Dwóch polonistów w jedenastce jesieni

Dawid Leleń i Tomasz Wełna zostali wybrani do najlepszej jedenastki rundy jesiennej przez tygodnik „Piłka Nożna”. W jedenastce rundy znalazł się również były obrońca „Czarnych Koszul” Piotr Maślanka, który aktualnie reprezentuje barwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Dawid Leleń, Tomasz Wełna

Jedenastka rundy jesiennej tygodnika „Piłka Nożna”:

Dawid Leleń (Polonia Warszawa) –  Artur Gieraga (Sokół Aleksandrów Łódzki), Tomasz Wełna (Polonia Warszawa), Piotr Maślanka (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Kamil Łojszczyk (Unia Skierniewice), Jakub Kołaczek (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Patryk Szymański (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Dawid Jarczak (Błonianka Błonie) – Andrzej Trubeha (Legionovia Legionowo), Arkadiusz Ciach (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Bartosz Giełażyn (Znicz Biała Piska)

źródło: własne/ Tygodnik Piłka Nożna

Author: Robe6

7 thoughts on “Dwóch polonistów w jedenastce jesieni

 1. Jak najbardziej trafne wyróżnienie obu zawodników Polonii. Ja bym jeszcze znalazła miejsce dla Damiana Mosiejki, który zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie w przekroju całej rundy jesiennej. Często bowiem nie dostrzega się defensywnych pomocników, a oni wykonują ogromną pracę na boisku.

 2. Jedenastka jesieni – z którą trudno się zgodzić. Nie wiem jakimi kryteriami kierowali się dziennikarze Piłki Nożnej, ale raczej niezbyt często zaglądali na nasze boiska. Indywidualne statystyki to zdecydowanie za mało do wyrokowania.

  Bramka – mimo całej sympatii dla naszego Lelenia, to jednak bramkarze Jagiellonii Damian Węglarz i Hubert Gostomski prezentowali najwyższą klasę. Wysoko też Bartosz Kaniewski z Aleksandrowa. Ci dwaj pierwsi to też bramkarze pierwszej Jagiellonii więc trochę to zaburza moje zestawienie. Ale jednak sporo i to wymiennie grali w naszej lidze.

  Obrona – Gieraga i Wełna to wybór bez wątpliwości. Trzeci obrońca to mój wielki żal, że z Varsovii nie przyszedł do nas tylko do Jagiellonii – czyli Jan Majsterek. Trzeci do tercetu stoper. Niech będzie. Lubię jako człowieka naszego Piotra Maślankę, ale niestety nie zasługuje na takie wyróżnienie.

  Dwaj defensywni pomocnicy to nasi Damian Mosiejko i Łukasz Piątek. Kultura gry i doświadczenie to ich główne przewagi. Nie zmieszczę Marcina Pieńkowskiego z Unii, Mikołaja Nawrockiego z Jagi i Patryka Szymańskiego z Grodziska bo się nie da, ale są też wysoko.

  Skrzydła to bezapelacyjnie Bartek Bida z Jagiellonii, ale nie mogę go zmieścić, bo to „spad” z ekstraklasy. Także Mateusz Cholewiak z Legii z tego samego powodu musi odpaść. Zatem oba skrzydła wymiennie to Damian Warchoł z Legii II i Michał Wrzesiński z Grodziska. Obaj głównie też za skuteczność.

  Rozgrywający to na pewno Patryk Szymański z Grodziska. Oczywiście Lopez z Jagi wyprzedza wszystkich zdecydowanie, ale to nadal wciąż „spad” z pierwszej Jagi.

  Napastnicy i to w tej kolejności: Bartosz Giełażyn ze Znicza i nasz były Michał Strzałkowski. Tu nie mam problemów z wyborem. Choć Szymon Sobczak to też kawał napastnika.

  Trener – na pewno Krzysztof Chrobak. Z szerzej nieznanych piłkarzy i to takich, których nie można rozpatrywać w kategoriach przydatności w drugiej lidze zrobił maszynkę do zbierania punktów. Co są warci – zobaczymy na wiosnę. Nadal głównym kandydatem do awansu jesteśmy my, ale wciąż obawiam się drugiej Jagi.

  1. Tak jak piszesz bramkarze Jagiellonii grali wymiennie, jeszcze w dodatku z trzecim Dziekońskim, w związku z tym nie uzbierali za wielu meczów w III lidze (jeden 6, drugi 4). Nie mogli być więc brani pod uwagę, jeżeli chodzi o jedenastkę rundy. Tu nie chodzi o ich klasę, ale o to, jaki mieli wpływ na wyniki drużyny w całej rundzie. Nie wiem, jak jest w przypadku „Piłki Nożnej”, ale na ogół takie klasyfikacje robi się na podstawie jedenastek kolejki. Kto więcej razy pojawił się w takiej jedenastce, ten jest w drużynie rundy. W przypadku „remisu” wybiera się zawodnika mającego lepsze statystyki lub z lepszej drużyny, pamiętając o tym, że pierwsza czzwórka powinna mieć swojego przedstawiciela. Dodatkowo kandydaci powinni rozegrać pewną ilość meczów w rundzie (np. połowę), żeby wyeliminować gościnne występy zawodników I drużyny. I tego warunku zapewne nie spełnili bramkarze Jagi.

 3. Olo , oglądasz te mecze III ligi że tyle wiesz o zawodnikach innych drużyn ? Szacunek.
  Czy uważasz że nasze wzmocnienia winny być z wyższych lig (głównie 2) czy jednak wystarczy wybrać perełki z 3 ligi (niekoniecznie z naszej grupy) ?
  Ja chyba wolałbym zawodników z 3 ligi, którzy chcą więcej osiagnąć niż ogranych 2 czy 1 ligowców, którzy mogą pozorować grę bo mają większe doświadczenie. Gdybyśmy grali w 2 lidze – zgoda wystarczy utrzymanie ale my mamy grac o AWANS (przynajmniej my kibice tak uważamy).
  Sam jestem ciekaw, co teraz zrobi Nitot . Albo stwierdzi plan wykonany, ósemka będzie (no w tych trzech ostatnich meczach musimy ugrać 3 pkt co jest możliwe) więc składu nie ruszam albo ryzykuję: wymieniam 3 – 4 ludzi i biorę nowych , głodnych sukcesu (gdzieś są tacy, tylko trzeba ich znaleźć, nie jest to łatwe).
  PS.
  Czy po podziale gramy tylko 7 dodatkowych kolejek czy 14 ? Bo juz zgłupiałem z tym podziałem.
  Zresztą podział ruszy początek kwietnia , będziemy grali co 3 dni ?

  1. Gramy mecz i rewanż, także będzie jeszcze sporo punktów do zdobycia

 4. A tak na marginesie, poza Pogonią to drużyną rundy jest dla mnie Znicz Biała Piska . Skąd się wzięli ci piłkarze, ograli wiele zespołów, w tym i nas . A tego napastnika to nie można stamtąd podebrać? No przecież Znicz o awans walczył nie będzie…..

Dodaj komentarz