Kaznowska o szansach modernizacji po wejściu Nitota

W Polonii pojawiło się światełko nadziei. Nowym właścicielem został Grégoire Nitot. Portal TVN24 porozmawiał z Renatą Kaznowską, wiceprezydentem m.st. Warszawy o szansach na wznowienie prac modernizacyjnych przy K6.

Anna Wyganowska-Krzynówek, Grégoire Nitot i Piotr Wróblewski

Dziś jesteśmy na etapie, że pojawił się nowy inwestor. W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie z prezesem Polonii w ratuszu. Drugie, robocze mam zaplanowane na czwartek. Chciałabym na nim usłyszeć, jakie plany ma pan prezes i czy jest szansa, że klub będzie się rozwijał – mówi Kaznowska.

Kaznowska twierdzi, że Miasto nie zrezygnowało z inwestycji związanej z powstaniem Centrum Sportu Młodzieżowego. Na razie ją zawiesiło. – To zadanie nie jest realizowane, ponieważ nie zbudujemy stadionu za ponad 400 milionów złotych dla klubu, który jest w fazie spadkowej z trzeciej ligi, nie przedłożył żadnego planu naprawczego, nie przedłożył sprawozdania finansowego o które prosiliśmy, i od ponad roku nie płaci czynszu. Nie odważyłabym się rekomendować takiej inwestycji radnym do zatwierdzenia – zaznacza wiceprezydent.

Według pani wiceprezydent potrzebne jest spotkanie z Nitotem. – W sprawie inwestycji nowego prezesa w klub słyszymy na razie głównie doniesienia medialne. Muszę usłyszeć konkretnie, jakie plany ma wobec Polonii i w jakim okresie. Będę oczekiwała krótko i długofalowego programu naprawczego, a także spłaty zobowiązań wobec miasta – wyjaśnia Kaznowska. „Czarne Koszule” za dzierżawę stadionu, boiska bocznego i lokali użytkowych jest winna miastu ponad milion złotych…

Źródło: własne / TVN24

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “Kaznowska o szansach modernizacji po wejściu Nitota

 1. Dla mnie ktory mieszka za granica od lat to wogle jest niezrozumiale jak miasto moze nakladac takie stawki na w sumie amatorski sport …po co ludzie placa podatki….Skoro miasto nie jest w stanie zapewnic godziwych warunkow a za kibelki liczy sobie takie stawki to moze odrazu wybudowac bloki same sie utrzymaja miasto bedzie mialo przychod a dzieciaki sie bedzie wozic do pobliskich miasteczek wtedy bedzie taniej……
  Czy nie warto sie w koncu zainteresowac jak to sie robi w cywilizowanych krajach i od nich to sciagnsc zamiast experymentowac…wogle sport w Polsce poza klikoma mniej popularnymi dystyplinami ma dziwne rozwiazania…srodki przeznaczone na liczbe mieszkancow duzo lepiej wyglada to w malych miejscowosciach…
  Dziwne ze ludzie jeszcze nieporuszaja tego tematu w mediach…

 2. Jesteśmy winni Miastu około 1 000 000 zł, czyli niemal roczny budżet (dla klubów spoza Warszawy to nawet z naddatkiem). Ciekawe ile wynoszą rzeczywiste koszty utrzymania „infrastruktury stadionowej na K6”. Myślę, że we własnym zakresie wiele prac bylibyśmy w stanie to ogarnąć. A już kpiną jest inwestowanie w Polonię przez spółki Miasta z drugiej strony wygórowane stawki za czynsz.
  A wystarczyłoby partnerstwo publiczno- prywatne, oczywiście pod pewnymi warunkami.

 3. Stawki hore zwucie uwage ze druzyna przez caly rok trenowala raz na glownym boisku bo reklame ponoc krecili….tak przynsjmniej w jedym z wywiadow ktos to poruszyl i z tad wiem.
  A bedac w Polsce bylem na meczu clj 17 na derbach i mecz byl rozgrywany w godzinach pracy bo niebylo wolnego terminu na boisko w innych godzinach ….sam osobiscie Olczaka zapytalem dlaczego nie na glownym odpowiedzial mi ze sie staral ale niestety miasto niechcialo zejsc z czynszu na wynajm glownej plyty na derbowy mecz i mks musi tak zazadzac srodkami zeby zapiac budrzet….
  Sorry panowie dla mnie to jest hore……….

Dodaj komentarz