Polonia zagra też z Widzewem Łódź

Kilka dni temu udało się ustalić, że Polonia zagra z Łódzkim KS. Okazuje się, że na rozkładzie polonistów znajdzie się także drugi klub z Łodzi, Widzew.

Marcin Bovhenek

Z RTS-em mecz zaplanowano na 23 stycznia 2021 r., czyli trzy dni po meczu z ŁKS-em.

Widzew po jesieni zajmuje 13 miejsce w tabeli I ligi.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Polonia zagra też z Widzewem Łódź

 1. Planing sponsoring w Łodzi lepszy o trzy klasy niż w stolicy… prosisz, pytasz, masz… może tu zostaniemy, bo chociaż czarne serce masz to lepiej jest jak pomagają niż ubliżają… zobaczymy…

 2. Takie sparingi to aż się prosi rozegrać z nowym trenerem. Ja rozumiem, że Szymanek to człowiek od lat zaangażowany w życie Polonii, ale niestety trzeba mierzyć siły na zamiary. Trudy początku sezonu można było łatwo zrozumieć, potem był widoczny progres i śmiem twierdzić, że były momenty, w których Polonia grała najlepiej od 5 lat. Niemniej jednak potem coś zdecydowanie poszło nie tak, dominował raczej chaos i brak koncepcji.
  Wiem, ze prezes go lubi, ma do niego zaufanie, ale niestety na samej sympatii i zaufaniu nie zbuduje się silnej drużyny, mogącej walczyć o awans. Widać po grze naszych ze coś tam dzwoni ale sami nie wiedzą w którym kościele, a czy nasz trener jest przekonany w 100%, że wie jak ich pokierować?
  Pan Nitot się nie spina na awans w tym roku, bo postawił sobie to za cel na kolejny sezon. Nie wiem tylko czy ma świadomość jak ciężko może być awansować z tej ligi i powinno się wykorzystywać każdą możliwą szansę.
  Zakładając bardzo optymistycznie, realne jest przeskoczenie w dwa lata z III do I ligi. Rozumiem, że prezes nie ma ciśnienia i on może czekać, ale nie powinien się dziwic zniecierpliwieniu kibiców.. Po tych latach beznadziei na K6, to trochę tak jakby powiedział dziecku, że dostanie wielki zestaw LEGO na gwiazdkę, z tym że nie wiadomo na którą, ale na pewno nie na najbliższą 🙂

 3. Marcin_88 pisze o tym czego się obawiam.
  Nie awansujemy w tym sezonie, mamy awansować w 2022. Gospodarka wraca do normy , strzelam .. w Skierniewicach pojawia się bogaty biznesmen i ładuje w Unię 3 mln zł. I sprowadza za te pieniądze młodych super piłkarzy, głodnych rozwoju. I grają jak z nut a my mamy wyjadaczy i przegrywamy awans o 1 punkt. A Pan Nitot se liczy – kurde 3 lata wkładam w te Polonię kupę kasy i nic. I się wycofuje.
  TERAZ nikt nie ma z pewnej sytuacji finansowej, Covid przetrzepał kasę w samorządach . Naprawdę wolę grać 2- 3 sezony w II lidze . Jest ona zawodowa, ogólnopolska , pokazuje ją telewizja, mamy markę, stadion w miae sensowny. Zaścianek 3 ligowy jest dla nas obumarciem.
  Dlatego potrzeba jeszcze lepszego trenera.

 4. Janiu-
  łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Przypomnij sobie atmosferę wokół Widzewa jak tam po sezonie kibice dokonali rozliczenia i swoistego samosądu na drużynie, gdzie rozdawali liście na prawo i lewo. Przypomnij sobie nawet mecz u nas jak Widzewiacy podeszli pod trybunę podziękować po meczu za doping i usłyszeli gromkie „Widzew grać! k… ać!”.
  Owszem przebijają nas nieporównanie pod względem frekwencji, ilości sprzedanych karnetów itd. Tu absolutnie bezdyskusyjnie nie mamy do nich podejścia.
  Natomiast to nie jest tak, że tam kibic jest zawsze takim wyrozumiałym, empatycznym, „wspierającym rodzicem”..
  ..
  Żeby nie było- ja oczywiście ubolewam, że po tym wszystkim co wydarzyło się przez ostatni rok co poniektórzy nie potrafią ugryźć się w język i nie są w stanie w sposób kulturalny wyrazić swojego zdania. I np piszą w sposób chamski o trenerze czy po chamsku bezpośrednio do prezesa na fb.
  Ale to raptem kilka osób.

Dodaj komentarz