Płuska również rozważany jako nowy szkoleniowiec Polonii

Chwilę po ujawnieniu kandydatury Łukasza Chmielewskiego na nowego szkoleniowca Polonii doszło do małego zgrzytu, którego efektem jest pojawienie się nowego nazwiska. Według przecieków ma być nim Marcin Płuska.

Płuska pracuje obecnie w II-ligowej Pogoni Siedlce. Do Pogoni przychodził jako „strażak”. Do tej pory działał ze zmiennym szczęściem. Udało mu się w lidze trzy razy wygrać (ze Skrą Częstochowa, Stalą Rzeszów i Resovią) i trzykrotnie przegrać (z katowicką GieKSą, Stalą Stalowa Wola i Legionovią), dodatkowo Pogoń pod jego „batutą” odpadła z 1/16 finału Pucharu Polski (przegrała sromotnie z Piastem Gliwice).

Krzysztof Chrobak i Marcin Płuska

Były trener m.in. Widzewa i Pelikana Łowicz nie pozostanie na dłużej w Siedlcach. – Jestem po spotkaniu z jednym z członków zarządu. Rozmawialiśmy na temat przyszłości. Klub wystosował pismo do PZPN w sprawie warunkowej licencji UEFA PRO na prowadzenie drużyny na poziomie centralnym jednak PZPN nie wyraził zgody i klub będzie musiał szukać I Trenera posiadającego licencje – powiedział dla serwisu SportSiedlce.pl. Płuska w tej samej rozmowie wyraził chęć dalszej współpracy z Pogonią. – Czy wiosna będzie ze mną, czy beze mnie dowiem się w najbliższej przyszłości wszystko zależy od decyzji które podejmie zarząd klubu.

Pozycja Płuski może wydawać się silniejsza od Chmielewskiego, którego może nie zaakceptować „szatnia”. Z naszych informacji wynika, że byłemu szkoleniowcowi 14 ekipy II ligi byłoby „łatwiej” zastąpić Krzysztofa Chrobaka.

Dziś Na dniach trener Płuska ma spotkać się z prezes Anną Wyganowską-Krzynówek i negocjować warunki współpracy. Zaznaczamy jednak, że zainteresowanych zatrudnieniem szkoleniowca Pogoni jest także kilka klubów z III ligi.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz