Mateusz Dudek podsumowuje rundę jesienną

Na portalu junior.weszlo.com kilka dni temu ukazał się wywiad z trenerem Mateusz Dudkiem, który prowadzi zespół u-17 MKS-u Polonia Warszawa. Szkoleniowiec jesień może zdecydowanie uznać za udaną, poloniści wygrali grupę A CLJ u-17, wyprzedzając Legię Warszawa i Escolę Varsovia.

Trener podkreśla jednak, że najbardziej cieszy go progres zawodników, a mistrzostwo było jego efektem. Kluczowym elementem do sukcesu była ciężka zindywidualizowana praca z zawodnikami, dzięki czemu Polonia nie była uzależniona od poszczególnych piłkarzy i miała bardzo wyrównany skład. „Czarne Koszule” grały też odważniej, mając w pamięci wiele remisów w poprzednich rozgrywkach. Trener zdaje sobie też sprawę, że wiosną rozgrywki będą znacznie trudniejsze, ze względu na walkę o wygranie całej CLJ u-17, ale Polonia powalczy o powtórzenie wyniku z jesieni. Dudek odniósł się też do niespodziewanej porażki z ostatnim AKS SMS Łódź. Jedną z przyczyn były problemy kadrowe, Polonia pojechała w 14, sześciu/siedmiu piłkarzy zostało w Warszawie ze względu na kary szkolne. Szkoleniowiec zdradził dodatkowo plany na zimowe przygotowania.  Naszą drużynę może wzmocnić dwóch zawodników, a jeden może odejść. Polonia ma zaplanowany obóz w Kołobrzegu, niewykluczony jest też udział w zagranicznym turnieju.

W wywiadzie poruszony został także temat współpracy ze Spółką. W ostatnim czasie zdecydowanie się ona pogorszyła, jesienią właściwie już nie funkcjonowała. Trener żałuje odejścia z Polonii Krzysztofa Chrobaka, który był zwolennikiem współpracy z MKS-em.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.

Źródło: junior.weszlo.com

Author: muchomor

4 thoughts on “Mateusz Dudek podsumowuje rundę jesienną

    1. Ja tam nie mam fb. Zawsze było na str. Głównej…kiedyś dostawalem kartkę z życzeniami pocztą…od klubu.wchodzilem na strone pelikana, ursusa, widzewa, łks, ks. Łomianki…. Wszedzie życzenia byly. POLONIA ZNACZY POLSKA. Bardzo to smutne, ze u nas zabrakło

  1. Brawo Mks za wyniki sportowe jakie osiagneliscie w tym roku ,te wyniki osigniete przez was powinny byc niezlym argumentem wykorzystanym na zebranie rady Warszawy w sprawie stadionu…
    Mam nadzieje ze wspolnie z Mks zostanie zorganizowany wiec i pospolite ruszenie na ratusz.
    Brawo jeszcze raz.

Dodaj komentarz