III liga najciekawsza w kraju

W dzisiejszej, porannej audycji w „Radiu RMF” gościem redaktora Roberta Mazurka był europoseł i były marszałek sejmu Marek Jurek. Oprócz standardowych tematów politycznych, jak m.in. wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, pojawił się temat Polonii Warszawa.

Panowie, którzy od lat sympatyzują i wiernie kibicują najstarszemu klubowi w stolicy, komentowali przejęcie klubu przez biznesmena Grégoire’a Nitota i oceniali szanse „Czarnych Koszul” na awans do II ligi.

– Cel który postawił prezes Nito, który uratował Polenię, jest taki żeby znaleźć się w najlepszej ósemce. Mamy trzy wygrane i dwie przegrane, jeżeli ta tendencja się utrzyma to w ósemce się znajdziemy. Północno-wschodnia trzecia liga jest jedną z najciekawszych w kraju i nie tylko. Celem Polonii na ten rok jest znalezienie się w finałowej ósemce. W moim przekonaniu jesteśmy na dobrej drodze by to zrealizować. Jeżeli dalej będziemy grać jak dotychczas to będzie dobrze – oceniał z nadzieją europoseł Jurek.

Takiego optymizmu nie podziela redaktor Mazurek, zwłaszcza po obejrzeniu sobotniego spotkania Polonii z Ursusem – Na razie Polonii starcza sił na pierwszą połowę a nawet nie na całą. Na jakieś pół godziny meczu. Widział Pan to co ostatnio działo się w meczu z Ursusem? – komentował Mazurek – To jest trzecia liga, ona jest bardzo ciekawa ale gra fazowo – odpowiedział były marszałek sejmu.

Jurek przekonywał, że po zakończeniu rundy wstępnej będzie mógł z całym przekonaniem powiedzieć, że Polonia walczy o awans. Europoseł zawsze był wielkim optymistą i bez względu na sytuację z nadzieją patrzył na przyszłość klubu. Na kanale „YouTube” radio „RMF” opublikowało nawet film z wypowiedziami Jurka dotyczącymi Polonii:

Pod koniec audycji, panowie umówili się, że następna rozmowa o Polonii będzie miała miejsce już na Konwiktorskiej 6 a zespół w tym czasie będzie pewnie zmierzał do II ligi.

źródło: własne / RMF24

Author: Robe6

22 thoughts on “III liga najciekawsza w kraju

  1. Zanim napiszesz kolejną bzdurę stuknij sìę parę razy w tą pustą emerycką łepetynę. Redaktorze dla Pana szacunek i wdzięczność oraz prośba, aby częściej zapraszać do studia osoby sympatyzujące z naszym klubem

  2. @1954 Nazistowskie metody tego bydlaka to nie bzdury, a fakty:
   W 1993 Marek Jurek, ówczesny poseł ZChN, zabrał głos w sejmowej debacie wokół wpisania do Konstytucji zakazu stosowania kar cielesnych. „Dzieci niebite są mniej współczujące i bardziej histeryczne” – miał skomentować.

 1. Nie podzielam poglądów politycznych Pana europosła , ale kibicujemy temu samemu klubowi więc cieszę się że mówi w mediach o Polonii, wara z polityką i wypominaniem naszym kibicom poglądów wyrażanych po za stadionem !

  1. Otóż to! Tym bardziej, że Marek Jurek nie miesza polityki z kibicowaniem, siedzi pomiędzy kibicami w sektorze A. Niekoniecznie podzielam jego poglądy polityczne, ale darzę go szacunkiem za normalność.

  1. Pamiętam, jak Pan Oleksy i kilku innych z lewej strony politycznej przychodziło na k6.
   Z mojej strony nie było ani słowa. Nie siałem fermentu – jak ty pajacu. Nawet się cieszyłem.

 2. Panowie! Czy Wy jesteście stałe namruczani czy leczycie swoje ego? Ile już razy było żeby nie wrzucać polityki do komentarzy. Jeśli Wasze komentarze są pod wpływem alko to proponuję przerzucić się na whisky, bo ona łagodzi obyczaje. Jeśli z tego drugiego powodu to proszę się udać do psychologa.

 3. Jak ma nie byc polityki w komentarzach, pod postem z wywiadu z politykiem :)))

  Gada bzdury o ochronie zwierząt. Nie przeszkadza mu mordowanie, męczenie zwierząt w cyrkach, pokazywanie w zoo to jest moim wrogiem, z resztą prawicy nie trawie i gówno mnie obhodzi że większośc kibiców w Pl jest prawicowa.

  1. A steki wcinasz ? A kiełbaskę, choćby i drobiową ? A pantofelki to masz na skórce ? A komary zabijasz ? Trawę depczesz ? Ryby łowisz ? 🙂

   Z resztą lewicy nie trawię i gówno mnie obchodzi, że mniejszość kibiców w PL jest lewicowa 🙂

  2. Ja widzę w tym poście odniesienie co do sympatii kibicowskich polityka i na tym chyba autor chciał się skupić i poprzestać ale widzę że niektórym to nie wystarczyło i postanowili pójść o kilka kroków dalej. Teraz wytłumacz mi rację Twojego myślenia.

 4. „A steki wcinasz ? A kiełbaskę, choćby i drobiową ? A pantofelki to masz na skórce ? A komary zabijasz ? Trawę depczesz ? Ryby łowisz ? ”

  Nie wcinam, jestem wege. Tak samo nie chodze w naturalnych skórach.

  „Z resztą lewicy nie trawię i gówno mnie obchodzi, że mniejszość kibiców w PL jest lewicowa”

  Lewica nie jest jednorodna. Komunizm i liberalna lewica cyz socjaldemokracje też nie trawie.
  Większośc kibiców w PL nie zna się na polityce. Na słowo lewica dostają pierdolca ale już w wielu przyadkach tolerują osoby typu narodowi socjaliści , celtyki i inne tego typu skrajności.

  1. Potwornie demonizujesz. Na słowo lewica rzadko kto dostaje pierdolca, co jak mnie się wydaje od razu nakręca lewactwo, bo jakże by ich nie dostrzegać. W końcu żywią się rewolucją.
   Prawica, a właściwie konserwatywne podejście do świata ma tak wiele odcieni, różnic, odmian, ale wrzucanie jej do wora z napisem narodowi socjaliści to już bzdura do kwadratu.
   Jednak jeśli ci wszyscy, którzy nie są wege, nie mieszkają w squatach ( tak to się pisze ? ), nie mają jakiegoś Cze wytatuowanego i nie są zadeklarowanymi progresistami są już od razu faszystami, nazistami, celtykami i takimi tam to …. wróćmy do Polonii 🙂

 5. Nie zrozumiałeś mojego wpisu. Przytoczyłem tylko że lewicowość na stadionach nie jest tolerowana , bo większości głupio się kojarzy z prl, komunizmem. Ale za to faszyzm i symbole rasistowskie już tolerowane są. To stwierdzenie faktu i tyle.
  Nie wrzucam całej prawicy do jednego worka, choć konserwatyzmu też nie trawie.
  Che nie popieram i faszystów jest mało, to prawda że przez liberałów i socjaldemokratów te słowo jest już tak wyświechtane że stało się śmieszne ale prawica przegina w drugą stronę porównując każdego człowieka po lewej stronie do komuny….

  Nie trzeba być wege, żeby wiedzieć że ustawa antyfutrzarska jest dobra i miłośierna, taki z niego katolik ale już zabijanie zwierząt futerkowych czy bestialstwo w cyrkach ok, hipokryzja.

  Wracając do Poloniii.. to akurat w tym aspekcie, mam do niego szacunek, za jedną rzecz. Kibicuje nadal mimo buraczanej ligi 4 poziomu, widać że prawdziwy sympatyk a nie tylko lans jak jeszcze była ekstraklasa.

 6. Czy to nie dziwne że temat „polityki” wzbudza większe emocje wśród sympatyków Polonii Warszawa, niż inne np. jak się przedstawia stan zdrowia naszych piłkarzy ? Czy w ogóle byli oni badani pod względem COVID , kiedy ?
  MIMO wszystko ciekawe poczytać co to jest lewica , prawica, nikt nie zdefiniował centrum . A chętnie bym się dokształcił.

Dodaj komentarz