WMZPN zadecydował o końcu III ligi

Doczekaliśmy wreszcie zakończenia rozgrywek III ligi. WMZPN zadecydował, że rozgrywki wygrała drużyna Sokoła Ostróda. Potwierdzono także brak spadków do IV ligi.

Rafał Zembrowski

Pełna treść uchwały:

Uchwała nr 2/3/Z/2020 z dnia 18 maja 2020 roku Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zakończenia rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej

Na podstawie art. 32 ust. 1 lit. i) oraz m) Statutu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz art. 2 uchwały nr III/42 z dnia 12 marca 2020 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 w związku z decyzją organów państwowych, uwzględniając aktualną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terytorium Polski oraz innych decyzji właściwych władz administracyjnych dot. możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski, a jednocześnie mając na względzie brak prawnych możliwości organizacji meczów piłkarskich w klasach rozgrywkowych niższych niż trzecia klasa rozgrywkowa oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa zawodników, trenerów, sędziów i działaczy, postanawia się, co następuje:

§ 1

1. Rozgrywki piłkarskie o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 zostają zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów.
2. Jako kolejność drużyn w tabeli końcowej rozgrywek III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 19 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.
3. Wszystkie zaległe mecze 19 lub poprzednich kolejek III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 uznaje się za nierozegrane bez przyznawania punktów, zgodnie z postanowieniami § 6 ust. 9 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.
4. Tabela końcowa rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały [link].
5. Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce w tabeli końcowej III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 uzyskuje awans do II ligi.
6. Drużyny, które zgodnie z § 21 ust. 2 Regulaminu rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020 zajęły w tabeli końcowej miejsca spadkowe nie spadają do niższej klasy rozgrywkowej i są uprawnione do udziału w rozgrywkach III ligi grupy 1 w sezonie 2020/2021.
7. W związku z postanowieniami ust. 4 i 5 po uzupełnieniu III ligi grupy 1 przez cztery drużyny, które uzyskały awans z IV lig z województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz spadkowiczów z II ligi z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – III liga grupa 1 w sezonie 2020/2021 może liczyć więcej niż 18 zespołów.

§ 2

W przypadku sprzecznych postanowień niniejszej uchwały z postanowieniami innych uchwał Zarządu WMZPN, w szczególności z Regulaminem Rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo III ligi grupy 1 w sezonie 2019/2020, zastosowanie mają postanowienia niniejszej uchwały.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia

Swoją radością z fanami „Czarnych Koszul” pochwalił się także prezes Grégoire Nitot.

Źródło: własne / WMZPN / Polonia Warszawa

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “WMZPN zadecydował o końcu III ligi

 1. No i super teraz na spokojnie pan Nitot moze sobie plany robic wiedzac na czym stoi i w ktorej lidze bedzie gral……
  W przyszlym sezonie bylo by fajnie zawaczyc o poziom centralny i rezerwy wprowadzic do 4 ligi zeby lawka miala gdzie sie ogrywac bo okregowka to troche slaby poziom niestety .

 2. Warmińsko – mazurski związek przyznał awans swojemu Sokołowi z Ostródy. Nie będzie zatem sugerowanego zaległego meczu z drugą Legią.
  Sam nie wiem, czy dla nas lepiej, czy gorzej.

 3. Lepiej jednak grać w 3 lidze i być o krok od szczebla centralnego. W ciągu dwóch miesięcy musimy mieć mocną pakę bo od sierpnia ruszamy po awans. A chętnych nie będzie brakować . Cwks 2 – no cóż może Cwks 1 będzie miał kłopoty finansowe i druga drużyna nie będzie wzmacniana ….
  Już teraz Pan Kosiorowski i Szymanek muszą jeździć i szukać, szukać, szukać …..
  Argumenty mają tylko aby piłkarze się znaleźli.

 4. Olo pilkarzy napewno na rynku bedzie sporo szczegulnie teraz gdy jusz wszyscy wiedza ze jest sponsor ktory widac ze chce cos osiagnac Sam sie angarzuje utorzsamia z klubem ….tylko dobra selekcja I bedzie dobrze… jak przyjda wyniki Bedzie marketing ludzi powoli beda wracac na trybuny..
  Trzymam kciuki oby Kosiorowski I Szymanek podolali i mieli duzo szczescia w doborze a raczej selekcji nowych zawodnikow bo bez nich niestety daleko niezajdziemy….

Dodaj komentarz