Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Kolejny bardzo udany weekend dla MKS-u. Dalej kompletem zwycięstw może pochwalić się zespół u-19, serie zwycięstw przedłużył także drużyna u-17. Poza tym poloniści wygrali drugi mecz z rzędu w u-15. Swoje spotkania wygrały także zespoły u-19 i u-18 akademii Spółki.

Kacper Koterwas

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Legion Warszawa 6:2 (2:2)

Zgodnie z oczekiwaniami Polonia nie miała żadnych problemów z Legionem Warszawa. Spotkanie zaczęło się jednak niespodziewanie. Rywal wyszedł na prowadzenie w 4 minucie. Potem „Czarnym Koszulom” udało się na wyjść na prowadzenie, ale do przerwy było 2:2. W drugiej połowie strzelali już tylko poloniści. Gra naszej drużyny zasługuje na spore uznanie, bo Polonia od 55 minuty grała w 10. Po 7 kolejkach Polonia ma 21 pkt., o 8 więcej niż drugi Ursus.

W sobotę zaczyna się runda rewanżowa. Polonia na własnym boisku zagra z piątym Zniczem Pruszków. W pierwszej rundzie „Czarne Koszule” wygrały 2:0.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 1:2 (0:1)

Polonia w sobotę nie miała łatwego zadania – grała na wyjeździe z silną Jagiellonią. Nasz zespół pokazał jednak, że jest w dobrej formie i wygrał 2:1. Dzięki temu „Czarne Koszule” zajmują dalej 1 miejsce.

Następny mecz polonistów w sobotę o 12:30 z Escolą Varsovia na Saharze. Polonię trzeba uznać za zdecydowanego faworyta. Rywal radzi sobie bardzo słabo, po 6 meczach ma tylko 4 pkt. Escola przegrała wszystkie wyjazdowe spotkania. W ostatniej kolejce Escola zremisowała 1:1 na własnym boisku z ostatnim GKS-em Bełchatów.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Olimpia Elbląg – Polonia Warszawa 0:2 (0:0)

Polonia wygrała drugi raz z rzędu, pokonując po raz kolejny rywala w walce o utrzymanie. Do przerwy było 0:0, ale w drugiej połowie za sprawą Pawła Kosmalskiego nasz zespół zdobył dwie bramki. Oba gole dzieliły 2 minuty.

W najbliższe kolejce dużo trudniejsze zadanie. Polonia zagra na własnym boisku z UKS-em SMS Łódź. Polonia jednak nie powinna obawiać się rywala. Zespół z Łodzi ma 1 pkt. mniej od „Czarnych Koszul”.

***

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: Drukarz II Warszawa – Polonia Warszawa 1:7

Bardzo dobrze zaprezentował się najstarszy zespół akademii Spółki. Poloniści wysoko pokonali Drukarza II Warszawa.

W najbliższej kolejce Polonia pauzuje.

***

U-18 I liga ogręgowa A2: Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa 3:1 (0:0)

Polonia w środę zagrała zaległy mecz pierwszej kolejki. „Czarne Koszule” wygrały 3 raz w tym sezonie. Nasz zespół pokonał 3:1 Hutnika Warszawa. Poloniści zanotowali świetny finisz w tym spotkaniu, dwie bramki zdobyli w doliczonym czasie.

W niedzielę o 11:00 „Czarne Koszule” na wyjeździe zmierzą się w rewanżu z Hutnikiem Warszawa. Rywal po 4 kolejkach ma tylko 3 pkt. Nasz zespół natomiast zajmuje 3 miejsce, mając 9 pkt. po 4 meczach. Polonię trzeba uznać za faworyta.

***

U-17 II liga okręgowa B1:  Błękitni Korytów – Polonia Warszawa  2:1 (0:1)

Niestety po trzech kolejkach poloniści dalej mają 0 pkt. Tym razem nasz zespół minimalnie przegrał z liderem –  Błękitnymi Korytów. Rywal zwycięską bramkę zdobył w 93 minucie.

W sobotę Polonia ma szanse na pierwsze punkty. Nasza drużyna zagra na wyjeździe z Rysiem Laski, który na razie także ma 0 pkt. Początek wyjazdowego spotkania w sobotę o 11:00.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl