kibiców do d*py?

   Kolejna sprawa – w ostatnim czasie ludzie spędzają siłą rzeczy jeszcze więcej czasu w necie, ile Nitot zrobił akcji promocyjnych w ostatnim roku? Czy to problem organizować raz na tydzień np jakiś konkursik z nagroda do wyboru z asortymentu w sklepiku?

   Z resztą Widzew szuka inwestora, Legia podobno też jest na sprzedaż, wejście Polonii w dającej się przewidzieć przyszłości do najwyższej klasy rozgrywkowej i jednocześnie budowa nowego stadionu to jest film z gatunku nienaukowej fikcji.

   Celem realnym jest stabilizacja, a to jest możliwe tylko poprzez wyjście do jak najszerszego grona kibiców.

  1. Wszystko stopniowo pójdzie do przodu, dajmy im czas. Ważne że Enigma została odcięta od tego biznesu.

 9. Enigma też jest potrzebna, zdaję sobie sprawę że tam jest siedlisko typów spod ciemniej gwiazdy ale każdy klub ma swoich „ultras” . To Enigma robi akcje w mieście pokazujące że Polonia istnieje a nie tylko cwele. A że czasem są na bakier z prawem ? Dokąd nie przejdziesz się w szaliku Polonii w Warszawie nie dostając w ryja , potrzebna będzie Enigma.
  Ja sam dostałem kiedyś w ryja za bycie w szaliku Polonii.
  A taka Enigma czasami przypomni „łopatologicznie” komu trzeba że Polonia to nie tylko dziadki i emeryci. Może to mało eleganckie ale na razie mamy takie standardy.

  1. Jakie biznesu?
   Masz na to jakieś dowody? Czy potrafisz tylko oczerniać i trolować w internecie?
   Ty się ciesz ze Ludzie ze Stoiska (17 lat) później MY(3lata), ciągnęliśmy ten ,,biznes,, od ponad 20 lat.
   Za czasów Wojciechowskiego a, nawet ostatnio Engela klub mial swoj sklep, zapytaj czemu się szybko to zamykało.
   Taki to z tego biznes.
   Kamil

  2. Trochę mylimy pojęcia.
   Grupa Ultras Enigma zajmuje się organizacją wyjazdów, opraw, akcji społecznościowych itp.
   Obchody 110-lecia również bierzemy na siebie.

   Jeśli chodzi o wszystkie sprawy kibicowskie, to ENIGMA jest przekaźnikiem tego co dzieje się w ruchu kibicowskim na Polonii i jest to też publikowane na naszym fb.

 10. No na sprzedaży szalików, kubków itp. na pewno można się wzbogacić (śmiech).
  A to co ludzie wrzucają do puszek to też nie są bajońskie sumy (zresztą przymusu wrzucania nie ma).
  Sklep internetowy to jednak nie to samo i żywy człowiek sprzedający fanty.
  Szacunek dla Enigmy.

Dodaj komentarz