Trzech kandydatów na trenera Polonii. Kostyk jednym z nich…

Toczą się rozmowy dotyczące następcy Krzysztofa Chrobaka na stanowisku pierwszego trenera Polonii. Łukasz Chmielewski podzielił się na twitterze informacją, że wczoraj w tej sprawie władze klubu rozmawiały z trzema kandydatami. Udało nam się ustalić, że jednym z nich był Przemysław Kostyk.

Kostyk zaczynał swoją trenerską karierę przy K6. W okresie panowania Józefa Wojciechowskiego (2006-08) był asystentem trenera rezerw (przy Igorze Gołaszewskim i Krzysztofie Etmanowiczu. Wielokrotnie współpracował z grupami młodzieżowymi „Czarnych Koszul” (m.in. z rocznikiem ’87). Pracował także jako asystent trenera w Ursusie, Dolcanie Ząbki, Legionovii czy Rakowie Częstochowa (awans do I ligi).

Ostatnim znanym nam miejscem pracy Kostyka była akademia MKS-u, w której pracował na wiosnę 2019 r.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

12 thoughts on “Trzech kandydatów na trenera Polonii. Kostyk jednym z nich…

 1. Są prowadzone rozmowy. Sponsor (niedoszły) w listopadzie zaprezentował kapitał o 1,8 mln PLN przerastający nasze oczekiwania. Powtarzam – przerastąjacy. Ja się osobiście modlę, żeby była decyzja i mogły się zacząć normalne czasy dla Polonii, pilkarzy, dla kibiców, udziałowców, lekarzy, pomocników klubu. Brakuje naprawdę mało żeby się dogadali…

 2. To już jutro.
  Walne zgromadzenie akcjonariuszy w punkcie obrad nr 15 zostanie podjęta uchwała o emisji nowych, dodatkowych 4 669 akcji imiennych skierowanych do zewnętrznego inwestora. Po obniżeniu wartości jednej akcji o 50% da to wartość 2 334 500 zł nowego kapitału.
  Jednocześnie kapitał spółki zostanie podniesiony do kwoty łącznej 4 555 000 zł – co po obniżonej o 50% wartości każdej akcji wyniesie łącznie 9 110 sztuk akcji.
  Zatem według nowego, jutrzejszego rozdania większość kwalifikowana akcji wyniesie: 9 110 wszystkich akcji w spółce / 2 = 4 555 akcji. Plus jedna akcja – w sumie decyzyjne jest 4 556 sztuk.
  Według kapitału, co jest decydujące wygląda to tak: 4 555 000 zł kapitału po zmianach / 2 = 2 277 500 zł – a nowy akcjonariusz obejmie 2 334 500 zł kapitału – będzie więc rządził.
  Jak napisałem wyżej widać nowy inwestor obejmie większość w spółce.
  To dla niej ratunek. Czekajmy na klepnięcie przygotowanych decyzji.

Dodaj komentarz