Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

W ten weekend do gry wróciły niektóre roczniki MKS-u. Sobota była bardzo udana dla młodych polonistów, wygrał zespół u-19 i u-17.

MKS Polonia Warszawa

U-19 liga makroregionalna: Polonia Warszawa – Jeziorak Iława 5:0 (1:0)

Udanie rozpoczęła Polonii rozgrywki ligi makroregionalnej. W pierwszym meczu „Czarne Koszule” rozgromiły Jezioraka Iława. Do przerwy nie zapowiadało się na tak okazałe zwycięstwo, Polonia prowadziła tylko 1:0. Na wyróżnienie zasługują bramki Adama KujawskiegoMarka Kwiatowskiego, zdobyte po tzw. „centrostrzale”.

W najbliższą sobotę hitowe starcie. O 12:00 na bocznym boisku podopieczni Adama Chmielewskiego zagrają z Widzewem Łódź. W pierwszej kolejce łodzianie wygrali 4:0 z Olimpią Zambrów.

Polonia wiosną będzie musiała radzić sobie bez jednego z najlepszych zawodników jesieni – Wiktora Niewiarowskiego, który złamał piątą kość śródstopia.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Ursus Warszawa – Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

Twardo grający rywal postawił polonistom bardzo trudne warunki. Długo „Czarne Koszule” nie mogły znaleźć sposobu na zespół gospodarzy. Impas przełamał w 69 minucie Krzyszotof Koton, popisując się piękną bramką z dystansu. Kilka minut później rywale mogli wyrównać, ale świetnie strzał z bliska obronił Jakub Grzegorzewski.

W drugiej kolejce poloniści zagrają ze Zniczem Pruszków, o 15:30 w niedzielę na wyjeździe. Jesienią zespół Mateusza Dudka i Maksymiliana Hołowni wygrał oba spotkania, 2:0 w Pruszkowie i 4:1 u siebie. Rywal świetnie rozpoczął wiosnę, gromiąc na wyjeździe 6:2 Escolę – jednego z faworytów.

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Polonia Warszawa – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Niestety Polonia przegrała w derbach na własnym boisku. Jedyna bramka padła w I połowie.

W sobotę o 14:30 „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź. Rywal w pierwszej kolejce uległ w Pruszkowie tamtejszemu Zniczowi 1:2. Jesienią w Łodzi „Czarne Koszule” wygrały 1:0, ale u siebie przegrały aż 1:5.

Źródło: własne/ laczynaspilka.pl/jeziorakilawa.pl/ Akademia Piłkarska MKS (FB)