Udany debiut MKS-u w A-klasie

Udany debiut MKS-u Polonia Warszawa w A-klasie. „Czarne Koszule” pokonały na własnym boisku 4:0 Jedność Żabieniec. Polonia była zdecydowanie lepszym zespołem.

Wiktor Niewiadomski

Polonia na prowadzenie wyszła w 11 minucie. Dalekie podanie dotarło do Wiktora Niewiarowskiego, który w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Młody zawodnik w bardzo podobny sposób zdobył druga bramkę, w 25 minucie. Do przerwy Polonia prowadziła 2:0, zdecydowanie zasłużenie. Prowadzenie mogło być wyższe, ale nasz zespół dosyć chaotycznie zachowywał się pod bramką rywala. Jedność w pierwszej połowie właściwie nie zagroziła Polonii.

W 66 minucie nareszcie udało się podwyższyć prowadzenie. Ładną akcją na skrzydle popisał się Niewiarowski i dośrodkował prosto na głowę Oskara Waszkiewicza. Ten świetnie się zastawił i pokonał z bliska bramkarza. Później Polonia strzeliła jeszcze jedną bramkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Nasz zespół miał też inne okazje, ale zawodziła skuteczność. Czwartą bramkę udało strzelić dopiero w doliczonym czasie. Po składnej akcji z bliska dobił Adrian Rowicki. Skończyło się wygraną 4:0.