Podsumowanie tygodnia w wykonania juniorów

Ostatni tydzień rozgrywek juniorskich był bardzo udany polonistów. Wszystkie nasze drużyny, kończące już sezon jesienny wygrały swoje spotkania – zwyciężył zespół u-19, u-17 i u-15 MKS-u, a także drużyna u-19 Spółki.

Krzysztof Koton

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Legion Warszawa – Polonia Warszawa 0:2 (0:2)

Polonia w dobrym stylu zakończyła bardzo udaną rundę, wygrywając na wyjeździe 2:0 z trzecim Legionem Warszawa. Obie bramki dla „Czarnych Koszul” padły w pierwszej połowie.

Drużyna Mateusza Dudka zakończyła rozgrywki na pierwszym miejscu, z 8 pkt. przewagi nad drugim Ursusem Warszawa, który także awansował do ligi makroregionalnej. „Czarne Koszule” wygrały 13 spotkań i przegrały jedno, osiągając bilans bramkowy: 43:9.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 3:4 (0:1)

Już przed rozegraniem swojego meczu poloniści wiedzieli, że wygrali swoje rozgrywki. „Czarne Koszule” mimo to nie odpuściły i zakończyły rozgrywki zwycięstwa. Polonia po zaciętym meczu pokonała 4:3 Esolę Varsovia.

Zespół Adama Chmielewskiego potwierdził w ten sposób, że zdecydowanie zasłużył na pierwsze miejsce. Poloniści zakończyli rozgrywki z 4 pkt. przewagi nad Legią Warszawa. Nasz zespół wygrał najwięcej spotkań w lidze (10), przegrał najmniej (1), strzelił najwięcej bramek (44) i miał drugą defensywę ligi (17 straconych bramek).

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  UKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 2:4 (0:3)

Udanie zakończyła się dla drużyny Macieja Wesołowskiego jesień. Polonia pokonała na wyjeździe 4:2 SMS Łódź. Nasza drużyna świetnie spisała się w pierwszej połowie, po 45 minutach było 3:0.

Choć sezon zaczął się źle dla naszego zespołu – 1 pkt. w pierwszych czterech meczach, ostatecznie „Czarne Koszule” mogą uznać jesień za udaną. Dzięki wygranej Polonia rzutem na taśmę awansowała na czwarte miejsce, ze względu na porażkę Znicza Pruszków z Legią Warszawa.

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Drukarz II Warszawa 4:0

Udany był finisz rozgrywek dla polonistów. Nasza drużyna wygrała 3 mecz z rzędu. Ostatecznie poloniści zajęli jednak 3 miejsce ze stratą 3 pkt. do drugiej Unii Warszawa. Polonia zatem nie awansowała do Ekstraligi.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl