Chojczak, Mikołajewski i Ziółko pojadą na obóz z seniorami

Trzech młodych wychowanków akademii MKS-u Polonia Warszawa pojedzie z seniorami Polonii na obóz przygotowawczy do Siedlec. Trener Wojciech Szymanek da szansę: Wojciechowi Chojczakowi, Erykowi Mikołajewskiemu i Bartoszowi Ziółko.

Do niedawna na „testach” z pierwszym zespołem przebywała szóstka MKS-iaków (poza wspomnianymi byli też: Dawid KellerKacper Koterwas i Krzysztof Koton). Trener postanowił dłużej przyglądać się „grupie defensywnej”. Dla przypomnienia Chojczak i Mikołajewski to obrońcy, a Ziółko, to bramkarz.

O powołaniu na obóz wypowiedział się dyrektor akademii Kamil Majewski. – Rozpiera nas radość, że ścieżka rozwoju dla zdolnych młodych Polonistów nareszcie przy Konwiktorskiej 6 rozbłysła prawdziwie! Brak przejrzystości w tej kwestii na przełomie ostatnich lat powodował odchodzenie wielu wyróżniających się zawodników do innych seniorskich klubów. Liczymy, że zdecydowane zacieśnianie współpracy MKS Polonia i Polonii SA zaowocuje sukcesywnym wzmacnianiem zarówno pierwszego, jak i drugiego zespołu Czarnych Koszul!

Poloniści w Siedlcach będą od dziś do 3 lutego. Planowo ekipa Szymanka rozegra tam trzy mecze sparingowe: z Pogonią Siedlce (30 stycznia), Podlasiem Sokołów Podlaski (2 lutego) i GKS-em Jastrzębie Zdrój (3 lutego).

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Chojczak, Mikołajewski i Ziółko pojadą na obóz z seniorami

Dodaj komentarz