Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Miniony weekend był bardzo udany dla juniorów MKS-u. Wszystkie omawiane przez nasze drużyny wygrały swoje spotkanie. Zespół u-17 jest już o krok od wygrania swojej grupy. W całkiem dobrych humorach mogą być też zawodnicy drugiej akademii – zespoły u-19 i u-17 wysoko wygrały swoje spotkania.

Piotr Sonnenberg, Kacper Raczyński

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Radomiak  3:0 (1:0)

Zgodnie z oczekiwaniami poloniści pokonali Radomiaka.

W ostatnim meczu „Czarne Koszule” na wyjeździe zagrają z trzecim Legionowem Warszawa, który nadal walczy o awans do ligi makroregionalnej. Na własnym boisku poloniści wygrali 6:2. Początek meczu w niedzielę o 12:00.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Polonia była bliska straty punktów drugi raz z rzędu. Na szczęście drużyna Adama Chmielewskiego walczyła do samego końca i wygrała spotkanie po bramce w 92 minucie. Swojego spotkania nie wygrał UKS SMS Łódź, więc „Czarne Koszule” są już o krok od wygrania swojej grupy.

W ostatnim spotkaniu Polonia musi zdobyć min. 1 pkt. Nasza drużyna zagra na wyjeździe z Escolą Varsovia. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce z 6 pkt. po 12 meczach i już nie ma szans na utrzymanie w CLJ. U siebie „Czarne Koszule” wygrał 4:1. Początek meczu w niedzielę o 16:45.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Olimpia Elbląg 4:0 (2:0)

Kolejna wygrana młodych polonistów. „Czarne Koszule” pokonały na własnym boisku ostatnią Olimpię Elbląg. Swój mecz wygrał też Znicz, więc Polonia nadal pozostaje na 5 miejscu.

W ostatniej kolejce poloniści zmierzą się na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź. Na Saharze było 0:0. Jeśli „Czarne Koszule” wygrają mają duże szansę na 4 miejsce, bo Znicz gra z liderującą Legią. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 11:00.


Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: KS Wesoła – Polonia Warszawa 1:5

Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy u-19. Polonia na wyjeździe rozbiła KS Wesoła 5:1. Dzięki zwycięstwu poloniści zostali na 3 miejscu w tabeli.

W ostatniej kolejce „Czarne Koszule” zagrają u siebie z Drukarzem II Warszawa.  Na wyjeździe nasz zespół pokonał rywala aż 7:1. Jeśli poloniści znów zdobędą 3 punkty, nie spadną z podium.

***

U-18 I liga okręgowa A2: Józefovia – Polonia Warszawa 4:0 (3:0)

Polonia rozgrywki zakończyła wysoką porażką z Józefovią. Nasz zespół w tej chwili zajmuje drugie miejsce, ale trzecia Korona Góra Kalwaria ma tylko 1 pkt. mniej i dwa spotkania do rozegrania.

***

U-17 II liga okręgowa B1: Polonia Warszawa – Ryś Laski 4:0 (1:0)

W ostatnim spotkaniu „Czarne Koszule” pokonały ostatni Ryś Laski. Polonia zakończyła rozgrywki na czwartym – przedostatnim – miejscu w tabeli.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl

Author: muchomor

1 thought on “Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Dodaj komentarz