Sandecję i Real Saragossę czekają baraże?

Do końca zbliżają się rozgrywki ligowe. Naszych przyjaciół szczególnie interesują: Fortuna 1 liga i LaLiga 2. W obu przypadkach na baraże mają szanse bliskie nam zespoły: Sandecja Nowy Sącz oraz Real Saragossa.

Sytuacja w I lidze jest bardzo dynamiczna. Do rozegrania zostało 3 mecze. Sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana. Zajmująca 10 miejsce Sandecja zdobyła w 31 meczach 40 punktów i ma 5 punktów straty do 6 miejsca zapewniającego udział w barażach o Ekstraklasę. Przed nimi następujące 3 mecze: z Wigrami Suwałki (wyjazd – wtorek, 14 lipca, godz. 17.30); z Podbeskidziem Bielsko-Biała (u siebie – sobota, 18 lipca, godz. 15.10, transmisja Polsat Sport) oraz z Olimpią Grudziądz (wyjazd – sobota, 25 lipca, godz. 17.40).

Wigry oraz Olimpia zajmują niższe pozycje w tabeli, niż Sandecja. Można liczyć na punkty w starciach z tymi zespołami. Czy uda się zdobić punkty z Podbeskidziem? Zobaczymy choć piłkarze z Nowego Sącza pokusili się ostatnio o niespodziankę wygrywając w ostatniej kolejce z wiceliderem Stalą Mielec (2-1).

***

Natomiast Real Zaragoza zajmuje po 40. kolejce, trzecie miejsce w rozgrywkach Segunda División (62 punkty; 56-48). Ich strata do zespołu Huescia (2. miejsca w tabeli) wynosi zaledwie 2 punkty. Wieczorem w niedzielę, 12 lipca przegrali  z Realem Oviedo 2-4. Goście na początku II połowy nie wykorzystali karnego. W końcówce meczu Real zdobył dwie bramki. Niestety mogą spaść na 4. miejsce (będąca tuż za nimi Almeria gra w poniedziałek, 13 lipca).

Nasi przyjaciele mają do rozegrania dwa spotkania: z Albacete (wyjazd – 17 lipca, godz. 21.00) oraz z Ponferradiną (u siebie, 20 lipca, godz. 21.00).

Albacete – 18. Miejsce, a Ponferradina – 15. Miejsce. Jest zatem nadzieja, że piłkarze z La Romareda zajmą 2. miejsce w LaLiga2 i bez baraży awansują poziom wyżej, by w następnym sezonie kibicować im podczas transmisji na kanale Eleven.

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina oraz budapesztańskiej secesji. Uwielbia Kresy, szczególnie Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft).

1 thought on “Sandecję i Real Saragossę czekają baraże?

Dodaj komentarz