Żewłakow będzie kandydował na prezesa MZPN-u

Były piłkarz Polonii Michał Żewłakow będzie kandydował na stanowisko prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Obecny prezes Zdzisław Łazarczyk, kierujący związkiem od dwudziestu lat, postanowił oddać „stery” w nowe ręce… Oficjalną informację znaleźć można na stronie związku:

Michał Żewłakow

Tegoroczne lato to dla środowiska piłkarskiego to czas wyborów do władz związków regionalnych, będzie to także gorący okres dla Mazowsza.

Zdzisław Łazarczyk, kierujący od dwudziestu lat jedną z największych w kraju organizacji piłkarskich, uznał że to wystarczy i czas przekazać stery związku w młodsze, ale i dobre ręce. Wybór padł na osobę wielce zasłużoną dla polskiego futbolu.

MICHAŁ ŻEWŁAKOW ma 44 lata; to urodzony w Warszawie były czołowy piłkarz-internacjonał, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, mający na koncie 102 występy w barwach narodowych, pozostając do dziś w tym panteonie jedynie obok Grzegorza Laty, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego.

Po zakończeniu kariery zawodniczej czynnie pozostaje w branży, zajmując się skautingiem i menedżerką, jako dyrektor sportowy tak znaczących klubów jak Zagłębie Lubin czy Legia Warszawa.

– Od początku kariery byłem mocno związany z Mazowszem; tu stawiałem pierwsze piłkarskie kroki i tutaj, po latach wydeptywania trawy na boiskach w Belgii, Turcji i Grecji, zakończyłem granie na Łazienkowskiej. Zawsze grałem na pozycji obrońcy, myślę, że teraz ze swym doświadczeniem mógłbym się przydać jako pomocnik – oświadcza z uśmiechem nasz kandydat.

Warto odnotować, że przemilczano fakt rozpoczynania poważnej kariery przy K6, ale wiadomo… poprawność polityczna zobowiązuje.

Źródło: Mazowiecki Związek Piłki Nożnej

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

2 thoughts on “Żewłakow będzie kandydował na prezesa MZPN-u

  1. Szkoda, że nie poczuł się związany z Polonią, to że grał dla CWKS to jeszcze nie zbrodnia, przydałby się nam jako dyr. sportowy, oczywiście teraz nie ma o czym gadać chociaż gdyby Pan NITOT się spotkał…

Dodaj komentarz