Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Bilans spotkań omawianych drużyn MKS-u Polonia Warszawa jest taki sam, jak tydzień temu. Zespół u-19 wygrał drugi raz z rzędu, poloniści w CLJ u-17 po raz 2 zremisowali, a drużyna u-15 przegrała drugi raz z rzędu. W ten weekend sezon rozpoczął też najstarszy rocznik u-19 Polonii Warszawa S.A., który został rozbity przez Wisłę Płock.

Krzysztof Koton, Piotr Sonnenberg

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Drukarz Warszawa – Polonia Warszawa 1:6 (1:2)

Bardzo dobrze rozpoczął się ten sezon dla najstarszego rocznika MKS-u Polonia Warszawa. „Czarne Koszule” zaliczyły już dwie wygrane w warszawskiej fazie Pucharu Polski, a w sobotę przyszła druga wyjazdowa wygrana w lidze. Poloniści nie dali żadnych szans Drukarzowi Warszawa i po dwóch kolejkach mają 6 punktów. Spotkanie jednak zaczęło się niespodziewanie. Rywal w 9 minucie wyszedł na prowadzenie, ale do przerwy nasz zespół już prowadził, a w drugiej połowie zdominował przeciwnika.

Najbliższy mecz już w środę.  O 14:00 na własnym boisku poloniści zmierzą się z beniaminkiem – MKS-em Mławianką Mławą. Zapowiada się ciekawe spotkanie, rywal na razie rozegrał jedno spotkanie – wygrał z silnym Zniczem Pruszków.

Później w niedzielę o 13:00 poloniści zagrają na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Rywal, tak jak Polonia, po 2 spotkaniach ma 2 zwycięstwa na koncie – 8:0 z Radomiakiem i 2:0 z Legionem Warszawa.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)

Niestety zespół u-17 jest nadal bez zwycięstwa. Tym razem jednak nie można za dużo narzekać, jeden punkt z Legią na wyjeździe to niezły wynik. Niemniej poloniści mogą mówić o pewnym niedosycie. Do przerwy prowadzili 1:0 i mieli kilka okazji na kolejne bramki.

Kolejny mecz w sobotę o 12:30. „Czarne Koszule” zagrają u siebie z GKS-em Bełchatów. To będzie dobra okazja do przełamania. Rywal po 2 kolejkach ma 1 pkt, ostatnio przegrał 0:7 z Jagiellonią Białystok.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Esola Varsovia 0:3 (0:2)

Drugi mecz i druga dotkliwa porażka drużyny, występującej w CLJ u-15. Tym razem nasz zespół uległ u siebie Escoli Varsovia.  Rywal wyszedł na prowadzenie już w 10 minucie i do przerwy prowadził 2:0.

Kolejne spotkanie młodych polonistów w niedzielę o 18:00. Polonia zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Rywal po 2 kolejkach także ma 0 pkt. na koncie. Znicza przegrał dwa wyjazdowe mecze – 1:3 z Escolą i 2:3 ze Zniczem.

***

Polonia Warszawa S.A

U-19 I liga mazowiecka A1: Wisła Płock – Polonia Warszawa 8:2 (2:1)

W ten weekend sezon rozpoczął najstarszy rocznik Spółki. Przywitanie z I ligą mazowiecką było bolesne. Polonia została rozbita przez Wisłę Płock, która jest najsilniejsza drużyną ligi. Do przerwy nic jednak nie zapowiadało aż takie porażki, po 45 minutach było tylko 2:1 dla Wisły Płock.

W najbliższej kolejce „Czarne Koszule” zagrają z Unią Warszawa. Wygrać w sobotnim spotkaniu nie będzie łatwo. Rywal w zeszłym sezonie grał w Ekstralidze Mazowieckiej. W pierwszej kolejce Unia pokonała 2:1 Drukarza II Warszawa.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl