Szymczak nie przebił się w Broni Radom

Krótko trwała radomska przygoda Marcina Szymczaka. Środkowy pomocnik nie wkupił się w łaski trenera Broni Artura Kupca i po rozegraniu jednego meczu sparingowego zakończył testy w III ligowcu.

Grzegorz Wojdyga, Marcin Szymczak

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

8 thoughts on “Szymczak nie przebił się w Broni Radom

 1. Dla mnie nie jest do zaskoczeniem. Polonia wzięła Szymczaka 31.07.2019 roku, będąc w kryzysie i chyląc się ku upadkowi. Niestety nie sprawdził się. Nie dziwi, że mało grał. Będzie grzał ławę lub zejdzie klasę rozgrywkową niżej.

 2. A dla mnie nie jest to niespodzianką.
  Broni najprawdopodobniej nie stać na zatrudnienie Szymczaka, na przejęcie jego pensji z Polonii oraz na zapłacenie kosztów przeprowadzki i wynajęcia mieszkania w Radomiu. Przejęcie pensji – wszak Szymczak ma ważną z nami umowę i zapewne ani myśli jej przerywać.
  A sama Broń zapewne spadnie z III ligi – liczą tam więc pieniądze i zachodzą w głowę, czy dodatkowo zwiększać koszty i z większym balastem spaść do IV ligi – zwykłe, pragmatyczne podejście do swego funkcjonowania.
  Przecież sam Szymczak im ligi nie obroni. Moim zdaniem byłby w Broni wyróżniającym się piłkarzem.

  1. Broń nie musi przejmować pensji jaką ma w Polonii (która pewnie jakaś bardzo wysoka nie jest). Odrobina dobrej woli każdej ze stron i by się dogadali. Nie jest to nie wiadomo kto, żeby Broni nie było na niego stać. Mają już znacznie lepszych obecnie w kadrze i z lepszym CV (choćby Wolski, Kiercz czy Jagiełło) niż ten marny pozorant. Jest po prostu słaby i broń go odpaliła. Nie dziwię się.

 3. aspolonia21 – Marcin Szymczak u Chrobaka był podstawowym zawodnikiem u Szymanka już nie. Nie sprawdziła się więc? U kogo??? Zawsze fajnie się ogląda piłkarzy szarpiących w napaści, strzelających bramki itp. Wszyscy oczekują ciągu na bramkę i GOLI, GOLI, GOLI !!! Zawodników od czarnej roboty zazwyczaj nikt nie ceni. Tak zresztą już było z Andreu Guerao Mayoralem, zarzucając mu defensywną grę i podania do tyłu…. No tak lepiej kopnąć ch..j wie do kogo – byle do przodu !- niż piłki nie stracić i rozegrać z defensywą. Nie znam się? Marcin Szymczak potrafi w piłkę grać a nie ją kopać – przy tym angażuje się w życie klubu. Naszego klubu.

  1. Kolego a kim miał grać Chrobak? Nie było komu grać to i ten pseudokopacz się łapał. Szymczak to marny grajek, przekonasz się jak odejdzie z Polonii. Zdecydowanie najgorszy z obecnego składu

 4. Wszyscy wiemy jak grała Polonia w zeszłym sezonie. Przed spadkiem uratowała się dzięki pandemii. Skąd więc biorą się super opinie o Szymczaku – nie pojmuję. Raczej nie ma szans na grę w Polonii. Siedząc na ławce lub grając w rezerwach nie zyska nic. Po sezonie i tak nie przedłużą z nim kontraktu. Wówczas ciężko będzie się załapać do jakiegoś sensownego klubu. To jednak kwestia osobistego wyboru zawodnika. Ambitny człowiek mając dane do zrozumienia, że nie ma miejsca w pierwszej drużynie i będąc, jak niektórzy twierdzą takim zdolnym graczem, intensywnie szukał by nowego klubu. A jakoś nikt go nie chce. Nie poznali się na nim ani w Broni, ani w dzisiejszej Polonii, a taki ponoć utalentowany.

 5. Zapomnijmy o sezonie ubiegłym , bo niewiele zabrakło do tragedii. Sportowo też wiadomo jak wyglądało. Ktoś musi odejść, Wierzbowski nie był słabym graczem a mu podziekowano, to samo Szymczak.
  Taka jest piłka nożna, walczymy o wyższe cele , potrzebujemy lepszych graczy.

Dodaj komentarz