Walne zgromadzenie akcjonariuszy zapowiada lepsze dni dla klubu?

Na stronie oficjalnej klubu pojawiło się ogłoszenie dotyczące walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które zaplanowano na 14 stycznia 2020 r. (g. 13:00 w Hotelu Ibis przy ul. Muranowskiej 2). W planie zgromadzenia znalazły się kwestie sprawozdania finansowego oraz zmian statutowych.

Maciej Wilanowski

Wśród nich znalazł się punkt dotyczący emisji nowej serii akcji („K”), która może przynieść kapitałowi zakładowemu 2,3 mln zł. Spółka w ostatnim czasie prowadziła rozmowy z kilkoma podmiotami zewnętrznymi, które według naszych informacji miały zainwestować swoje środki w Polonię.

Możliwe, że udało się znaleźć nowego partnera, który pomoże „Czarnym Koszulom” utrzymać się w III lidze. Piłkarze rozpoczynają przygotowania jutro. Polonia obecnie z 16 punktami zajmuje przedostatnie miejsce w III lidze. Aby utrzymać się w lidze potrzebne są wzmocnienia. Oby się udało!

Źródło: własne / Polonia Warszawa S.A.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Walne zgromadzenie akcjonariuszy zapowiada lepsze dni dla klubu?

 1. Moim zdaniem ( zaznaczam, że mogę nie mieć racji ) do spółki wchodzi nowy inwestor, który obejmuje większościowy pakiet akcji ( czytaj: głosów na WZA ) za kwotę 2,3 miliona złotych.
  Z dniem podjęcia takiej uchwały na nadzwyczajnym WZA ( z tego co słyszę jest to planowane za kilkanaście dni ) większościowy akcjonariusz ustanawia nowy ( swój ) zarząd, prezesa i radę nadzorczą.
  Na emisję nowych akcji muszą wyrazić zgodę dotychczasowi akcjonariusze – co na w/w nadzwyczajnym WZA będzie miało miejsce. Jest więc zmiana władzy, gdyż taki scenariusz ustalono. Kto ? Do tej układanki weszli tylko ci, którzy w sumie mają większość, więc pewnie pani hrabianka plus ktoś lub ci, kto lub którzy dopełnią ilość akcji do 50% + jedna. A może też wszyscy zjednoczeni przeciw hrabiance ? Tej układanki póki co nie poznamy, tak jak nie poznamy jak te 2,3 miliona będzie zagospodarowane, choć to też jest już ustalone, moim zdaniem jest to odstępne za spółkę dla decydujących w spółce.

  Ktoś, kto za ponad dwa miliony kupuje decydujące akcje w spółce nie robi tego po to, aby ta spółka dalej wegetowała, jak pod dotychczasowym nadzorem .

  Idzie więc nowe – uważam, że będzie lepiej niż dotychczas. Jak lepiej ? Okaże się 🙂

  Pierwszą oznaką będzie wycofanie bądź nie wniosku o rozwiązanie umowy przez Pana Bartka Wiśniewskiego.

  1. Olo, brak ci elementarnego dobrego wychowania, bo jeśli już nawiązujesz w swoim tekście do Pani hr. Krystyny Bnińskiej-Jędrzejowicz to musisz okazać szacunek osobie, której wsparcie finansowe co najmniej dwukrotnie umożliwiło nam przystąpienie do rozgrywek przed kolejnym rozpoczynającym się sezonem. Brak kultury nie upoważnia cię do pogardliwych określeń tak typowych dla lewackich śmieci, którzy nikogo i niczego nie szanują. Nie zadam tobie ani innym pytania co zrobiliście dla Polonii, bo pozostanie ono zapewne tylko pytaniem retorycznym. Ja swoją przygodę z Konwiktorską 6 rozpocząłem w 1968, więc ubiegły rok był dla mnie 51 sezonem, w którym kibicuję Polonii. Przeminęły 2 pokolenia, a obecne jest trzecim i najgorszym, jakie miałem okazję obserwować przez minione lata. Polonijne środowisko także ci piszący na DS. (z nielicznymi wyjątkami) to charakterystyczna dla naszej nacji narodowej społeczność totalnie skłócona wewnętrznie, nie szanująca innych postaw i poglądów, czasami wręcz nienawidząca się wzajemnie. Ot kupa durniów bez godności i pomyślunku, zasługujących tylko na pogardę. Po raz ostatni korzystam z tego forum, więc przy tej okazji przekazuję wyrazy uznania dla wszystkich obecnych jesienią na naszym ostatnim domowym meczu. Szacunek za doping i stworzenie wspaniałej atmosfery.

 2. Olo rozpisał bardzo sensowny scenariusz ; ale w przypadku Polonii rzadko kiedy coś działa sensownie.
  Jeżeli ktoś może wpompować ponad 2 mln zł w bezwartościowe akcje to nie lepiej odkupić to co jest za mniejszą kwotę i być 100 % akcjonariuszem a nie tylko większościowym ? A potem się dalej użerać z „Hrabinami” , „mecenasami” itp. Spółka będzie miała kapitał akcyjny wielki jak diabli a majątek …. żaden.
  Nie rozumiem. Za głupi jestem

 3. Newbojkot
  Podopnie chcialem to napisac ale ujoles to tak dobrze ze niemam nic wiecej do dodania mi tez to sie w glowie niemiesci po co pompowac tyle kasy i miec wspoludzialowcow jak za 1/5 mozna miec wszystko….dla mnie to bez sensu jest….ale oby w koncu cos poszlo do przodu niewazne czy ma sens czy nie….

 4. Może być sens – na przykład jeden milion będzie stanowić odstępne za decydujące akcje, a reszta na rozruch spółki.
  Zresztą scenariuszy jest wiele, ale nikt nam ich nie napisze. Zobaczymy, jak ten scenariusz będzie realizowany.
  Sens ma wyłącznie objęcie większościowego pakietu, przepłacanie za 100% nie ma potrzeby – szkoda kasy. I tak ma się władzę, a że z kimś na cycku ? Co za różnica, kiedy ten ktoś nie ma prawa zdania ?

Dodaj komentarz