Spotkanie Prezesa Polonii ze Stowarzyszeniem „Czarne Koszule”

Prezes Polonii Warszawa Grégoire Nitot spotkał się z zarządem Stowarzyszenia „Czarne Koszule” przedstawiając podczas rozmowy swoje priorytety na przyszłość, do których należą m.in.: budowa silnej drużyny, ustabilizowanie sytuacji finansowej oraz budowa silnej akademii piłkarskiej (toczą się rozmowy z MKS-em).

 1. Budowa silnej drużyny – w najbliższym sezonie górna połowa tabeli, w kolejnym awans. O wzmocnienia powinno być łatwiej w sierpniu, kiedy sezon skończy II liga. Możemy przypuszczać, że pozyskamy wtedy silnych zawodników.
 2. Ustabilizowanie sytuacji finansowej dzięki przychodom ze sprzedaży biletów, pozyskiwanie funduszy od sponsorów oraz dzięki dobrej organizacji dnia meczowego, czyli sprzedaży polonijnych gadżetów i rozbudowie gastronomii.\
 3. Budowa silnej akademii piłkarskiej, która będzie w przyszłości mocnym zapleczem drużyny seniorskiej, być może opartej na MKS pod warunkiem dogadania się co do wszelkich spraw finansowych. Te rozmowy trwają i wygląda to całkiem optymistycznie.
 4. Trwają także intensywne prace nad stworzeniem dobrego systemu sprzedaży biletów. Być może będą też nowe karty kibica. Przekazaliśmy nasze sugestie dotyczące dni rozgrywania meczów i cen biletów. Zaproponowaliśmy zniżki na bilety dla dzieci, kobiet i seniorów Zapewne niebawem zapadną decyzje.
 5. Jak wiemy kwestie marketingu i komunikatywności klubu nie istniały, więc teraz system ten wymaga czasu i budowy od początku. Podkreślaliśmy jednak, że jest to, zarówno dla wizerunku klubu jak jego całej społeczność, sprawa niezwykle istotna.
 6. Prezes Grégoire Nitot nie zapomina o sprawie planowanego wcześniej nowego Obiektu Sportowego na Konwiktorskiej, jednak obecna sytuacja w kraju nie sprzyja prowadzeniu rozmów na ten niełatwy temat. Trzeba nad tym dalej pracować. Na III i II ligę wystarczy obecny obiekt. Klub planuje na początek poprawę zaplecza sanitarnego i gastronomicznego.

Jak można przeczytać na profilu Stowarzyszenia: Trwają także intensywne prace nad stworzeniem dobrego systemu sprzedaży biletów. Być może będą też nowe karty kibica. Przekazaliśmy nasze sugestie dotyczące dni rozgrywania meczów i cen biletów. Zaproponowaliśmy zniżki na bilety dla dzieci, kobiet i seniorów Zapewne niebawem zapadną decyzje.

I bardzo dobrze. Ten temat zapewne zainteresuje wielu kibiców. Tym bardziej ze rozgrywki maja być wznowione w sierpniu. Trzecia liga śląska rusza już 1 sierpnia. Czasu pozostaje niewiele.

***

Ze swojej strony ciekaw jestem czy klub będzie kontynuował pomysł karty „Czarna Koszula”, która zakupiło wielu wiernych kibiców i na tym się skończyło. Mam nadzieję, że Zarząd klubu pomyśli o tzw. „karneciarzach”, którzy z powodu pandemii „nie wykorzystali” swoich biletów. Myślę, że tutaj nawet tak drobna rzecz jak np. osobisty list od prezesa wraz z małym gadżetem byłby miłym gestem.

Na pewno ciekawym rozwiązaniem byłoby stworzenie własnej aplikacji. Wiem, ze takie przymiarki poczynił nasz rywal zza miedzy KS Ursus. Według mnie taka aplikacja powinna być na pewno połączona z serwisem klubu na kanale YouTube, by każdy kibic nie wstukiwał mozolnie adresu. Nie jestem informatykiem, ale widziałem, że takie rozwiązanie zastosowała telewizja Biełsat. Ich aplikacja o nazwie BelsatSmart pozwala oglądać program zarówno na komórce, jak i telewizorze z systemem Android. Mimo wszystko patrzę w przyszłość z optymizmem. Mam nadzieję, że stare nie wróci i nie będzie braku komunikacji, jak to miało podobno miejsce z Torstenem Axtem.

Karta KS Ursus

Author: Sowa-EG

W kilku słowach. Wielbiciel węgierskiego wina (szczególnie Tokaju) oraz budapesztańskiej secesji. z sentymentem odwiedzający Lwów i Wilno. Niegardzący polskim piwem z niewielkich, niezależnych browarów (kraft). Próbujący swoich sił w domowym browarnictwie pod marką "Ukryta Sowa". :-)

3 thoughts on “Spotkanie Prezesa Polonii ze Stowarzyszeniem „Czarne Koszule”

 1. Walę prosto z mostu :
  punkt 2 – jakoś mi to zalatuje podwyżką cen biletów i marketingu dnia meczowego. Ale jeżeli poprawi się jakość usługi to i cena musi pójść w górę.
  punkt 4 – jestem za tym aby karnet był głównym źródłem zysku klubu, bilety jednorazowe oczywiście też ale karnet ma oferować dodatkowe korzyści.
  Nie żeby był wiele tańszy niz zakup biletów na wszystkie mecze (no może tak 15% taniej) ale np.
  posiadacz karnetu ma np. 10 % zniżki na piwo, kiełbaski, żarcie, 15 % zniżki – na gadżety meczowe, klubowe itp.
  punkt 1 –
  Ci którzy nie „wykorzystali” swojego karnetu (np. ja) – no może jakś zniżka ale raczej jakiś gadżet.
  Minimalna cena karnetu na wszystkie mecze w sezonie – 300 zł

  Oczywiście w mocy pozostają różne rodzaje karnetów ale żeby już najtańszy karnet dawał jednak jakieś zniżki. Może np. lepsze miejsca w zamian za droższy karnet ? Oczywiście parking za najdroższy karnet pozostaje ale pytam się ile miejsc parkingowych się w ten sposób sprzedało ?
  Ogólnie spodziewam się zwyżek cen nie tylko ze względu na więcej meczów (22 w sezonie).
  punkt 1 – nie zgadzam się że nie walczymy o awans, ale prawdą jest że sierpniu będziemy grali słabym składem i 5 kolejek może byc rozczarowaniem.
  Karta Kibica – oby wypaliło !!!
  Ogólnie – tak być powinno, normalność i standardy.

 2. Podpisuję się pod tymi uwagami. Jak powiedział trener Probierz w sporcie każdy walczy o zwycięstwo. Taki jest sens wszelkiej rywalizacji. Ten kto na starcie o to nie walczy ma osłabione morale i brak motywacji do osiągania dobrych wyników. Zespół nie może mieć postawionej nisko poprzeczki, bo jak uczy doświadczenie, za moment zostanie już tylko walka o przetrwanie w 3 lidze.
  Dodam jeszcze, że ostatnie mecze w 2 lidze rozegrane będą w dniach 25-26 lipca, a baraże o 1 ligę 28 lipca. Należy przypuszczać, że chce się zawodników z tych drużyn, które będą w dole tabeli. Nasza liga rusza od początku sierpnia. Wzmocnienia przyjdą w sierpniu. A kiedy okres przygotowawczy. Chodzi o zgranie zawodników w sparingach, wzajemne poznanie siebie. Przecież bez tego drużyna nie będzie prawidłowo funkcjonować. Jesteśmy jedynym zespołem w 3 lidze, który ma tak wąski skład. Nie ma żadnego napastnika. Jedyny skrzydłowy Smuga oficjalnie nie jest już w Polonii. Sztab przecież wiedział, że jego wypożyczenie kończy się 30.06. Można było załatwić tę sprawę w pierwszych dniach lipca. Miedź II jest na poziomie 3 ligi i już nie gra od marca.
  Jakie składy wystawi trener na mecze sierpniowe. Czy będą walkowery, lub sromotne porażki nawet z beniaminkami? Czy trenera Szymanka to nie obchodzi? Zaczynam powątpiewać w jego profesjonalizm. Przecież w razie totalnej kompromitacji on pierwszy pożegna się z pracą. Taka koncepcja rozwoju nie zda egzaminu na boisku. Tak budowana drużyna to będzie „zbieranina” ludzi niezgranych ze sobą i nie umiejących ze sobą grać. Piłka nożna to przecież gra zespołowa. W szkołach trenerskich uczą, że nowy zawodnik musi mieć przynajmniej miesiąc na wprowadzenie do zespołu, a czasem dużo, dużo więcej czasu. A tak między wierszami ciekawe jaką szkołę trenerską skończył trener Szymanek?

Dodaj komentarz