Wysoka wygrana MKS-u w meczu na szczycie

Do meczu z Drukarzem II Warszawa Polonia przystąpiła poważanie osłabiona, z powodu choroby nie mógł zagrać najskuteczniejszy zawodnik – Rafał Szewczyk. Pierwsza połowa była dość wyrównana, rywal postawił trudne warunki i do przerwy było 1:1. W drugiej połowie nasz zespół zagrał lepiej i ostatecznie pokonał gości 5:1.

Patryk Rycaj

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, ale to Polonia miała lepsze sytuacje. Już w 8 minucie nasz zespół mógł wyjść na prowadzenie. Niestety w sytuacji sam na sam tylko w bramkarza trafił Bartosz Kowalik. Później bardzo dobrą okazję miał Olaf Bartkiewicz, ale niestety z bliska strzelił niecelnie. Drukarz też kilka razy atakował, ale nasi obrońcy dobrze łapali rywali na pozycjach spalonych. Zdobyć bramkę „Czarnym Koszulom” udało się wreszcie w 39 minucie. Z prawej strony dośrodkował Wojciech Korcz, piłka dotarła do Mateusza Sieciechowicza. Ten trafił w bramkarza, ale potem dobił skutecznie. Niestety chwilę później było 1:1. Polonia bardzo źle ustawiła się przy rzucie wolnym wykonywanym z okolic linii środkowej i jeden z rywali po zgraniu kolegi znalazł się sam przed golkiperem i trafił do siatki. Do przerwy był remis.

Druga połowa wyglądała podobnie. Obie strony starały się zdobyć bramkę, ale sporo było chaosu. W 63 minucie „Czarne Koszule” drugi raz przełamały szyki obronne rywali. Z lewej strony dośrodkował Jan Mater, a z bliska trafił Patryk Rycaj. W 70 minucie było już 3:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z rywali strzelił samobója. W 88minucie poloniści zdobyli kolejną bramkę. W sytuacji na sam znalazł się Patryk Osiak. Trafił tylko tylko w słupek, ale z dobitką zdążył Rycaj. Po tym golu z rywali już uszło powietrze, co poloniści skrzętnie wykorzystali. W 89 minucie po rzucie wolnym gola strzelił głową Maciej Jastrzębski. Ostatecznie Polonia wygrała 5:1 i po tej kolejce będzie mieć już min. 11 pkt przewagi nad trzecim miejscem w tabeli.

07.11.2020, Warszawa
MKS Polonia Warszawa – Drukarz II Warszawa 5:1 (1:1)
bramki: Mateusz Sieciechowicz 39, Patryk Rycaj 63 i 86, samobój 70, Maciej Jastrzębski 89

MKS:  Jakub Grzegorzewski (85. Marek Reszczyński) – Wojciech Korcz (55. Patryk Rycaj), Paweł Sałański, Maciej Jastrzębski, Eryk Mikołajewski, Jan Mater (82. Jacek Makowski) – Mateusz Piwko (85. Marcin Wilk), Adrian Rowicki – Bartosz Kowalik, Mateusz Sieciechowicz (76. Patryk Osiak), Olaf Bartkiewicz (65. Oskar Kania)