Jakubiak o przyczynach porzucenia pomocy Polonii

W podcaście „Nocne Polaków rozmowy” prowadzonym przez Marka Jakubiaka, były poseł i właściciel browaru Ciechan opowiedział o przyczynach porzucenia pomocy Polonii.  

Marek Jakubiak, Peter Kaluba

Author: sleibhin

Naturalnie urokliwy. Lubię starocie, bawię się w bractwo rycerskie i surwiwal. Wcinam mrówki w każdej postaci :)

13 thoughts on “Jakubiak o przyczynach porzucenia pomocy Polonii

 1. „(…) Ten klub skazany jest na notoryczne dotacje, ktoś musi stać i dawać pieniądze (…)” – powiedział Husarz, a cały jego pomysł na „pomoc” Polonii polegał na deklaracji wpłat jakiś tam środków, czyli dokładnie to co np robi Mioduch na Ł3 czy C+ w stosunku do Eklapy w ogóle.

  Bo prawda jest taka, że ten cały biznes zwany Eklapą jest z definicji nierentowny, oparty o pieniądze wyciągane z kieszeni podatników oraz kreatywną księgowość. Ale to sie kończy… i bardzo dobrze.
  I właśnie dlatego Polonia musi być klubem wielosekcyjnym, otwartym na sportowców amatorów, na masowość, a żeby to było możliwe musi być do tego odpowiednia, tania i funkcjonalna infrastruktura, a nie stadion-widmo, stadion-Miś, który będzie „budowany” przez kolejny wiek. https://youtu.be/uPZj1p_smCA

 2. Jezeli to prawda ze ktos z miasta dzwonil i praktycznie zakazal sponsorowania Poloni …to to jest kryminal i prokuratura powinna sie tym zajac ….jak tak sie bedzie z Ratusza podcinalo rozwijanie Warszawskich klubow to niedlugo przez te uklady bedzie pilka amator extrklasa ..to skandal i tyle.

  1. Na koszulki wróciło logo miasta (którego od początku sezonu nie było), wiec pewnie kasa przyszła

 3. Obawiam się, że mogą być układy o których nie zdajemy sobie sprawy. Co pozostaje? Walka oficjalna, bombardowanie pismami Ratusza, nagłaśnianie sprawy. I walka nieoficjalna – szukanie haków na urzędników, kompromitowanie ich potrójnych standardów, itp. Nie łôdźmy się – Polonii się nienawidzi bo jako jedyni piętnujemy układy CWKs .

 4. O fałszowanych wyborach to chyba najgłośniej w ostatnich miesiącach w naszym kraju mówił pan prezydent Warszawy… Chyba umknęło tu najważniejsze nazwisko… Więc weź to troszeszke… Pod uwagę…
  Bo to jego jest miasto

 5. Przestraszył się, nawet syn go cisnął aby porzucił ten pomysł. Zieloni wspominali o bojkocie jego browarów i zrobili ogromny atak medialny, to było głównym powodem. Poza tym strasznie zaczął kręcić, najpierw deklarował sponsoring, a później tłumaczył, że źle został zrozumiany. Osobiście traktowałem go jako poważnego polityka, myliłem się.

  1. Przed tą burzą pilem sporo browarów Jakubiak, od momentu jego cichego wycofania przestawiłem się i chociaż śmiesznie to zabrzmi ale to piwo przestało smakować. Stracił zaufanego klienta, którego było stać na zakup jego piwa i pił regularnie przez kilka lat. Cóż druga strona bieguna nie przerzuciłaby się z królewskiego na BJ.

Dodaj komentarz