Nitot pisze list do Łukiewskiego w sprawie spadków z III ligi

Na stronie oficjalnej Polonii pojawił się list otwarty prezesa Grégoire’a Nitota do prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Marka Łukiewskiego z rekomendacjami klubu odnośnie zakończenia sezonu 2019/2020 w III lidze.

 Grégoire Nitot

Szanowny Panie Prezesie,

W odpowiedzi na komunikat umieszczony na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w dniu 14.05.2020, piszę w imieniu Polonii Warszawa w celu przedstawienia rekomendacji dotyczących sposobu zakończenia sezonu 2019/2020 w III lidze.

Tak jak komunikowaliśmy w liście do Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka (list dostępny pod tym linkiem) uważamy, że decyzja o zakończeniu rozgrywek według tabeli, uwzględniająca spadki, byłaby niesprawiedliwa i krzywdząca dla klubów III ligi. Przy braku możliwości na dokończenie rozgrywek w duchu fair play, proponujemy zakończenie sezonu uwzględniając awanse, ale bez spadków. Innym rozwiązaniem jest wznowienie rozgrywek lub rozegranie baraży tak, aby umożliwić nam walkę o miejsce w III lidze.

Polonia Warszawa współtworzy historię polskiej piłki nożnej od ponad 100 lat. Aktualnie, dzięki nowemu inwestorowi i zapewnionym środkom finansowym, ma unikalną szansę na odrodzenie i przywrócenie jej dawnej świetności. Spadek do IV ligi bez możliwości sportowej walki byłby dla nas niezrozumiały i niesprawiedliwy, mógłby również wpłynąć na długofalowe cele i wydłużyć proces odbudowy Polonii.

Jeżeli nie będzie możliwe zakończenie rozgrywek w duchu fair play, rekomendujemy zakończenie sezonu 2019/2020 z awansami i rezygnację ze spadków. Pragniemy zwrócić uwagę, że taką właśnie decyzję podjęły już inne wojewódzkie związki, np.:

Prosimy zatem o podążanie tym schematem i zapewnienie sprawiedliwego zakończenia sezonu klubom z naszej grupy.

Gregoire Nitot
Prezes Zarządu Polonia Warszawa S.A.

Źródło: Polonia Warszawa S.A.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz