Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowali się starsi zawodnicy MKS-u. Drużyny u-19 i u-17 wygrały swoje spotkania, i oba zespoły znajdują się obecnie na 1 miejscu w swoich rozgrywkach. Niestety nadal na zwycięstwo musi czekać MKS Polonia u-15. Ten weekend przyniósł też niezwykle wysoką wygraną drużyny u-19 Polonii Warszawa S.A., która pokonała, zdecydowanie odstający od reszty ligowych zespołów, Ryś Laski 19:0.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – SEMP Ursynow 3:0 (2:0)

Poloniści zgodnie z planem pokonali jedną z najsłabszych drużyn w grupie – SEMP Ursynów. Z kompletem punktów po 5 kolejkach „Czarne Koszule” zajmują pierwsze miejsce z 6 pkt. przewagi na drugim Zniczem Pruszków.

W najbliższej kolejce także nie powinno być problemów z wygraniem. Polonia w niedzielę o 11:00 zagra na wyjeździe z ostatnią drużyną ligi – Radomiakiem.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 0:4 (0:0)

Rozpędza się zespół Adama Chmielewskiego. Poloniści w ostatniej kolejce wygrali drugie spotkanie z rzędu i wskoczyli na pierwsze miejsce bardzo wyrównanej grupy CLJ u-17. Do przerwy było co prawda bez bramek, ale w drugiej części udało się naszym zawodnikom strzelić aż 4 gole.

W sobotę o 14:30 „Czarne Koszule” zmierzą się u siebie z Ursusem Warszawa.  Rywal w ostatniej kolejce zremisował 2:2 z Jagiellonią Białystok i zajmuje na razie 5 miejsce, ale ma tylko 2 pkt. straty do naszej drużyny.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 3:0 (2:0)

Niestety nie było niespodzianki w wyjazdowym spotkaniu Polonii. Tak, jak można było się spodziewać, Jagiellonia w czwartym meczu wygrała po raz czwarty. „Czarne Koszule” po 4 kolejkach mają tylko 1 pkt. i teraz czekają ją mecze prawdy z rywalami w walce o utrzymanie.

W sobotę o 17:00 poloniści zagrają na własnym boisku z Widzewem Łódź. Rywal na razie nie radzi sobie w CLJ u-15, przegrał wszystkie dotychczasowe spotkanie. W ostatniej kolejce Widzew uległa u siebie 1:4 Zniczowi Pruszków, z którym Polonia blisko była wyjazdowej wygranej. W sobotę przed naszym zespołem dobra szansa na przełamanie.

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: LKS Ryś Laski – Polonia Warszawa 0:19 (0:7)

Zgodnie z oczekiwaniami poloniści nie mieli żadnych problemów z najsłabszą drużyną ligi i ją kompletnie zdemolowali. Osiem z bramek zdobył Patryk Kędziora.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” mają w sobotę zagrać na bocznym boisku z KS – Wesoła. Rywal po 2 spotkaniach ma 3 pkt. na koncie. Jedyna wygrana to jednak zwycięstwo z Rysiem, raptem 5:1, więc można uznać nasz zespół za faworyta.

***

U-18 I liga ogręgowa A2: LKS Mazowsze Miętno – Polonia Warszawa 3:6 (2:3)

Drugi mecz Polonii i drugie zwycięstwo. Tym razem nasz zespół wygrał na wyjeździe z ostatnim Mazowszem Miętne. Spotkanie zaczęło się jednak niespodziewanie. Po 12 minutach było 2:0 dla gospodarzy. Na szczęście poloniści szybko rozpoczęli odrabianie strat.

Kolejny mecz polonistów już w środę. Na Saharze zagrają z Akademią Piłkarską Radość, która w dwóch pierwszych meczach odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Godzina meczu jeszcze nie jest znana. Zdecydowanie trudniej będzie w sobotę, gdy Polonia podejmie u siebie lidera – Józefovię. W tym wypadku także godzina spotkania nie jest znana.

***

U-17 II liga okręgowa B1: RKS Okęcie Warszawa – Polonia Warszawa 7:2 (2:1)

Źle rozpoczęły się rozgrywki dla zespołu u-17. W pierwszym meczu Polonia wysoko przegrała z RKS-em Okęciem Warszawa. Nasz zespół pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale potem rywal nie dał szans „Czarnym Koszulom”.

W sobotę Polonia zmierzy się na własnym boisku z Real Academy, który po 2 kolejkach ma 3 pkt. na koncie. Godzina spotkania nie jest jeszcze znana.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl

Author: muchomor

2 thoughts on “Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Dodaj komentarz