Kisiel od lipca w… Legii!

Najlepszy piłkarz drużyny U-17 akademii MKS Polonia Warszawa Jakub Kisiel od przyszłego sezonu będzie grał dla Legii. Piłkarz ma przejść do sąsiadów zza miedzy na bazie prawa Bosmana.

Jakub Kisiel

Kisiel był związany kontaktem z akademią MKS do 30 czerwca 2020 r. Wraz z menadżerem, Michałem Żewłakowem (agencja Tria Sport Group), nie byli zainteresowani przedłużeniem umowy.

Sprawa przenosin na Łazienkowską jest dość ciekawa zważywszy na niedawne wydarzenia. W listopadzie 2019 r. młodego pomocnika i członków jego rodziny napadli kibice Legii. Zamaskowani bandyci doskonale wiedzieli kogo atakują, nie zniechęcił też ich fakt, że chłopak był w towarzystwie rodziców i dużo młodszej siostry. – Zwyzywali Kubę od ch*** i ku***, krzyczeli „Uważaj, gdzie trenujesz, ku****!”. W końcu został uderzony, a jego bliscy obsikani gazem – relacjonował sprawę „Super Expressowi” Grzegorz Popielarz ze stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa, który poinformował o sprawie na Twitterze. Inne okrzyki wznoszone przez napastników w kominiarkach jednoznacznie wskazują, że byli to kibole Legii.

Do Polonii trafił z Nadnarwianki Pułtusk. Jako polonista dość regularnie grywał w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

21 thoughts on “Kisiel od lipca w… Legii!

 1. O ile pamiętam z Nadnarwianki Pułtusk pochodził też Daniel Pik. Jak ptaki – posiedzieli u nas chwilę i pofrunęli na lepsze żerowiska. Nie mam o to to pretensji. Idą do lepszego piłkarskiego świata i za duuuużo lepsze pieniądze będą teraz grać. A przed nosem będą mieć marchewkę w postaci szybkiego i lukratywnego transferu za granicę.

  1. A co ten biedny Olczak mógł zrobić jak chłopak nie chciał przedłużyć kontraktu?
   MKS przecież też nic z tego nie ma prócz ekwiwalentu i co najwyżej może w cv będą mogli sobie wpisać, że wychowali tego zawodnika jeśli chłopak odpali.
   Menago Żewłak pewnie wszystko dogadał na linii piłkarz- cska z pominięciem mksu, który zapewne został postawiony przed faktem dokonanym.
   Generalnie to mamy większe problemy niż jakiś Kisiel i to co robi ze swoją karierą.

  2. ale masz jakieś dowody czy spekulujesz sobie beztrosko?
   Po co ktoś miałby nieoficjalnie mks’owi coś odpalać skoro nie musi?

  3. Mario1976
   Czy Olczak Cię bił że takie pierdoły opowiadasz?
   Jak byś czytał ze zrozumieniem to wiedział byś że zawodnik przeszedł zntytułu prawa Bosmana. Poczytaj co to jest, i dopiero kogoś oczerniaj.
   Pozdrawiam

 2. Przykro czytać takie informacje, ale obecnie dysproporcje między sąsiadką a nami są tak olbrzymie, że są w stanie wyciągnąć nam każdego wyróżniającego się gracza.

  A czy wyjdzie mu to na dobre? To się jeszcze okaże…może skończyć jak np. Ryczkowski.

 3. No I MKS tak lekką ręką odpuszcza ? Widać też nie mają mega dobrych perspektyw.
  Co dalej ? Oby w ogóle dograć ten sezon w III lidze i zacząć od IV ligi z nowym „właścicielem” (stowarzyszeniem ?)

 4. Warto wyjść ze świata bajek i przyjąć do dziecięcej świadomości, że MKS nie zagwarantowałby Kisielowi tego co CWKS czyli warunków do uprawiania sportu , rozwoju itp a w perspektywie (być może) grę w drużynie ekstraklasowej. Więc po co te jazdy po Olczaku??? Można Go lubić lub nie ale fakt jest taki, że to MKS posiada jedyny potencjał Polonistów w piłkę kopiących.

 5. Olczak ma gdzieś czy opycha piłkarzy na łazienkowską czy gdzie indziej, liczą się tylko pieniążki. Wielu się nabrało na jego krokodyle łzy i to jakim jest wielkim Polonistą… no i nadal się nabierają.

  Chłopak idzie gdzie będzie miał lepiej, jednak szczególnie tutaj, wszyscy powinni doskonale wiedzieć gdzie jest zakaz puszczania piłkarzy.

  Dlatego idea Akademii ściśle powiązanej z klubem była najlepszą rzeczą jaka tutaj powstała od wielu lat. Szkoda że to wszystko ch*ja warte.

  1. Ale jak ten zakaz miałby funkcjonować? Ksielowi kończy się latem kontrakt, więc zimą może podpisać nowy z kim chce. MKS nie ma żadnej możliwości zablokowania piłkarza.

