Cztery polonijne zespoły w warszawskiej fazie PP

Na skutek pandemii już dawno polonijne zespoły nie rywalizowały w meczach o stawkę. Wszyscy spragnieni kibicowskich emocji powinni w związku z tym zwrócić uwagę na warszawską fazę Pucharu Polski. W niej wystąpią aż 4 polonijne zespoły. Pierwsze mecze 12 sierpnia.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się spotkanie A-klasowego zespołu MKS-u Polonii Warszawa w II rundzie WPP (wstępnie wszystkie mecze tej fazy zaplanowane są na 12 sierpnia o 17:30). Poloniści zmierzą się na własnym boisku z jednym z najbardziej medialnych klubów niższych lig – KTS-em Weszło. Zespół ten został założony przez Krzysztofa Stanowskiego, czołowego polskiego dziennikarza sportowego. Obecnie KTS przeżywa gorsze chwile. Choć rywale byli jednym z głównych faworytów do awansu do ligi okręgowej, nie udało się im się wydostać z A-klasy. Duży wpływ miało na to przerwanie rozgrywek po rundzie jesiennej. KTS miał jednak swoją szansę w turnieju barażowym, ale odpadł z niego po porażce z Orłem Baniocha. Po tym niepowodzeniu z klubu odeszło kilku czołowych graczy. W Weszło odnaleźć można kilka znajomych twarzy: Aleksander Fogler, Gerard Boruń, Maciej Joczys Daniel Ciechański. MKS z KTS niedawno grał sparing, nasza drużyna wygrała 2:1.

W II rundzie WPP zobaczymy także 2 zespoły juniorskie – MKS-u i Akademii Spółki. Juniorzy MKS-u swojego rywala jeszcze nie poznali. Zmierzą się ze zwycięzcą spotkania – Orły Zielonka (drużyna niezrzeszona) vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki (drużyna niezrzeszona, złożona m.in. z trenerów grup młodzieżowych). Zespół młodzieżowy Spółki także musi poczekać na rozstrzygnięcie spotkania I rundy dwóch niezrzeszonych zespołów – Młoda Ochota vs FC Zabereszcze.

W III rundzie, która planowana jest na 19.08, godz. 17:00 do gry dołączy Polonii II Warszawa. Nasz zespół zmierzy się ze zwycięzcą spotkania KS Warszaw (zespół niezrzeszony) vs Tur Jaktorów (A-klasa)

Źródło: własne/ mzpn.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz