List SSPW „Czarne Koszule” do Zbigniewa Bońka

Na fan page Stowarzyszenia Społeczności Polonii Warszawa „Czarne Koszule” pojawił się list do prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka. Całość znajdziecie w rozwinięciu niusa.

sędzia Bartosz Banasiak i Grzegorz Wojdyga

Szanowny Panie Prezesie,

Zwracamy się do Pana jako kibice piłki nożnej, ale też jako ludzie darzący Pana ogromnym szacunkiem za wszystko, co Pan zrobił dla polskiej piłki jako piłkarz, trener i działacz. Niejeden raz wyniósł ją Pan na wyższy poziom. Niejeden raz udowodnił Pan, że nie ma dla Pana rzeczy niemożliwych i straconych piłek. Niejeden raz dowiódł Pan, że w piłce najważniejsze jest dla Pana to, za co ją wspólnie kochamy – emocje, rywalizacja, uczciwa gra do końca.

Niemal równo dwa lata temu zapowiadając na portalu Łączy nas piłka finał Pucharu Polski jako Prezes PZPN napisał Pan słowa, którymi powinien się kierować każdy kibic tego sportu: „Nie będę mówił, kto jest faworytem, bo nie o to tu chodzi. Futbol jest piękny, bo jest nieprzewidywalny. Niech wygra lepszy! Łączy Nas Piłka!”

Dziś słyszymy, że jednak nie zawsze ma wygrać lepszy i nie dla każdego przewiduje Pan te same zasady gry. W obliczu pandemii koronawirusa COVID-19 zmieniają się reguły w trakcie rozgrywek. To zrozumiałe. Oczywiste jest też, że w ligach, w których nie uda się dokończyć rozgrywek nie będzie spadków, a w ligach, które rozgrywki dokończą, spadkowicze zostaną wyłonieni według dotychczasowych reguł. Tak samo przecież zrobiono w innych krajach, w których decyzje już podjęto – choćby w Holandii, Anglii czy Belgii. Niestety, te proste i uczciwe reguły nie mają zastosowania do jednej raptem ligi. Trzeciej ligi, w której gra nasza Polonia.

Apelujemy do Pana, Panie Prezesie, żeby nie sprzeniewierzał się Pan własnym słowom i własnej dotychczasowej postawie. W imię zwykłej ludzkiej uczciwości, w imię zasad fair play, w imię wewnętrznych przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej, prosimy, żeby Pan nie pozwolił na niszczenie naszego ukochanego klubu, a przy okazji wielu innych, budowanych latami przez pasjonatów piłki nożnej. Proszę nam nie odbierać szans, które dano wszystkim innym. Proszę wobec III ligi zastosować te same zasady, które mają dotyczyć wszystkich innych lig w Polsce: niech III liga zakończy grę bez spadków lub niech dogra sezon do końca. Wierzymy, że to drugie rozwiązanie pozwoli nam obronić ligowy byt.

Niech futbol nadal będzie piękny i nieprzewidywalny. Niech naprawdę wygra lepszy! Niech Łączy Nas Piłka!

Zarząd
Stowarzyszenia Społeczności Polonii Warszawa
„Czarne Koszule”

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz