Rafał Parobczyk pierwszym wzmocnieniem?

Według portalu Dziennik Łódzki Polonia dokonała pierwszego transferu. Nasz zespół wzmocnił Rafał Parobczyk, który ostatnio reprezentował Unię Skierniewice.

24-letni pomocnik jest wychowankiem Legii Warszawy, ale nie udało mu się zadebiutować w pierwszej drużynie. Grał natomiast w sezonie 2013/2014 w drugim zespole Legii, wystąpił wówczas w 15 meczach III ligi. Parobczyk później przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg, w barwach której rozegrał 23 m. w II lidze. Następny sezon przyniósł kolejną zmianę klubu. Latem 2015 r. pomocnik trafił do Pelikana Łowicz. W tym klubie przez 3 sezony był podstawowym zawodnikiem; zaliczył 83 m. w III lidze, w których zdobył 7 bramek. W zeszłym sezonie Parobczyk grał w innej drużynie naszej ligi – Victorii Sulejówek, pomocnik wystąpił w 30 m. i trafił do siatki 6 razy.

Jesienią Parobczyk był podstawowym piłkarzem Unii Skierniewice – zagrał w 18 spotkaniach i wpisał się 8 razy na listę strzelców (3 bramki z karnych).

O transferze dla Dziennika Łódzkiego wypowiedział się prezes Unii Leszek Koźbiał: – Polonia ma bogatego sponsora i koniecznie chce awansować do drugiej ligi – mówi Leszek Koźbiał, prezes Unii. – Rafałowi Parobczykowi zaproponowano tam godziwe warunki finansowe o jakich u nas mógłby jedynie pomarzyć.

Transfer ten chwali Emil Kot:

https://twitter.com/EmilKot/status/1272256789384437760

https://twitter.com/EmilKot/status/1272265742256427009

oraz Marcin Płuska (obecnie szkoleniowiec Hetmana Zamość, był trenerem Parobczyka w Pelikanie):

https://twitter.com/MarcinPluska/status/1272260597250510853

Źródło: własne/ 90minut.pl/ dzienniklodzki.pl

Author: muchomor

3 thoughts on “Rafał Parobczyk pierwszym wzmocnieniem?

  1. Jezeli to prawda to dobry kierunek dla pilkarza i dla Poloni …myslenie na plus powyciagac najlepszych z regionu i dac chlopakom szanse niech zagraja pare sparingow i potem tylko dokoptowac jak zajdzie potrzeba paru z wyzszych lig ale tylko jak by sparingi byly nieprzekonywujace…

  2. Zdaje się że zawodnik miał runde zycia w Unii, oby powtarzał to u nas. Unia rok temu miała mocarstwowe plany, chyba jednak miasto przykręciło kurek z kasą.
    Dobrze by było, gdyby już mógł zagrać ze Switem NDM w sparingu.
    Co to są „godziwe warunki finansowe o których mogliśmy pomarzyć” ?

Dodaj komentarz