Zapowiedź meczu: Ruch Wysokie Mazowieckie – Polonia Warszawa

Już jutro „Czarne Koszule” zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Spotkanie dla zespołu Wojciecha Szymanka może okazać się kluczowe. Ewentualna wygrana stawia Polonię w gronie prowadzących w tabeli i może dać pozytywnego kopa na najbliższe konfrontacje.

Patryk Paczuk

Spotkanie pierwotnie miał odbyć się 6 września 2020 r. o godzinie 16:00. Jak dobrze pamiętacie został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego. Później Ruchowi wypadło spotkanie z RKS-em Radomsko i rezerw Jagiellonii Białystok.  Od tego czasu poloniści wygrali z Ursusem (2:1), RKS-em Radomsko (4:0) i Bronią Radom (4:1). Nasi rywale jak wyliczyli uważni zagrali tylko raz. Spotkania z Lechią Tomaszów Mazowiecki (1:4) nie będą wspominać najlepiej.

***

Spotkanie poprowadzi sędzia Grzegorz Kujawa z Biskupca (WMZPN).

W przeszłości prowadził mecze Polonii:

 • 2018/19 – Lechia Tomaszów Mazowiecki – Polonia Warszawa 2:0 (ŻK: 0 – 2)
 • 2018/19 – Polonia – Pelikan Łowicz 2:1 (ŻK: 4 – 2)
 • 2017/18 – Polonia – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (ŻK: 1 – 2)

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Zapowiedź meczu: Ruch Wysokie Mazowieckie – Polonia Warszawa

 1. To powinien być łatwy mecz. Oczywiście należy Ruch szanować, ale przede wszystkim należy szanować samego siebie. Ostatnie dwa mecze pokazały nam, że polonijna machina się rozpędza i byle kto jej nie zatrzyma. Co z tego, ze w Ruchu są dwa głośne nazwiska znane jeszcze z ekstraklasy, skoro Jackiewiczowi niedługo stuknie 40-stka, a Karol Mackiewicz wciąż się odbudowuje po minionej świetności u Probierza w Jagiellonii, tyle że jego odbudowa odbywa się coraz niżej.

  Po tym zaległym meczu mamy szansę wdrapać się na fotel lidera – nie można tego zmarnować.

 2. Dawno nie mieliśmy meczu o takim ciężarze gatunkowym, 4 lata temu (?).
  Piłkarsko jesteśmy lepsi, przeciwnik po Cowidzie się jeszcze nie podniósł, miał jeden dzień przerwy mniej, wysoko przegrał u siebie ostatni mecz. Wszystko przemawia za nami.
  Grunt to zacząć od wysokiego C, atak od początku a będzie dobrze. Chciałbym 3: 0 dla nas ale może za dużo oczekuję.
  PANOWIE PIŁKARZE zróbcie to !!!

 3. Mieliśmy małe typowanie – wewnętrzne, klubowe… najczęściej pojawiał się wynik 2:0 dla nas… ale wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że najważniejsze są 3 pkt i brak kontuzji… dla mnie osobiście to co widzę (potencjał, motywacja, chęć wygrania, podtrzymania dobrej passy itd) – wynik 5:1… nie chce dmuchać balonika, ale wygląda to naprawdę dobrze… może dziś pozdrowicie szefa z trybun 🙂 on też czasami potrzebuje dobre słowo 😉 do zobaczenia na meczu… w górę serca!

Dodaj komentarz