Mistrzowska Polonia uświetni obchody 90-lecia Bałtyku

Na 12 września 2020 r. zaplanowano obchody 90 lat istnienia Bałtyku Gdynia. Jednym z z punktów jubileuszu ma być mecz oldboy’ów: Polonii Warszawa (mistrzowie Polski z 2000 roku) z Bałtykiem. Spotkanie poprowadzi Michał Listkiewicz.

W godzinach 12:00-17:00 na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu odbędzie się ogólnodostępny piknik dla dzieci. Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz dmuchanych zabawek. Będą darmowe napoje, kiełbaski z grilla oraz wata cukrowa.

Następnie o godzinie 15:00 odbędzie się mecz oldbojów. Naprzeciw siebie staną drużyny Bałtyku Gdynia oraz Polonii Warszawa. W tym roku mija 20 lat odkąd „Czarne Koszule” zdobyły po raz drugi tytuł Mistrza Polski. Oldboje będą grać 2×30 minut. 

Według doniesień dziennikarza „Sportu” Adama Godlewskiego zespół „Czarnych Koszul”, ponownie poprowadzi Jerzy Engel.

Mistrzowie Polski spotkali się ostatnio w 2016 r. przy okazji meczu dla Rafała Kośca. W zespole zobaczyliśmy wtedy: Macieja Bykowskiego, Tomasza Ciesielskiego, Jacka Dąbrowskiego, Piotra Dziewickiego, Igora Gołaszewskiego, Mariusza Liberdę (ze względu na uraz pomagał Engelowi na ławce trenerskiej), Gražvydasa Mikulėnasa, Tomasza Moskala, Jacka Paszulewicza, Macieja Szczęsnego, Mariusza Unierzyskiego i Donatasa Vencevičiusa.

Jak sądzicie tym razem zbiorą się liczniej?

Źródło: własne / Bałtyk Gdynia

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Mistrzowska Polonia uświetni obchody 90-lecia Bałtyku

  1. Technicznie rzecz biorąc to nie jest drużyna oldboyów. To drużyna Mistrzowska z 2000 roku która zagra okazjonalny mecz.
    Praktycznie rzecz biorąc drużyna oldboyów Polonii to stała drużyna złożona z byłych zawodników Polonii grająca w Warszawkiej Lidze Oldboyów i reprezentująca nasz klub w wielu turniejach w całej Polsce.
    Zapomniana i pomijana niestety przez wielu włącznie z klubem utrzymująca się ze składek piłkarzy dzięki którym ma stroje, wynajmuje boiska itd.
    Mam nadzieję, że kiedyś dożyjemy czasów gdzie oldboye będą oficjalną częścią naszego Klubu.- mam tu na myśli chociaż wzmiankę o tej sekcji na stronie internetowej, informacje o wynikach czy turniejach, ujednolicenie strojów w których występują do tych w których występuje pierwszy zespół. Chodzi mi o patronat Klubu.
    Jeśli chcemy budować przyszłość musimy też pamiętać o przeszłości to znaczy o naszych byłych piłkarzach którzy grają pod szyldem Polonii Oldboy, reprezentują czarne barwy i budują przyjaźnie z wieloma zespołami w całej Polsce dzięki którym poszerza się grono ludzi którzy lubią i szanują Polonię.

Dodaj komentarz