Michał Bartkowiak jednym z testowanych zawodników

Jak przekazał na Twitterze użytkownik Eddie jednym z testowanych przez Polonię zawodników jest Michał Bartkowiak. Ofensywny piłkarz, który jesienią grał w III ligowej Foto Higienie Gać, wystąpił w sparingu z Wisłą Puławy i Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Przygodę z poważną piłką zaczął w Górniku Wałbrzych. W wieku 16 lat zadebiutował w II lidze, zdobywając w pierwszym meczu gola. W sezonie 2013/2014 zagrał 27 razy na 3 poziomie rozgrywek. W wałbrzyskim zespole występował z doskonale znanym Michałem Oświęcimką.

Bartkowiak swego czasu uchodził za „cudowne dziecko” dolnośląskiej piłki i jednego z najzdolniejszych piłkarzy rocznika 1997. Mając 17 lat (sezon 2014/2015) zadebiutował w Ekstraklasie w Śląsku Wrocław. W następnym sezonie pojawił się 10 razy na boisku na najwyższym szczeblu rozgrywek, zdobył jedną bramkę i zadebiutował w europejskich pucharach. Grał regularnie w rezerwach w III lidze.

Potem trafił do I ligowej Miedzi Legnica, gdyż ówczesny trener Śląska – Mariusz Rumak uznał, że piłkarz potrzebuje zmiany otoczenia. Na zapleczu Ekstraklasy Bartkowiak wystąpił w sumie w 34 meczach (1 gol).

W 2018 r. zawodnik wrócił do Śląska, ale w pierwszej drużynie już nie zagrał. W poprzednim sezonie występował w rezerwach wrocławskiego klubu w IV lidze, zdobył 13 bramek w 11 meczach.

Latem 2019 r. piłkarz trafił do III ligowej Foto Higieny Gać. Jesienią wystąpił w 15 meczach i strzelił 3 gole. Do tego dołożył 7 żółtych kartek. W marcu odszedł z tego klubu.

Jedną z głównych przeszkód, które wyhamowały karierę Bartkowiaka były urazy. W 2017 r. i w 2019 r. doznał kontuzji ścięgna Achillesa.

Według naszego źródła Bartkowiak zagrał także w meczu z Wisłą Puławy (0:2).

Źródło: własne/ 90minut.pl/ przegladsportowy.pl/ slasknet.com/ @eddy_1017 (Twitter)

Author: muchomor

3 thoughts on “Michał Bartkowiak jednym z testowanych zawodników

  1. To mi sie podoba takich zawodnikow tszeba szukac gosc wie ze to ostatnia szasa na granko na jako takim poziomie …i w przyszlosci ……teraz sztab niech decyduje ….ale pruba mi sie podoba sprawdzac jak najwiecej tych co sie wyrozniaja w 3 /4 ligach…i konczacych wiek juniorow …wyselekcjonowac i ogrywac ich i do nich dokoptowac ze 4 z wyzszych lig po zakonczeniu sezonu w wyzszych ligach ….teraz wszyscy pilkarze i menadzerowie woedza ze Polonia ma sponsora i chce isc w gore …trzeba to wykorzystac…

Dodaj komentarz