Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

W ten weekend do gry wróciły niektóre roczniki MKS-u Polonia Warszawa. Weekend nie był do końca udany. Zaczęło się od straty punktów w CLJ u-17, a potem przyszła wysoka porażka w derbach z Legią. Na pocieszenie zwyciężył najstarszy rocznik ze Zniczem Pruszków – największym rywalem w walce o awans do ligi makroregionalnej.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 0:2

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany MKS-owi i trenerowi Adamowi Chmielewskiemu. Nasz zespół był jednym z głównych faworytów do awansu do CLJ-18, ale ostatecznie wiosną rozgrywki ligi makroregionalnej nie odbyły się. Teraz misja powrotu do najstarszej CLJ powierzona została trenerowi Mateuszowi Dudkowi, który w zeszłym sezonie wygrał jesienią swoją grupę CLJ u-17. W pierwszej kolejce poloniści odnieśli bardzo ważne zwycięstwo. Nasz zespół wygrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków – jednym z największych rywali do awansu do wiosennej ligi makroregionalnej (awansują 2 drużyny z Ekstraligi Mazowieckiej).

W sobotę 22 sierpnia Polonia zagra na wyjeździe z Drukarzem Warszawa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00. W pierwszej kolejce Drukarz na wyjeździe rozbił 6:2 SEMP Ursynów.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 1:1 (0:1)

Po bardzo udanych sparingach oczekiwania przed pierwszą kolejką był spore. Zespół objęty latem przez trenera Chmielewskiego niestety stracił punkty. „Czarne Koszule” tylko zremisowały na własnym boisku z UKS-em SMS Łódź. W drugiej połowie poloniści mieli sporo okazji, ale byli bardzo nieskuteczni.

W najbliższej kolejce duże wyzwanie przed polonistami. W sobotę 22 sierpnia zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa. Stołeczny rywal w pierwszej kolejce pokonał na wyjeździe 5:4 Jagiellonię Białystok.

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Legia Warszawa – Polonia Warszawa 0:6 (0:3)

Fatalnie rozpoczął się sezon dla zespołu, występującego w CLJ u-15. Nasz zespół został rozbity przez Legią Warszawa, a dodatkowo mecz kończył w 10.

Podnieść się po tej porażce w najbliższej kolejce nie będzie łatwo. Polonia zagra co prawda u siebie, ale rywalem będzie Escola Varsovia, czyli bardzo silna drużyna. W pierwszej kolejce Escola pokonała 3:1 Znicz Pruszków. Mecz „Czarnych Koszul” w sobotę o 19:00

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/ 90minut.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz