Marciniec odchodzi z Pogoni Siedlce. Będzie transfer?

Jak poinformowała strona oficjalna Pogoni Siedlce Piotr Marciniec rozstał się z II ligowcem. Według Pogoni środkowy pomocnik prawdopodobnie wzmocni „Czarne Koszule”.

Marciniec występował w Siedlcach przez 2,5 roku. W tym czasie wychowanek MKS-u Kolbuszowa rozegrał 69 spotkań i zdobył 5 bramek.

Z naszych źródeł wynika, że toczą się rozmowy i wkrótce powinniśmy poznać ich finał…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

10 thoughts on “Marciniec odchodzi z Pogoni Siedlce. Będzie transfer?

  1. W wywiadzie mówił, że najlepiej czuje się na pozycji 8 i 10, ale może też grać na 6. Wg mnie fajny transfer, bo może zastąpić każdego w środku pola.

 1. Alternatywę dla Parobczyka … wymusza sam Parobczyk.
  Albo zacznie grać poziom wyżej – na pewno nie tak jak jesienią, gdy trener nie mógł się zdecydować kogo wpuszczać na boisko od początku – jego, czy Wierzbowskiego. W efekcie zaczynał raz jeden – raz drugi i z reguły wypadał lepiej ten z nich, który wchodził na zmianę.

  Wreszcie trener będzie miał ból głowy – kogo wystawić w pierwszej jedenastce, a kogo wpuścić na boisko jako zmienników. I dobrze. Już teraz na pozycji numer 9 może grać Paczuk i Kujawa. Za plecami 10-tki może na pozycji 9 grać Parobczyk, ale i Kujawa, i Marciniec, i Marcinho, i … Paczuk. Na prawym skrzydle Smuga, Słoma, a także Parobczyk. Skromniej wygląda lewe skrzydło, bo jest raczej zarezerwowane dla młodzieżowca – czyli Andrzejewski, albo Roguski, albo i Niewiarowski.
  Defmindzi to jak na jesieni Mosiejko ( 6 ) i Piątek ( 8 ) – tu jednak powinien ich docelowo odciążać Marciniec, tym bardziej, że kolekcjonują kartki, a szczególnie ten pierwszy.

  Największy problem personalny widzę w obronie – Tomek Wełna to filar obrony, ale … znów te kartki. Obok niego Janek Goliński, ale … znów te kartki. Na lewej obronie Grzegorz, ale … znów te kartki. Jesienią każdy z nich już za nie pauzował, a czwartego do brydża, czyli Pazia też to za chwilę niestety pewnie czeka. Oby nie wypadli nam któryś z nich naraz, we dwóch.
  Stąd może Marciniec i tu na stoperze może się sprawdzić.

  1. Roguski to zdecydowanie środkowy pomocnik, ale zapomniałeś o Radzińskim.

   Za Pazia może wejść Wyszkowski – na prawej obronie grał bardzo fajnie.

 2. Serdecznie witamy Piotra Marcińca w Polonii. Właśnie podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny. To będzie wzmocnienie środka pola. A rywalizacja działa jak doping na zawodników. To bardzo dobrze, że trener będzie miał równorzędnych graczy na niektóre pozycje.

  1. rzeczywiście oficjalna poinformowała o transferze. Bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że jest jeszcze czas na zgranie z drużyną.
   Swoją drogą, który to zawodnik z Pogoni ? w lato dołączył Mosiejko, czy ktoś jeszcze ?

 3. Ja tym razem będę nieco sceptyczny . Pogoń gdyby go nie chciała oddać, toby nie pozwoliła mu grać w sparingu przeciwko sobie wiedząc, że chce odejść do drużyny, która ma grać ten sparing. ROzumiem rywalizacja, kontuzje ale my chyba mamy dość mocną drugą linię.
  Ja wolałbym wzmocnić obronę, za często przegrywamy 0:1 , a powinniśmy grać na zero z tyłu z takimi graczami jakich mamy.
  Jak rozumiem kasa jest bo taki zawodnik nie będzie grał za pół darmo.
  Kto odchodzi ? Bo zaraz będzie za dużo kontraktów do płacenia …

 4. Marciniec to bardzo dobry zawodnik, ale był w konflikcie z trenerem Tarachulskim i chciał odejść. Transfer oceniam pozytywnie. Na obronie testowani są młodzi z MKS-u: Eryk Mikołajewski, Wojciech Chojczak i bramkarz Bartosz Ziółko.

Dodaj komentarz