  2. Co Twoim zdaniem Paweł Olczak -którego nie jestem zwolennikiem – czy MKS może zaoferować wyrastającemu z wieku juniora reprezentantowi POLSKI??? Za”Radinu” za „Stalina” za „Moskwu” – bili się bo mieli inną prostą psychikę. Nie te czasy. Za Polonie będą też się bili – tego jestem pewien – ale tylko wychowani tu, u nas, przez rodziny, środowisko itp. No i ci co będą mieli perspektywę swojego rozwoju sportowego. Akademia spółki… Rozmawiałeś z rodzicami dzieci które tam „trenują”? na 200 procent nie – bo byś bzdur nie wypisywał.. Zakaz puszczania piłkarzy..? 21 wiek mamy przypominam.

  3. Jeśli cytuje „Najlepszy piłkarz drużyny U-17 akademii MKS Polonia Warszawa” takie osoby lądują na łazienkowskiej to jest to jedna wielka porażka !!! pokazująca że cała ta akademia MKS-u jest ch*ja warta, i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Nie po to akademia ma w nazwie „Polonia Warszawa” to do czegoś zobowiązuje. Legia to nie jedyny klub na świecie skoro dzieciak tutaj trenował to ktoś powinien mu wbić chociaż minimalny szacunek do tego klubu, a jeśli nie być może trzeba przyjrzeć się umowom, ale nie ja tym burdelem zarządzam,

   Akademia spółki nie ma żadnego poziomu, nie wnikam w to co tam się dzieje bo obecnie to najmniejszy problem. Chodzi mi o idee, każdy porządny klub ma własną oficjalną akademie a nie wiecznie szczypie się z jakimś bucem. Jeśli Polonia ma być jeszcze kiedyś wielka to musi mieć swoją akademie, MKS nigdy nie będzie oficjalną akademią tej czy innej spółki która będzie prowadziła seniorów.

  4. Jeśli chcemy poważnie rozmawiać o piłce, trzeba rozdzielić kwestie kibicowskie od czysto sportowych. Poza drobnymi wyjątkami, piłkarze mają kompletnie gdzieś kibicowskie kwestie, a najbardziej liczy się ich prywatny interes. Może nam się to nie podobać, ale tak jest.
   Kisiel urodził się w legijnym Pułtusku, do Polonii przyszedł 3 lata temu. Trudno w tak krótkim okresie zaszczepić dozgonną miłość do Polonii, gdy dodatkowo ta jeszcze upada. Może gdyby Kisiel mógł w tym czasie zaliczać epizody w III lidze przy głośnych trybunach, nie poszedłby do Legii.
   Co więcej, odejścia młodych piłkarzy do rywali zdarzają się, tak i w Polsce, jak i za granicą. Akademia Lecha nie ma sensu, bo Bereszyński i Kozak odeszli do Legii?
   Można MKS-owi wiele zarzucać, ale polonijnego ducha tam nie brakuje. Wiele trenerów bardzo dba o przywiązanie do klubu. Trzeba było zobaczyć ich reakcję, gdy na meczu B-klasy jeden z rywali nazwał Adriana Nowaka „je…ym czarnuchem”. Jest tylko podobnym problem, jak przy Kisielu – trudno o wytworzenie przywiązania dzieciaków do Polonii, gdy ta upada, a spółka z seniorami jest oddzielnym bytem. Bardziej na młodego chłopaka będzie oddziaływać możliwość przybicia piątki z Pieczarą i podawania piłek przy głośno dopingujących kibicach niż patetyczne historie opowiadane przez trenerów.
   Sam mam kilka zarzutów do Pana Olczaka, nie podobało mi się działanie MKS-u po degradacji, ale wg mnie Polonia może odrodzić się tylko przy MKS. Klub jest bardzo dobrze poukładany i szkoli na wysokim poziomie. Tworzenie seniorskiej drużyny bez akademii i próba budowy jej od zera wg mnie z góry jest skazane na porażkę.

 6. noszQ***a, akurat nad kanał … żewał się mocno wkręcił w zielone środowisko i wie ze stamtąd łatwiej opierdzielić kogokolwiek.
  coś czuję że w tym roku nie on jedyny tam trafi, ciezko na takie akcje się patrzy, wyrwą z K6 najlepszych i w tym momencie nawet nie można tym chłopakom zaoferować gry w jedynce.
  W tym przypadku nawet mimo ze mu wklepali to zaraz będzie się im przymilał, kolejny trafia tam na sportowe stracenie (może coś kopnie pokaże się i pójdzie na wschód) dodatku prawo Bosmana czyli jakby go powołali do woja … za darmoszkę.

 7. Poprawcie mnie, ale wydaje mnie się, że coś tam jednak na prawie Bosmana MKS zarobi, plus oczywiście ekwiwalent za wyszkolenie. Idzie do Legii, do najwyższej klasy rozgrywkowej więc pewnie kwota mała nie będzie. Jeśli za Małka ekwiwalent do drugiej ligi wynosił 25 tysięcy, za Sauczka do pierwszej już 50 tysięcy to za niego może wpaść i 100 tysięcy. Plus partycypacja w zyskach z przyszłych transferów. Krzywdy więc aż tak dużej nie ma.

Dodaj komentarz