Wiosenne cele Polonii (druga drużyna, MKS, juniorzy)

Akademia Piłkarska MKS Polonii Warszawa zaprezentowała cele jakie stoją przed zespołami Polonii (Polonia II Warszawa, seniorzy MKS Polonia oraz najstarszy zespól juniorski. Poniżej treść posta poniżej:

Nowy rok, nowy sezon, nowe cele najstarszych zespołów Dumy Stolicy! Pora, aby postawić wiosenne cele sportowe przed naszymi zawodnikami i trenerami! Polonia II Warszawa, seniorzy MKS Polonia Warszawa i najstarszy zespół juniorski naszej akademii wiosną będą mieć ręce pełne roboty!

Utrzymanie drugiego zespołu Dumy Stolicy w lidze okręgowej. Bardzo ważny punkt w planowaniu kolejnych lat – najstarsi juniorzy, którzy nie trafią do pierwszego zespołu, będą mogli ogrywać się na odpowiednim poziomie w piłce seniorskiej, w pełni zachowując szanse na płynne przejście do pierwszego zespołu. Trzymamy kciuki za trenera Macieja Wesołowskiego i jego zawodników!

Awans seniorów MKS Polonia Warszawa do ligi okręgowej. Pod kątem szkoleniowym, dla naszej akademii byłoby to wzniesienie się na wyższy poziom – kolejny krok w rozszerzeniu przestrzeni gry dla najstarszych juniorów. Po znakomitej rundzie jesiennej ten cel jest najbardziej prawdopodobny, lecz my zachowujemy czujność, tak, aby utrzymać dużą przewagę nad resztą stawki i bez problemów wywalczyć promocję do wyższej ligi!

Zwycięstwo MKS Polonia Warszawa U19 w Lidze Makroregionalnej i przywrócenie Centralnej Ligi Juniorów U18 dla akademii. Przed Mateuszem Dudkiem i jego podopiecznymi zwieńczenie wspaniałej, wieloletniej współpracy. Wierzymy, że ten ostatni akt przygody zawodników w piłce juniorskiej przyniesie długo oczekiwany, opóźniony przez pandemię, awans do najstarszej CLJ-ki. Otworzyłoby to możliwość gry zdolnej drużynie Polonii U17 w prestiżowych rozgrywkach pośród ekstraklasowych klubów. 

Uważamy, że powyższe cele są jak najbardziej realne do wykonania, a nasi trenerzy i zawodnicy dołożą wszelkich starań, aby spełnić powyższe oczekiwania. 

Trzymajmy wszyscy za nich kciuki!

Dodatkowo prezes akademii MKS-u Paweł Olczak wespół z trenerami Michałem MaliszewskimAdamem Chmielewskim i skautem akademii Kamilem Olszewskim podsumowali rundę jesienną w wykonaniu młodzieży akademii:

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

2 thoughts on “Wiosenne cele Polonii (druga drużyna, MKS, juniorzy)

  1. Cele realne a zarazem bardzo ambitne
    mam nadzieje ze klub wypracuje jakis wariant zeby zrobic silna druzyne rezerw zeby byl przeplyw z Mks do Poloni ..tylko czy to jest mozliwe…
    Mam nadzieje ze najlepsi dostana szase w jedynce a ogrywac sie beda w dwojce i starac sie z nia awansowac ..
    Sredni dostana sie do rezerw a ogrywac w okregowce Mks i utrzymac tam poziom okregowki
    No i zeby mogli jeszcze jedni i drudzy jak zaistnieje potrzeba zagrac w juniorach jak rocznik pozwoli….tylko czy taki przeplyw miedzy Polonia a Mks jest prawnie mozliwy….ktos moze zabrac glos w tej sprawie.

Dodaj komentarz