WP zrzekła się swoich statutowych uprawnień w Spółce

Ostatnia przeszkoda podnoszona przez Grégoire Nitot została zniwelowana. Stowarzyszenie „Wielka Polonia” zrzekło się swoich uprawnień, które przewiduje statut Spółki. Dziś podjęto stosowną uchwałę.

Jutro powinna zostać dopięta kwestia zbycia akcji głównych akcjonariuszy (hrabiny Krystyny Bnińskiej-Jędrzejowicz i Lucjana Siwczyka) na rzecz Nitota. Pozostaje tylko czekać na komunikat Spółki…

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

16 thoughts on “WP zrzekła się swoich statutowych uprawnień w Spółce

 1. Chyba nie do końca, została jeszcze sprawa stowarzyszenia Pana Popielarza, które …. chyba wcale się swych uprawnień w Radzie Nadzorczej nie zrzekło.
  Jeśli Pan Nitot nie przejmie Polonii z powodu Pana Popielarza to będzie u nas niezła draka.

 2. Prawda, stowarzyszenie Pana Popielarza znowu znalazło powód aby dziś dokumentów nie podpisać.
  Wydawało się, że podpisali 17 lutego, ale jak się wczytać w ich oświadczenie to nie ma tam informacji, że podpisali ale, że są gotowi podpisać.

  Wielka Polonia spełniła dziś te same warunki, które są postawione SKSPW ale oni podpisać nie mogą… każdy powód jest dobry…
  Czekamy na ckliwe oświadczenie SKSPW albo komentarze, że przecież oni tak bardzo bardzo bardzo chcą podpisać ale zły los im to cały czas utrudnia. Wstyd
  A dni do początku rozgrywek lecą.

 3. Uprawnienia stowarzyszenia Popielarza polegają na zasiadaniu w Radzie Nadzorczej. Ta funkcja uprawnia ich do zaglądania w każdy papier spółki. Nitot nie chce mieć ich w spółce, bo nie chce mieć potencjalnej piątej kolumny.
  My nie chcemy, aby Nitot się wycofał. A może wycofać się z powodu Popielarza.
  Popielarz najpierw twierdził, że nie może podjąć uchwały walnego zgromadzenia jego stowarzyszenia, gdyż muszą upłynąć ustawowe terminy na jego zwołanie. A gdy już upłynęły i walne się odbyło to podjęło uchwałę, że potencjalnie kiedyś nie widzą przeszkód w rezygnacji ze swych uprawnień. Nie jest to uchwała o zrzeczeniu się i jako taka nie interesuje Nitota.
  Nie zostało zatem wypełnione żądanie Nitota i ten może odstąpić od wykupienia akcji Siwczyka i Hrabiny.
  Jeśli to nie nastąpi – GASIMY ŚWIATŁO !!!!!!

 4. Jezeli to prawda co piszecie ze przez cwaniactwo Popielarza sponsor sie wycofa to chyba w cytadeli bedzie musial taki czlowiek zamieszkac
  mam nadzieje ze pan Popielarz zdaje sobie z tego sprawe … wiec watpie zeby taka odpowiedzialnosc na siebie wziol…..

  1. Spokojnie, nikt się nie wycofuje. Tylko Pan Popielarz przedłuża wszystko bez sensu. Można było dziś zamknąć sprawę, jutro mielibyśmy potwierdzenie przejęcia klubu i to dałoby jasny sygnał potencjalnym nowym piłkarzom, że sponsor już jest, wypłaty będą niezagrożone- można przychodzić do Polonii. Znowu natomiast stowarzyszenie postanowiło znaleźć problem zamiast rozwiązania.

 5. Nierozumiem to skoro to jest prawda to trzeba to naglosnic bo dla mnie to jest dzialanie na niekorzysc klubu …..mam nadzieje ze to tylko sa domysly bo niewyobrazam sobie zeby czlowiek ktory reprezentuje kibicow dzialal na niekorzysc klubu a wrecz moze doprowadzic do jego upadlosci…mi to sie w glowie niemiesci…

 6. Widzę, że jesteś zorientowany, więc może Ty będziesz znał odpowiedź na pytanie. Jak SKSPW chce zmienić treść uchwały bez nowej uchwały, zamieniającej starą (czyli dlaczego teraz nie potrzebują 14 dni)?

 7. Ile jeszcze jest tych”stowarzyszen”? Czy ten serial się nigdy nie skończy? Nie ma w Polsce innego tak pogmatwanego klubu w sferze wlasicielskiej. 29 lutego jest raz na 4 lata może dzisiaj?

 8. W skrócie.
  Jeśli wszyscy członkowie stowarzyszenia Popielarza stawią się na zgromadzeniu i podejmą jednogłośną uchwałę że mogą procedować bez ustawowego 14-to dniowego terminu to uchwałę można podjąć od ręki. Jest to jednak praktycznie niemożliwe przy dużej ilości członków. W praktyce oznacza to że dwa tygodnie jest konieczne.
  Czytamy teraz treść uchwały Popielarza i jest to zwykłe draństwo, działa aby jednak ze spółki nie ustępować. A powodów ku temu ma trochę, a płacić nie płaci. A trzymać sìę spółki trzyma. Potraktował Nitota jak neptka – może się nie zna i nie dopatrzy. Nie ten lewel Panie Popielarz.
  Wyjście drugie dla nas i Nitota to szybkie zamknięcie spraw, ale z Popielarzem na pokładzie. To będzie złe dla Polonii.
  Musimy czekać, a start ligi za tydzień, a Popielarz tu jeszcze się trzyma. Ma odwagę ten Popielarz.

 9. Szczerze to od dawna uważam, że legia wysłała ludzi do zarządu Polonii po to aby paraliżować każdą naszą działalność. Myślę, że najwyższy czas aby ktoś się spytał popielarza czy nie potrzebuje pomocy przy odbieraniu dzieci ze szkoły

 10. No to jezeli to prawda macie wglad do dokumentow to moze artykow w tej sprawie powinien sie ukazac i pod nim dyskusje kontynuowac ……..nie moze byc tak ze mamy dywersanta w bialych rekawiczkach ktory beskarnie oslabia organizm ……

 11. Jeżeli jest tak w dokumentach jak piszecie to jednak Popielarz jest po prostu oszustem który na siłę chce mieć w przyszłości profity gdyby jednak coś się na Polonii urodziło. Wniosek jest jeden – czy pan Nitot zgodzi się na ten układ. Uważam że nie, a wówczas …… Popielarz się chyba spopieli.

 12. Panowie w zaistanialej sytuacji chyba najrosadniej chyba jest poczekac na to co powie pan Nitota …swoja droga narobilo sie na Poloni stwoarzyszen….i jezeli okaze ze sie ze stowarzyzenie popielarza to klamcy z nim na czele bo sam tego do holery niewymyslil to zaczynam sie zastanawiac czy nie lepiej puscic bombe ktora by zniszczyla zla krew woklo klubu…no bo niewyobrazam sobie ciagnac ten ogon dalej…to trzeba odciac…..mam nadzieje po cichu ze nie wszystko wiemy i dzis wszystko zostanie dopiete bo jesli nie to mamy wielu banitow nie tylko jednego banite…zaczynam zalowac ze to nie sredniowiecze kiedys byl stos i szybko sie sytuacje oczyszczalo…..

Dodaj komentarz